Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Jak konkrétně funguje nastavení cesty? Poprvé pojedu s touto navigací do Chorvatska.Je mi jasné když nastavím bod a do bodu b že mě povede kudy bude chtít.Když si ale nastavím body přes které chci jet,budu je muset před průjezdným bodem vypínat aby mě neprotáhla středem města?Nebo jak ji nastavujete?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nastavuješ průjezdní bod, tak se tě to ptá, jestli chceš tamtudy jet PŘESNĚ a nebo DO BLÍZKOSTI.  Když použiješ volbu do blízkosti, tak když dáš třeba trasu Česká Lípa Praha - automaticky mě to vede přes Mělník. Když ale dám do blízkosti Mladá Boleslav, tak mě to vede okolo Bolky /Kosmonosy/ na dálnici a nejrychlejší trasou po dálnici do Prahy ... jinak pozor na nastavení jakou trasu má počítat (nejrychlejší, ekonomická, nejkratší). Loni na dovolenou jsem si to omylem někde přepnul na nejkratší a vedo mě to přes centrum Vídně, úplně skrz po starém 3 proudovém obchvatu mezi tramvajemi ... naštěstí nebyl provoz a my alespoň tu Vídeň viděli zevnitř :-)

 

Jinak ještě doporučím trasu si doma nastavit včetně všech průjezdních bod a pak uložit do paměti, my jezdíme třeba do Maďarska 2-3x za rok takže se to hodí. Na hranice s Maďarskem navi nepotřebuju, ale po těch jejich cestách se šílenými názvy se hodí jí tam mít zapnutou jako "berličku" :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chci se zpetat na aktualizaci soft.

Mam verzi : 3T0035680B

HW V:H71

SW V:4120

Map ver HDD 7918

 

Mám stáhnuto z http://gpsunderground.com/forum/volkswagen-seat-skoda/34434-vw-rns-510-skoda-columbus-i-firmware-guide-downloads.html ver 5274, mohu nainstalovat? 

A jak se instaluje? Jen vypalim na DVD a dám do mechaniky + restart?

 

Stahuji i mapy V14 co jsou na instalaci z SD (instalaci dle návodu snad zvládnu)- dotaz je tam i Chorvatsko? V byvalem aute jsem na Columbusovi mel jak AT, Hun,IT, Chorvatsko, Slovinsko. Bez dodatečného CD,DVD,SD.

Případně jaké stáhnout, aby tam bylo toto:

D,A,CZ,SK,IT,HUN,Slovinsko, Chorvatsko?

 

Moc děkuji za rady

 

Editováno: , autor: Davesur
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše @LucasCZE  nastavím doma v garáži, uložím a pak jedu, i jsem to tak psal ... Nikde jsem se ani slovem nezmínil, že to dělám doma v PC ... doma v garáži, je tam teplo, světlo, místo :-) ... navíc příprava trasy, kam jedeš poprvé a chceš jet třeba někudy jinudy atd nezabere víc než 10 minut, když si s tím hodně hraješ :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde, nebo o tom nevím, ale je to jedno - udělat v PC nebo rovnou v navigaci přeci není rozdíl ? Naopak, pak se budeš zdržovat nějakým přetahováním z karty ? ... Mě to teda nedává smysl ... nehledě na to, že často nastavuji navigaci tak, že řeknu manželce a ta jí nastaví už za jízdy, případě přidá průjezdní bod a má alespoň o zábavu postaráno :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dokázal by mi někdo poradit zda mám správně nakodovaného columbuse. Přidal jsem AV převodník na zadní kameru, po zařazení zpátečky se mi přepne obraz, ale na columbusu nic nevidím. Díky za radu mé kodováni.

 

00000440000000010000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo by mi dokázal připojit k navi externí stropní LCD panel tak, aby to přehrávalo filmy z DVD? Panel už na stropě mám, video kabel se cinch konektorem až k navi mám taky, ale chybí mi "něco" mezi to. Zároveň bych chtěl nainstalovat a uchodit couvací kameru. Můžete mi říct, co k tomu všechno potřebuju za součástky, kolik by to asi stálo a kdo by mi to byl schopen celé dodat a uchodit - ideálně HK (a okolí) nebo Praha (a okolí), ale můžu dojet i jinam. Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 minute ago, bandyboss said:

Potrebujes prevodnik videa oboustranny jebo dva jeden pro vstup a jeden pto vystup pocitej ca 4000,- jen prevodniky rozchodit to je uz malickost

No jo, jsem sice ITík, takže třeba obraz za jízdy (SW úprava) už tam mám, ale nemám čas to řešit ani dost znalostí na to, abych na tom nestrávil mládí, takže radši někam dojedu a vykešuju někomu, kdo to dělá závodně a uchodí to napoprvé. Já bych řešil, kde koupit kameru a jakou (ideálně do osvětlení SPZ), jak ji napájet, jak to celé zapojit do auta a kam to nacpat...

 

Pokud to někdo umí a je ochoten udělat, tak se prosím ozvěte, domluvíme se.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...