Přejít na obsah

Octavia TDI- teplé starty


svitty

Doporučené příspěvky

Čau chlapi, mám problém... přistudeném startu mi to naskočí v pohodě, ale při teplém startu naskočí tak na 4-5 otáčku, někdy i více!!! můžete mi poradit, co by to mohlo být? jen se modlím, aby to nebylo čerpadlo... :(

jinak mám 1.9 TDI, r.v. 99, asi 170 tis.

Editováno: , autor: svitty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz se to tu probiralo nekde...pricinou byva prevazne starter.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...starty+za+tepla

Špatně startuje za tepla

Pravděpodobné příčiny:

A) Špatný startér

(startér nemá dostatečné otáčky, a řídící jednotka motoru "nepustí" naftu)

Řešení:

- Vyměnit startér

- Startér rozebrat a zkusit "zrenovovat"

- Odpojit čidlo teploty vody (není možné mít stále odpojené - jednotka podle něj řídí stále vstřikování nafty), aby si jednotka myslela, že je motor studený, a dala více nafty při startu. Řešení pomocí relé, které bude odpojovat čidlo pouze při startu, je téměř ideální

B) Vyběhané čerpadlo (pouze u motorů s rotačním čerpadlem)

(Pístek v rozdělovací hlavě čerpadlá má příliš "velkou vůli", a při malé dávce paliva není vstřikováno dodstatečné množství paliva do válce)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já spíš než vyměnit starter bych zadarmo na VAGU zvýšil startovací dávku. Když by se nic nedělo, tak bych startovací dávku zase hodil zpátky a šel vyměnit startér. Už sem to řešil u jednoho kluka a v jeho případě to byla právě ta dávka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...
  • o 5 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...