Přejít na obsah

Tahanie do strany


jey-r

Doporučené příspěvky

Dnes som auto trochu skusal a vsimol som si, ze ked idem 80 km/h a viac a pustim volant, tak sekundu, dve si auto drzi smer a potom ma zacne tahat do lavej strany, po dalsich 4 sekundach uz je v protismere, pri mensej rychlosti to nie je take citelne... :(

Okamzite som kontroloval pneumatiky, vyzeraju byt v poriadku, tlak v nich takisto, po ziadnom velkom vymole alebo jame sme nepresli...

Mate s tym nejake skusenosti? :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatial mame nabehane nieco cez 500 km. No a dnes som na to prisiel cistou nahodou. Dokonca ani neviem posudit, ci to robilo uz predtym alebo nie...pri tej 80 sa mi to zdalo vyraznejsie ako pri 60...este vyskusame a dame to skontrolovat.

Editováno: , autor: jey-r
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sme to skusali - plne nalozene auto na dlhsej trase a v pohode drzalo smer. To tahanie asi bolo sposobene bocnym vetrom (comu som nechcel verit, pretoze ma este ziadne auto tak netahalo) a prazdnym autom...teda so mnou na palube :t

Problém vyriešený :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to bude, to uz se nekde resilo, ale prekvapive to neni tak hrozny. Mam zkusenost, pri tech vixhrech ( kyril), se to do me v UL parkrat z boku oprelo, a nebylo to tak hrozny. JE pravda, ze sme nezkusil pustit volan, jestli me to bude stacek predek. hmmm nejak se mi to nezda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Urcite to nieje bocnym vetrom.Mam nabehanych cca 16 000 a asi pred dvoma tyzdnami som zacitil tahanie do strany tak pri 100 - 120 km/h.Dokonca som musel dost natacat volant aby auto islo rovno.A preco to nemoze byt vetrom? Ked to zacalo bol som v tuneli,takze ziadny bocny vietor.Akonahle som pustil volnt auto sa zacalo stacat do lava.Auto tahalo na stranu cely den.Na druhy den po niecom takom ani stopy a dodnes to jazdi tak ako predtym uplne presne rovno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite to nieje bocnym vetrom.Mam nabehanych cca 16 000 a asi pred dvoma tyzdnami som zacitil tahanie do strany tak pri 100 - 120 km/h.Dokonca som musel dost natacat volant aby auto islo rovno.A preco to nemoze byt vetrom? Ked to zacalo bol som v tuneli,takze ziadny bocny vietor.Akonahle som pustil volnt auto sa zacalo stacat do lava.Auto tahalo na stranu cely den.Na druhy den po niecom takom ani stopy a dodnes to jazdi tak ako predtym uplne presne rovno.

hm tak to je fakt zvlastni. Me se zase stalo, nebo sem aspon mel takovej pocit, ze se najednou musim s volantem prat, abych udrzel auto rovne. Kdyz to tady ctu, tak si rikam, jestli se cas od casu nesekne prepousteci ventil a posilovac posiluje i kdyz nema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite to nieje bocnym vetrom.Mam nabehanych cca 16 000 a asi pred dvoma tyzdnami som zacitil tahanie do strany tak pri 100 - 120 km/h.Dokonca som musel dost natacat volant aby auto islo rovno.A preco to nemoze byt vetrom? Ked to zacalo bol som v tuneli,takze ziadny bocny vietor.Akonahle som pustil volnt auto sa zacalo stacat do lava.Auto tahalo na stranu cely den.Na druhy den po niecom takom ani stopy a dodnes to jazdi tak ako predtym uplne presne rovno.

hm tak to je fakt zvlastni. Me se zase stalo, nebo sem aspon mel takovej pocit, ze se najednou musim s volantem prat, abych udrzel auto rovne. Kdyz to tady ctu, tak si rikam, jestli se cas od casu nesekne prepousteci ventil a posilovac posiluje i kdyz nema.

Neviem ti povedat cim to bolo,ale tak ako to z nicoho nic zacalo robit,tak to aj prestalo.A ano,mas pravdu,presne to bol taky pocit ako sa mlatit s volantom aby to slo rovno a ono to chcelo inam....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Taky myslím, že to větrem nebude. Romča na boční vítr není moc náchylnej. Mě to táhlo do strany jenom když byl novej, teď je to úplně v pohodě.

Romča bych řekl že je na boční vítr náchylný až moc, ted zrovna jsem si toho všiml když jsem jel a fakt foukalo co to s autem dělalo, dřív jsem měl fabii combi a ta byla v poho ale room má fakt plochu do který když se opře vítr tak na to lehké auto je to celkem nepříjemný jsem zvědavý co to bude dělat při větru na nasněžené a nebo zmrzlé cestě asi nic moc to nebude....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj všem. Přesně to, co se tady popisuje, se mi stalo dneska. Při vyšší rychlosti mi auto táhne trochu doprava, ale bočním

větrem to určitě není. Při nižší rychlosti to vůbec nepociťuji. Dokonce jsem zkusil natočit volant trochu doleva a za

chvíli se mi to zase začalo stáčet doprava. Včera jsem dával nové zimní gumy, tak nevím, jestli to nemůže být tím. Před

pár dny jsem byl v servisu, protože se mi zdál motor hlučnější a oni řekli, že je to v pořádku. Tak bych tam zase nerad

jel hned s tím řízením, aby zjistili, že je to nějaká blbost. Asi by si mysleli, že jsem paranoidní. :kol-44: Proto se vás

chci zeptat, jestli nevíte, co bych měl nejdřív zkontrolovat a čím by to mohlo být. V předchozích příspěvcích něco je,

ale nevím, jestli to jsou všechny možnosti, nebo je ještě něco, co by to mohlo způsobovat. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem komplety v autorizovaném servise a bylo mi řečeno, že pokud jsou kola od nich, tak jsou vyváženy správně.

Závaží tam byly, tak snad je to O.K. Jestli s tím máš špatné zkušenosti nebo si myslíš, že to tak být nemusí, tak mi prosím

napiš. Já jsem před tím vždycky kupoval disky a pneu zvlášť a vyvažovali je přede mnou / byl jsem přítomný u výměny/,

takže s kompletama žádné zkušenosti nemám. Předem dík.

To Arts: ta hlučnost motoru byla ještě před výměnou gum, ale asi to byl jenom subjektivní pocit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska všechny pneu překontroloval, byly tam menší rozdíly, tak jsem je dofoukl na správnej tlak, ale vůbec

to nepomohlo. Situace se znovu opakovala, takže brzy navštívím servis. Možná bude špatná geometrie, opravdu nevím.

Taky se trochu bojím kolik to bude stát, protože na reklamaci to asi dost těžko uhraju. Přesto děkuji za nápady a za snahu. -_-

Až se to vyřeší, tak napíšu, co s tím přesně bylo pro případ, že by se to někomu taky stalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se před chvílí vrátil ze servisu a bylo mi řečeno, že to může být geometrií. Byl se se mnou projet jeden servisák

a prý to není nic dramatickýho. Prý se občas stává, že už z fabriky jezdí auta s ne úplně dobrou geometrií. Pravděpodobně k tomu

dochází při přepravě. Kdyby to prý nepomohlo, tak zkusí přehodit kola, s tím se taky občas setkají a prý to potom pomůže.

Tak jsem na to zvědavej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...