Přejít na obsah

Fólie vs sunset


Igor

Doporučené příspěvky

O fóliách sa tu popísalo už dosť, o sunsete menej, no na svoje otázky som odpoved nenašiel. Takže ideme na to:

1.) Ak má auto sunset už z výroby, je tento nejak zapísaný v TP? Pýtam sa preto, lebo viem, že ak má auto fólie, tak k nim musí byť kartička...

2.) Viete poradiť dobrého "fóliovníka" v Bratislave alebo blízkom okolí? Dobrého myslím takého, ktorý nebude okná vyberať z auta a spraví naozaj dobrú robotu.

3.) Fólie by som chcel len také decentné, chcem, aby to vyzeralo presne ako originálny Sunset. Viem, že štandardne tónované sklá majú priepustnosť 75%, sunset má 40%...

4.) Nemáte niekto hodené fólie na béžovej sahara Fabii Combi, alebo sunset? Rád by som videl, ako to vyzerá. Videl som foto sunsetu na béžovej capucino, ale ešte by som rád pozrel aj tú saharu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a na kolik by to přišlo??? myslím ten sunset???

Sunset pri konfiguraci auta stal +3000 navic, jen pro upresneni, pokud bys chtel sunset, tak musis vymenit vcechny skla od B sloupku dozadu. Vecer se ti muzu mrknout, na kolik by skla vysla. Pak jeste cena za praci a vymenu. To uz by bylo lepsi jit do folii, ty vyjdou na kombika 4500 u Varechy v Malenovicich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a na kolik by to přišlo??? myslím ten sunset???

Tak jsem se dival do ETKY a ceny pro modelovy rok 2006, nastup 08/05 jsou nasledujici pro kratkou:

Zadni tmave tonovane vyhrivane: 3350kc

Zadni leve a prave (stahovaci) stoji kazde 900kc

Zadni male leve a prave pevne stoji kazde 1200kc.

Celkem 7550 kc, bez prace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu trochu OT, ale nechci kvůli tomu zakládat nový téma. Snad se na mě nebudete zlobit :)

Včera sem narazil na sluneční clony. (odkaz)

Nemá někdo zkušenost? Jak to vypadá na autě? Co na tohle policajti? Tónování je drahý jak čokoláda, folie na tom nejsou líp, plus k tomu starosti s papírováním. Tohle se tváří že to člověk nasadí a jede, cena taky relativně OK (ve srovnání s alternativama)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu trochu OT, ale nechci kvůli tomu zakládat nový téma. Snad se na mě nebudete zlobit :)

Včera sem narazil na sluneční clony. (odkaz)

Nemá někdo zkušenost? Jak to vypadá na autě? Co na tohle policajti? Tónování je drahý jak čokoláda, folie na tom nejsou líp, plus k tomu starosti s papírováním. Tohle se tváří že to člověk nasadí a jede, cena taky relativně OK (ve srovnání s alternativama)...

Nezlob se na muj nazor, ale pripada mne to jako nejaky bastl a kdo vi, jak to bude na oknach drzet, kdyz je to jenom zaprene, nehlede na to, ze i pri otevrenem okne nevystrcis ani ruku.

Jinak cena 2990 oproti cene 4500 za folie na napr. combi se mne zda celkem vysoka. Pocitej s tim, ze na kvalitni folie muzes dostat zaruku az 7 let a nehrozi zadne praskani a folie se instaluji bez vyndavani oken. Folie jdou zase bez problemu sundat tam, kde byly instalovany.

Navic, clony pokryvaji oblast oken jako origo sunset nebo folie od B sloupku dozadu. V tomto pripade pri pouziti folii zadne papirovani nepotrebujes a okna muzes mit treba cerne jak bot a policajti nemuzou rict ani slovo proti.

Problem s hluchavkama by nastal, kdybys mel tonovane sklo ridice a spolujezdce. Tam muze byt jen minimalni zatmaveni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlob se na muj nazor, ale pripada mne to jako nejaky bastl a kdo vi, jak to bude na oknach drzet, kdyz je to jenom zaprene, nehlede na to, ze i pri otevrenem okne nevystrcis ani ruku.

Určitě se nezlobím, cennej je každej názor ;) Nakolik to drží na oknech a nakolik to opravdu pomáhá proti sluníčku je věc kterou neumím odhadnout a proto se ptám. Že nevystrčím ruku mě jako řidiče netrápí a páč 99% času jezdím sám, není ani moc lidí kolem mě, který by to trápit mělo :)

Léto se blíží, tak spíš přemejšlím jak si za málo peněz trochu vylepšit klima po nasednutí do auta, co celej den stálo na sluníčku. Myslíš že by tohle aspoň trochu pomohlo, ve spojitosti např. s průduchama do zadních dveří?

Btw: fólie za čtyři a půl? Můžu vědět kde? :)

Jo a když už sme u těch fólií. Tmavej pruh nahoru na čelní sklo - nechá se někde dodělat? Nebo možná ještě líp - nový sklo, rovnou s ním. Na kolik by ta sranda přišla?

Editováno: , autor: Miressek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlob se na muj nazor, ale pripada mne to jako nejaky bastl a kdo vi, jak to bude na oknach drzet, kdyz je to jenom zaprene, nehlede na to, ze i pri otevrenem okne nevystrcis ani ruku.

Určitě se nezlobím, cennej je každej názor ;) Nakolik to drží na oknech a nakolik to opravdu pomáhá proti sluníčku je věc kterou neumím odhadnout a proto se ptám. Že nevystrčím ruku mě jako řidiče netrápí a páč 99% času jezdím sám, není ani moc lidí kolem mě, který by to trápit mělo :)

Léto se blíží, tak spíš přemejšlím jak si za málo peněz trochu vylepšit klima po nasednutí do auta, co celej den stálo na sluníčku. Myslíš že by tohle aspoň trochu pomohlo, ve spojitosti např. s průduchama do zadních dveří?

Btw: fólie za čtyři a půl? Můžu vědět kde? :)

Jo a když už sme u těch fólií. Tmavej pruh nahoru na čelní sklo - nechá se někde dodělat? Nebo možná ještě líp - nový sklo, rovnou s ním. Na kolik by ta sranda přišla?

Me zkusenosti se sunsetem jsou ty, ze auto opticky lepe vypada. Kdyz stojim v lete cely den v praci na parkovisti, tak je v aute sauna i se sunsetem. Jo klimu to nenahradi. Jeste je mozna vyhoda sunsetu ta, ze kdyz vyjedes v lete napriklad z chladne garaze, tak nedojde v aute k tak rychlemu ohrevu vnitrniho prostoru nez bez zatmaveni.

Ohledne tech vydechu, chapu to tak, ze musi byt mirne otevrena okna, aby vydechy fungovaly. Nech ale priotevrena okna a bez do prace, to je risk jako hrom.

Ohledne folii za 4500. Dela to firma Varecha z Malenovic u Zlina, par kluku folie od neho jiz ma a jsou spokojeni. Pan Varecha mne posilal i vzorky folii s ruznou propustnosti. Ma opravdu velky vyber, kdybych nemel sunset, jdu hned do folii, uz kvuli vzhledu. Mam to 30 km od domu. Uvazoval jsem o foliich i na sunset, ale to je zatim odsunuto do budoucna.

Na protislunecni pruh jsem se ho take ptal a tam by byla cena tusim kolem 400, ale nemel prechodovou folii na ten pruh, pouze neprechodovou. To bylo ale pred rokem, ted je mozne, ze ma zase vetsi vyber.

Nove sklo, uprimne, pokud mam ok sklo bez pruhu, do noveho s pruhem bych nikdy nesel, to jsou vyhozene penize, ktere jdou pouzit jinak. Cena za sklo s pruhem je asi 3400Kc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeff: Dík za info! Ja som bral skladový voz s hypersuper zľavou, a sunset tam nebol (pôvodne som ho chcel, ale 65tisíc k dobru je 65tisíc :wub:).

Preto sa to teraz snažím riešiť tými fóliami. Chcem dať len jemné decentné, úplne ideálny by bol stupeň zatmavenia aj odtieň ako je sunset... Tak zisťujem, čo a ako B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledne tech vydechu, chapu to tak, ze musi byt mirne otevrena okna, aby vydechy fungovaly. Nech ale priotevrena okna a bez do prace, to je risk jako hrom.

Okno tím v podstatě nastavíš - není nikde žádná spára za kterou by se dalo chytnou a okno vylomit, nebo tak něco. Vyndat to nejde a dělat díru do mřížky z tahokovu je možná horší práce jak rozbít okno. Z bezpečnosti bych strach neměl. Myslím že sem tu o tom četl na fóru, že to někdo má, uvidíme jestli se ozve.

Dela to firma Varecha z Malenovic u Zlina

Fest z ruky. Tady (Praha) sem při zběžným zkoumáná nabídky narazil na fólie tak kolem 6-ti, 7-mi tisíc. Ale jet si to nechat dělat do Zlína, to bych víc projel než ušetřil :unsure:

Nove sklo, uprimne, pokud mam ok sklo bez pruhu, do noveho s pruhem bych nikdy nesel, to jsou vyhozene penize, ktere jdou pouzit jinak. Cena za sklo s pruhem je asi 3400Kc.

Stávájící je právě dost poškrábaný, nad výměnou uvažuju už dlouho. Jenže zas když tam dám tónovaný a zbytek zůstane čirej, bude to vypadat asi dost k svini. A nechat to přesklít celý? Bych se nedoplatil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeff: Dík za info! Ja som bral skladový voz s hypersuper zľavou, a sunset tam nebol (pôvodne som ho chcel, ale 65tisíc k dobru je 65tisíc :wub:).

Preto sa to teraz snažím riešiť tými fóliami. Chcem dať len jemné decentné, úplne ideálny by bol stupeň zatmavenia aj odtieň ako je sunset... Tak zisťujem, čo a ako B)

Byt tebou, sel bych do folii. Ja kdyz jsem sunset objednaval, tak jsem nevedel, ze ma nadech do zelena. Ted kdybych si mel vybrat, sel bych rozhodne do folii. Maji sedy nadech a vypada to lepe. Folie jsou s ruznou propustnosti svetla, je opravdu velky vyber.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stávájící je právě dost poškrábaný, nad výměnou uvažuju už dlouho. Jenže zas když tam dám tónovaný a zbytek zůstane čirej, bude to vypadat asi dost k svini. A nechat to přesklít celý? Bych se nedoplatil...

Celni bez pruhu je stejne jako s pruhem, pouze je tam navic ten zatmaveny pruh. to zatmaveni neni nijak drasticke, takze vzhledem k ostatnim sklum to bude vypadat uplne normalne.

Z venku pruh vypada hodne tmavy, ale zevnitr to je jako nic.

Fotka je od nekoho tady z fora, snad se nebude zlobit, ze jsem ji sem dal.

post-5-1175581186.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byt tebou, sel bych do folii. Ja kdyz jsem sunset objednaval, tak jsem nevedel, ze ma nadech do zelena. Ted kdybych si mel vybrat, sel bych rozhodne do folii. Maji sedy nadech a vypada to lepe. Folie jsou s ruznou propustnosti svetla, je opravdu velky vyber.

Už som na 99% rozhodnutý pre tie fólie :palec2: Teraz už len vybrať tie správne - šedý odtieň a naozaj veľmi decentné zatmavenie. A samozrejme, nájsť človeka, čo to spraví naozaj poriadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi proto,ze pokoveni vyjde 2x tolik co folie :kol-43:

kolik dáte za folie? 3,5 tis? 4 tis? já za pokovení 5 tis. A mají fólie atest na přední okna?

To je furt dokola, proč by neměly mít fólie atest na předek pokud splníš zákonné podmínky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...