Přejít na obsah

tlak pneumatik


Driver6666

Doporučené příspěvky

Přeji pěkný den. Mám menší dotaz, mám krátkou Fabii 1,4 16V 74kW a pneumatiky Dunlop 2020E, 195/50 R15. Nikde se ale nemohu dozvědět jaký je ten správný tlak pro můj rozměr. Já osobně foukám na 2,5 kPa přední a 2,7 kPa na zadní nápravu. Díky za rady.

(Originál na výčku nádrže se zmiňuje pouze o rozměru pneumatik 185/60 R14)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak 2,5 a 2,7 se mi zdá dost přehnané, pokus nejezdíš stále naložený na max. :o

Já hustím letní 205/45/16 na 2,3 a 2,2 a pro zimní 185/55/15 píšou v chytré knížce o 0,2 víc než letní, tak jim dávám 2,5 a 2,4 ( ale mám 195/50/15 bo jsou citelně levnější než 185/55 )

Editováno: , autor: MELLO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

185/60R14  P2.2, Z2.1 - polovicni zatizeni - zimni i letni

205/45R16  P2.1, Z2.1 - polovicni zatizeni - letni

Zimní by se dle návodu k obsluze měly hustit o 0,2 víc.

Jinak nikdy jsem huštění 16" nestudoval... ale čekal jsem, že tam bude větší tlak než u 14". :unsure:

Editováno: , autor: rkonf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

185/60R14  P2.2, Z2.1 - polovicni zatizeni - zimni i letni

205/45R16  P2.1, Z2.1 - polovicni zatizeni - letni

Zimní by se dle návodu k obsluze měly hustit o 0,2 víc.

Jinak nikdy jsem huštění 16" nestudoval... ale čekal jsem, že tam bude větší tlak než u 14". :unsure:

to jsem dělal a sjížděli se více uvnitř, tak jsem se na to vyhulil a vše o.k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotřebu neřeším.Prostě se mi to osvědčilo-dřív se mi sjížděly kraje pneumatik.Sice jen na PN,ale ale dávám to do všech a pohoda.Známej to zkoušel na Meganu se stejným tlakem a nedalo se s tím jezdit jak to drncalo.Zapoměl jsem podotknout,že mám 1.9 TDi takže je to vepředu trochu těžší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak koulám jak se to vyvíjí a na to že teď pojedu cca 700km, tak ty tlaky na 2,5 a 2,8 nechám. Ale až budu jezdit normálně a vzhledem k tomu, že foukám dusíkem a občas i nějakou tu zatáčku říznu, tak to dám na 2,4 předek a 2,5 na zadek. PS: mám 2005 / 20000km a zatím se mi pneumatiky sjíždějí vcelku rovnoměrně, jen možná trochu víc na předních kolech zvenku. Jinak díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 měsíce později...
Přeji pěkný den. Mám menší dotaz, mám krátkou Fabii 1,4 16V 74kW a pneumatiky Dunlop 2020E, 195/50 R15. Nikde se ale nemohu dozvědět jaký je ten správný tlak pro můj rozměr. Já osobně foukám na 2,5 kPa přední a 2,7 kPa na zadní nápravu. Díky za rady.

(Originál na výčku nádrže se zmiňuje pouze o rozměru pneumatik 185/60 R14)

Mam ten samy rozmer pneu a mam ho zmineny i na vycku nadrze. 195/50 R15 predni i zadni tam pisou na 2,1 kPa. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam ten samy rozmer pneu a mam ho zmineny i na vycku nadrze. 195/50 R15 predni i zadni tam pisou na 2,1 kPa. :)

Když nafouknu přední na 2,1 bar, tak je osa kola o 25mm níž a ukrutně se sjíždějí okraje pneu. Kolo vypadá jako píchlé a jen se žvejká při malé rychlosti a spotřeba roste do nenávratných výšin. Měřím tlak na cejchované čerpačce Shell. Není to tak tvrdé jako když to nafouknu na 2,5 bar. Pak to ale neplave tak hrozně a nesjedu pneu za 5000km o 4mm. Zadní jsou v pohodě nafouklé na 2,5 bar. Výrobce nějak zapomněl v té tabulce na víčku nádrže na hmotnost výbavy. Myslím si, že myslel tlak na demontované pneu, nebo na zvedáku. mám kombi 1.9 TDI v plné výbavě a na váze 1315 kg bez řidiče s plnou nádrží

Editováno: , autor: Mars
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...