Přejít na obsah

Cvakající relátka v palubní desce


Ignác

Doporučené příspěvky

Rozebíralo se tady spoustu různých cvakání a já se ptám na totok. Když po delší odstávce (víkend) auta startuji, tak při vlastním startu se ozývá ze spínače nebo někde z podpalubky cvákání v rychlých intervalech. Nevíte někdo co to je a proč to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo me se taky obcas ozve cvakani, pri tom mi probliknou kontrolky asr a abs a auto naskoci o chvilku pozdejc :-( u me by to mohlo bejt spatnou baterkou... Chci se zeptat jeste na jednu vec... Kdyz nastartuju a pri jizde vytocim motor tak pres 2000ot tak cvakne nejaky rele a mirne pozhasnou svetla...kdyz otacky spadnou pod dva tisice tak rele zase cvakne...jak se motor ohreje tak uz to nedela... chtel sem se teda zeptat co je to za rele a co ovlada?? diky... mam TDI 81kw,r.v.2000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrkni na relatka a jejich svorkovnici. Pak na odber proudu - pokud bude nestab. hledej pricinu ve spustenych spotrebičich

Takže to cvakalo i dneska ráno, tedy ne po delší odstávce auta, ale asi při nižší venkovní teplotě (včera i dnes 0 st.C) někde v palubce u pojistek :( Budu to týden sledovat a pak napíšu :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to cvakání mi dělá taky když mám vybytou baterii podle mě vlivem startu poklesne napětí natolik že neudrží kotvy relé a dopojí se - cvakají

Díky za radu. Velice pravděpodobná příčina - poprvé jsem to slyšel cvakat v listopadu, když jsem omylem nechal půl dne svítit parkovačky a skoro jsem vybil baterku. Sice jsem baterku dobíjel, ale vzhledem k tomu, že je původní (r.v.2000), tak jsem ji asi dobil místo nabil :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo me se taky obcas ozve cvakani, pri tom mi probliknou kontrolky asr a abs a auto naskoci o chvilku pozdejc :-( u me by to mohlo bejt spatnou baterkou... Chci se zeptat jeste na jednu vec... Kdyz nastartuju a pri jizde vytocim motor tak pres 2000ot tak cvakne nejaky rele a mirne pozhasnou svetla...kdyz otacky spadnou pod dva tisice tak rele zase cvakne...jak se motor ohreje tak uz to nedela... chtel sem se teda zeptat co je to za rele a co ovlada?? diky... mam TDI 81kw,r.v.2000

neviem či oktavky maju PTC ale podla schemy pozeram že nie..

u teba by to cvakanie mohli byť žhaviace sviečky pre vyhrev chladiacej kvapaliny - su to dve rele ale tie su podla schemy v motorovom priestore tak neviem či by si ich počul...

riadi ich RJ motoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky dotaz s cvaknutím.

Včera jsem jel do práce, nastartuji na drc, rozjedu se a furt svítí kontrolka dobíjení. Po ujetí asi 1km něco cvaklo a motor trochu cukl a kontrolka zhasla. Po chvíli se znovu rožla a svítila až do vypnutí motoru. To vše při teplotě 4 nad nulou. Večer když jsem odjížděl, tak 1 pod nulou a nastartuji a kontrolka nesvítí a ani dnes nic. Co to je za šotka, nebo je třeba Octu občas resetovat jako PC?

Nezatuhl klíňák? Ale nepištěl. Co to mělo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to cvakani pri startovani u me bude asi taky baterkou....no...2roky a je v tahu :-( A jeste se chci zeptat na to cvaknutí relé - když je motor studený a přidám plyn - cca nad 2000ot. cvakne rele a podruhe cvakne kdyz otacky spadnou....

Mě to taky cvakne s otáčkama ,ale myslím nad 2500ot a při studeným motoru. Ale závada to snad asi nebude :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to cvakani pri startovani u me bude asi taky baterkou....no...2roky a je v tahu :-(  A jeste se chci zeptat na to cvaknutí relé - když je motor studený a přidám plyn - cca nad 2000ot. cvakne rele a podruhe cvakne kdyz otacky spadnou....

Mě to taky cvakne s otáčkama ,ale myslím nad 2500ot a při studeným motoru. Ale závada to snad asi nebude :huh:

Zavada to urcite neni...dela to snad kazdy TDI...ale zajima me co to je :-) a hlavne proc v tu chvili tak poklesne napeti - pozhasnou svetla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked uz sme pri cvakani, tak sa chcem spytat, ci sa dakomu uz stalo to, ze pred asi 6 mesiacmi mi hocikedy stade ako je trojuholnik na 4 smerovky ozyva nepravidelne cvakanie, proste hocikedy - zvuk ako ked blikaju smerovky, niekedy 2, niekedy 3-4krat, niekedy ked dojdu doblikaju smerovky, cim by to mohlo byt ??? dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem to dneska sledoval a světla nepohasínají :)

Zase jsem na to koukal vcera vecer a kdyz je motor studeny...a vytocim ho nad 2000 mozna 2500ot tak cvakne rele a pozhasnou svetla - halogenky ve svetlech... Pozhasne to stejne jako kdyz chci zavrit zavrene okno - chvilku trva nez se "zjisti" ze je okno zavrene a jde do motorku proud a po tu chvilku mirne pozhasnou svetla... stejne jako kdyz cvakne to relatko :-)... nerikejte ze to dela jenom moje okta...dela to od ty doby co sem ji koupil..a to byla nova :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Způsobuje to vadná páčka směrovek, setkal sem se s tím už několikrát, je potřeba ji vyměnit... kdyby se ti třeba směrovky když zapneš všechny čtyři a blikání se začne zpomalovat až se zastaví a svítí úplně, tak je problém v přerušovači blinkrů, který se nachází pod tím trojuhelníkem, kterým se zapíná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska sem to sledoval ještě víc a je vidět na podsvitu displejů v budících takový malý zakolísání svitu ale světla nepohasínají nebo tak že to není skoro vidět.Vašo neříkej že nevíš co tam spíná za relé :D

Taky bych rek ze zrovna Vasa by to mel vedet...a jesi to nevi tak by se mel stydet :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém s cvakáním vyřešila koupě nové autobaterie. Díky za rady ;)

jj, přišel sem na podobnej zaver...baterku jsem nechal pres noc na nabujecce a zatim taky bez cvakani...musim este zmerit jakej proud tece z baterky, kdyz je auti v klidu..nezda se mi ze by baterka byla ani ne za 2,5roku v tahu :-( i kdyz je fakt ze 90% popojizdim po meste - tedy baterka se nestaci ani poradne dobit a uz zase startuju :-(

Ale porad jeste nevim co mi cvaka za rele kdyz je motor studenej a tocim ho pres 2500ot....Nerikejte ze to nikdo nevi... :-( O to vic sem zvedavej a chci to vedet -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...