Přejít na obsah

Olej Paramo- škoda


quicksilver

Doporučené příspěvky

Koukněte na tohle

Sjedte až úplně dolů tý nabídky olejů, jsou tam dva výrobky PARAMO škoda 15W 40 a 5W40. Ještě mi řekněte, že to fakt dělaj pro Mladou Boleslav...... :o

A co jako???Vždyť mogul patří k nejkvalitnějším olejům.A když se divíš tak aspoň zavři hubu. :plol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

akorát k tomu moc nepíšou!

http://www.unipetrol.cz/paramo_normy/d232d9bf/js_381.pdf

jinak,byl by to problém kdyby to pro Mladou Boleslav vyráběli?myslím že ne!kdoví kde se vyrábí ony opěvované castrol,shell apod.Možná to vyrábí thajvan a je ti to fuk,hlavně že je to značka!lidé si zaznamenali ve svých informacích tehdejší kvalitu,ale kdo to vlastně vyrábí to už neví!dnes se dělá vše v licencích na východě z důvodu levnější ceny a tím snadný útok a úspěch na trhu!někde jsem četl,nevím přesně kde,že barumka dělá i pneu pirelli a taky je to všem jedno,ale barumku by na autě nesnesli!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A hlavně ten váš zázračnej schell si ještě loni nechal míchat v kolíně v paramu na mísirně olejů,protože patří k nejmodernějším v evropě.Jediným rozdílem mezi mogul a schell je cena.No a bylo by kurva na čase aby škodovka začala dávat mogul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A hlavně ten váš zázračnej schell si ještě loni nechal míchat v kolíně v paramu na mísirně olejů,protože patří k nejmodernějším v evropě.Jediným rozdílem mezi mogul a schell je cena.No a bylo by kurva na čase aby škodovka začala dávat mogul.

Já jsem neřekl, že mogul je špatnej olej, tak nevím proč se do mě navážíš......

Jen jsem chtěl vědět, jestli je to všeobecně známo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A hlavně ten váš zázračnej schell si ještě loni nechal míchat v kolíně v paramu na mísirně olejů,protože patří k nejmodernějším v evropě.Jediným rozdílem mezi mogul a schell je cena.No a bylo by kurva na čase aby škodovka začala dávat mogul.

škodovka dává právě takový olej na kterém dohodne nejnižší cenu. A střídá to.

Dokonce mě překvapilo, že se jde i do takových detajlů: Dříve nový vůz -olej v motoru po horní rysku. Vloni jsem přebíral 5 nových Fábií1,4TDI pro firmu. Všechny měly olej v motoru sotva v polovině měrky.

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A hlavně ten váš zázračnej schell si ještě loni nechal míchat v kolíně v paramu na mísirně olejů,protože patří k nejmodernějším v evropě.Jediným rozdílem mezi mogul a schell je cena.No a bylo by kurva na čase aby škodovka začala dávat mogul.

škodovka dává právě takový olej na kterém dohodne nejnižší cenu. A střídá to.

Dokonce mě překvapilo, že se jde i do takových detajlů: Dříve nový vůz -olej v motoru po horní rysku. Vloni jsem přebíral 5 nových Fábií1,4TDI pro firmu. Všechny měly olej v motoru sotva v polovině měrky.

Dobrej postřeh :palec2: Fakt šetří na všem :(

Editováno: , autor: quicksilver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důležité je jestli splňuje klasifikace předepsané výrobcem automobilu.

Já mám teď olej Mobil, ale při další výměně dávám Mogul. Castrol mi je nesympatický, nevím proč...

Výkonové a viskozitní klasifikace normální výrobci splňují, to si nelíznou!!!

Prostě bych se řídil poměrem cena/kvalita, ale do olejů z Lidlu apod. bych nešel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A hlavně ten váš zázračnej schell si ještě loni nechal míchat v kolíně v paramu na mísirně olejů,protože patří k nejmodernějším v evropě.Jediným rozdílem mezi mogul a schell je cena.No a bylo by kurva na čase aby škodovka začala dávat mogul.

škodovka dává právě takový olej na kterém dohodne nejnižší cenu. A střídá to.

Dokonce mě překvapilo, že se jde i do takových detajlů: Dříve nový vůz -olej v motoru po horní rysku. Vloni jsem přebíral 5 nových Fábií1,4TDI pro firmu. Všechny měly olej v motoru sotva v polovině měrky.

A co se divis?Vzdyt usporit na jednom aute treba jen 0.5l oleje je velka uspora.Cosi pamatuji tak kazda uspora byt za treba jen pul marky byla velmi dobre honorovana ve zlepsovacim oddeleni Skoda Auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A hlavně ten váš zázračnej schell si ještě loni nechal míchat v kolíně v paramu na mísirně olejů,protože patří k nejmodernějším v evropě.Jediným rozdílem mezi mogul a schell je cena.No a bylo by kurva na čase aby škodovka začala dávat mogul.

škodovka dává právě takový olej na kterém dohodne nejnižší cenu. A střídá to.

Dokonce mě překvapilo, že se jde i do takových detajlů: Dříve nový vůz -olej v motoru po horní rysku. Vloni jsem přebíral 5 nových Fábií1,4TDI pro firmu. Všechny měly olej v motoru sotva v polovině měrky.

A co se divis?Vzdyt usporit na jednom aute treba jen 0.5l oleje je velka uspora.Cosi pamatuji tak kazda uspora byt za treba jen pul marky byla velmi dobre honorovana ve zlepsovacim oddeleni Skoda Auto.

No to máš pravdu, ale nejhoršje na tom to, že ty nové TDI (Fabie 1,4) potřebovaly velmi rychle doplnit po najetí pvních kilometrů. Při prvních 15000 jsem doplnil 1,5 litru a byl jsem rád, že už je výměna . Teď tam budu mít 30 a od 15000 do 30 000 jsem doplni 0,5 litru. Ten nový motor si musí sednout a zpočátku papá olej. Výrobce to zcela jistě ví, ale i přesto ve snaze ušetřit ho dává do prodeje se stavem uprostřed rysek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu nerozumím.... Pokud někdo řekne, že když má olej specifikaci VW, tak by si výrobce nedovolil to tam napsat kdyby to nebyla pravda. A na druho stranu píše, že olej z Lidlu by tam vživotě nenalil. Já jen, že ten v tom lidlu taky splňuje VW normu (podle štítku) Tak mi někdo řekněte, jak poznáte rozdíl mezi oleji, které splňují normu VW?

Koupil jsem jednou v baumaxu olej Divinoil, taky splňoval VW, ale po 3000km jsem ho musel vypustit, tak černej olej jsem u benzínového auta vživotě neviděl, hustotu měl spíš jak tlumexplast, než olej......

PS: Vím že tohle je téma, na kterém se nikdo neshodne, protože si každý stojí za tím svým, ale podle mě, to, že to má normu VW ještě neznamená, že ten olej je super.....

Editováno: , autor: quicksilver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu nerozumím.... Pokud někdo řekne, že když má olej specifikaci VW, tak by si výrobce nedovolil to tam napsat kdyby to nebyla pravda. A na druho stranu píše, že olej z Lidlu by tam vživotě nenalil. Já jen, že ten v tom lidlu taky splňuje VW normu (podle štítku) Tak mi někdo řekněte, jak poznáte rozdíl mezi oleji, které splňují normu VW?

Koupil jsem jednou v baumaxu olej Divinoil, taky splňoval VW, ale po 3000km jsem ho musel vypustit, tak černej olej jsem u benzínového auta vživotě neviděl, hustotu měl spíš jak tlumexplast, než olej......

PS: Vím že tohle je téma, na kterém se nikdo neshodne, protože si každý stojí za tím svým, ale podle mě, to, že to má normu VW ještě neznamená, že ten olej je super.....

no, bylo by špatný, kdyby olej nečernal. To by znamenalo, že se ti ten bordel nehromadí v oleji, ale zůstává v motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu nerozumím.... Pokud někdo řekne, že když má olej specifikaci VW, tak by si výrobce nedovolil to tam napsat kdyby to nebyla pravda. A na druho stranu píše, že olej z Lidlu by tam vživotě nenalil. Já jen, že ten v tom lidlu taky splňuje VW normu (podle štítku)  Tak mi někdo řekněte, jak poznáte rozdíl mezi oleji, které splňují normu VW?

Koupil jsem jednou v baumaxu olej Divinoil, taky splňoval VW, ale po 3000km jsem ho musel vypustit, tak černej olej jsem u benzínového auta vživotě neviděl, hustotu měl spíš jak tlumexplast, než olej......

PS: Vím že tohle je téma, na kterém se nikdo neshodne, protože si každý stojí za tím svým, ale podle mě, to, že to má normu VW ještě neznamená, že ten olej je super.....

no, bylo by špatný, kdyby olej nečernal. To by znamenalo, že se ti ten bordel nehromadí v oleji, ale zůstává v motoru.

To se nedá popsat, to bys musel vidět, jak byl černej, skoro netekoucí... Mylím, že to normální není, obvzlášť u benzína... U nafty je černej během pár km, to je jasný, ale vždy když jsem z benzína vypouštěl olej, ať už to byl Castrol, OMV, TEXACO, tak vždycky v 10 000km, byl krásně tekutej a měl lehce nahnědlou barvu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu nerozumím.... Pokud někdo řekne, že když má olej specifikaci VW, tak by si výrobce nedovolil to tam napsat kdyby to nebyla pravda. A na druho stranu píše, že olej z Lidlu by tam vživotě nenalil. Já jen, že ten v tom lidlu taky splňuje VW normu (podle štítku) Tak mi někdo řekněte, jak poznáte rozdíl mezi oleji, které splňují normu VW?

No já myslel, že všichni normální výrobci tyto spacifikace dodržují, normální myslím Mogul, Mobil, Castrol, Shell, Valvoline, Liqui Moly,Texaco,OMV,Total,Aral,BP,Esso...

A mezi nenormální patří zmetky v akcích v supermarketech nic neříkajících značek, ti napíší na obal básničky.... Jen tak jsem to myslel, a je to jen můj názor. Hodně lidí se může po akčním zboží utlouct, jen tak dál a za chvíli budeme zavaleni zmetky a normální kvalitní věc už neseženeš. To mně strašně sere, jsme stádo zmanipulovaných ovcí :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu nerozumím.... Pokud někdo řekne, že když má olej specifikaci VW, tak by si výrobce nedovolil to tam napsat kdyby to nebyla pravda. A na druho stranu píše, že olej z Lidlu by tam vživotě nenalil. Já jen, že ten v tom lidlu taky splňuje VW normu (podle štítku)  Tak mi někdo řekněte, jak poznáte rozdíl mezi oleji, které splňují normu VW?

No já myslel, že všichni normální výrobci tyto spacifikace dodržují, normální myslím Mogul, Mobil, Castrol, Shell, Valvoline, Liqui Moly,Texaco,OMV,Total,Aral,BP,Esso...

A mezi nenormální patří zmetky v akcích v supermarketech nic neříkajících značek, ti napíší na obal básničky.... Jen tak jsem to myslel, a je to jen můj názor. Hodně lidí se může po akčním zboží utlouct, jen tak dál a za chvíli budeme zavaleni zmetky a normální kvalitní věc už neseženeš. To mně strašně sere, jsme stádo zmanipulovaných ovcí :(

naprostej souhlas -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu nerozumím.... Pokud někdo řekne, že když má olej specifikaci VW, tak by si výrobce nedovolil to tam napsat kdyby to nebyla pravda. A na druho stranu píše, že olej z Lidlu by tam vživotě nenalil. Já jen, že ten v tom lidlu taky splňuje VW normu (podle štítku) Tak mi někdo řekněte, jak poznáte rozdíl mezi oleji, které splňují normu VW?

Koupil jsem jednou v baumaxu olej Divinoil, taky splňoval VW, ale po 3000km jsem ho musel vypustit, tak černej olej jsem u benzínového auta vživotě neviděl, hustotu měl spíš jak tlumexplast, než olej......

PS: Vím že tohle je téma, na kterém se nikdo neshodne, protože si každý stojí za tím svým, ale podle mě, to, že to má normu VW ještě neznamená, že ten olej je super.....

Ja leji Shell Diesel Ultra 5W-30 a jsem naprosto spokojen.Naliji pri vymene 4.5l a pri dalsi vymene mam jen lehce pod horni ryskou.Takze auti nezere ani hlt a to me predchozi majitel tvrdil,ze zere tak 1l na jednu vymenu a to tam lil MOGUL.Tak cim to asi bude????Jen moje osobni zkusenost jak z Toleda 1.9D tak z Octavia 1.9TDI 66kw.Do toleda lil predchozi majitel olej Fuchs ci jak se to jmenovalo a taky to zralo a po naliti Shell Diesel 10W-40 to prestalo zrat.Rikam je to jen moje osobni zkusenost.Z nikym se nechci hadat a ani nikoho presvedcovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tvrdím, že ať to vyrábí kdokoli tak je to podle normy a ten parametr je dán normou a jestli to dělá Kastról nebo rygól, nebo Mogul je úplně jedno,

pokud myslíš že je to jedno u těchto firem co napsal peterer :

No já myslel, že všichni normální výrobci tyto spacifikace dodržují, normální myslím Mogul, Mobil, Castrol, Shell, Valvoline, Liqui Moly,Texaco,OMV,Total,Aral,BP,Esso...

tak asi jo tam je to jen cenový boj o značku o ničem páč tam bude jkvalita stejná!

pokud to spojuješ s tímto:

A mezi nenormální patří zmetky v akcích v supermarketech nic neříkajících značek, ti napíší na obal básničky.... Jen tak jsem to myslel, a je to jen můj názor. Hodně lidí se může po akčním zboží utlouct, jen tak dál a za chvíli budeme zavaleni zmetky a normální kvalitní věc už neseženeš. To mně strašně se**re, jsme stádo zmanipulovaných ovcí :(

tak patříš mezi blázny!pak ale jak tu někde na foru kdosi řekl když jsme se dohadovali o oleji:.....klucí dejte tam třeba ramu ta taky klouže!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč se tu tak hádáte ale nejlepší je tento:

Doer medical silk 30 ml silikonový lubrikační gel

:smich::palec2:

No ono to sem patří, přece jde o píst a válec.

Viskozitu neznám, ale díky silikonu má prodloužený inetrval, asi to je Long Life taky. lol

Na olejservisu nebo na webu oleje jsem žádná info nenašel, to je divné?

Jen jsem našel nějaké informace zde: http://www.lekarna.cz/p/pro-intimni-chvile...lubrikacni-gel/

Sakra, ale není tam zmínka o katalyzátoru, a ani možnosti použití u motoru s turbem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč se tu tak hádáte ale nejlepší je tento:

Doer medical silk 30 ml silikonový lubrikační gel

:smich::palec2:

No ono to sem patří, přece jde o píst a válec.

Viskozitu neznám, ale díky silikonu má prodloužený inetrval, asi to je Long Life taky. lol

Na olejservisu nebo na webu oleje jsem žádná info nenašel, to je divné?

Jen jsem našel nějaké informace zde: http://www.lekarna.cz/p/pro-intimni-chvile...lubrikacni-gel/

Sakra, ale není tam zmínka o katalyzátoru, a ani možnosti použití u motoru s turbem!

nehádáme se! jinak:

:palec2::palec2::palec2::palec2:-_-:smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...