Přejít na obsah

Střet se zvěří


johnxx

Doporučené příspěvky

Dneska jel švára do práce a po cestě potkal srnu, má VW Golf III, má ho asi týden a moc si ho ještě neužil. Teď má čumák na kaši.

Tak mě napadlo, že kdyby se to stalo mě na Oktávce, tak bych se asi zbláznil!!!

A teď si pokládám otázku:

Není na trhu něco jako plašič zvěře, co by tu zvěř odradilo lést nám do cesty?

Předem díky všem za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš na mysli takovýto bazmek?

http://skveleceny.cz/Filson/Plasic-zvere_g9230.html

http://www.bvs.hradecko.com/?ui=Hp0uPgP3lr...75&ktg=7940

http://www.hobbycar.cz/engine.php?idin=(id=741)〈=cz

Viděl jsem to i Baumaxu,Bauhausu, OBI, Tescu,Hypernově a dalších těchto malých krámech, které nesnáším. Jedinné jejich + je, že mne u autodoplňků nebo knih odloží a potom si mě tam vyzvednou, tak že si potom všimnu i této věcičky.

No a jinak doporučuji dát do vyhledávače na internetu slova : plašič zvěře a on vyhledávač si už podobně poradí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem to i Baumaxu,Bauhausu, OBI, Tescu,Hypernově a dalších těchto malých krámech, které nesnáším. Jedinné jejich + je, že mne u autodoplňků nebo knih odloží a potom si mě tam vyzvednou, tak že si potom všimnu i této věcičky.

No a jinak doporučuji dát do vyhledávače na internetu slova : plašič zvěře a on vyhledávač si už podobně poradí

OT: Jů a funguje to i na cikány? Nebaví mě furt umývat kapotu... :076

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak tvoje ucho to nurčitě neuslyší, na jakém principu to funguje tady chápe snad každý, ale každý už si asi není úplně jistý jestli je to účinné, takže se ptám znalců-má smysl si to pořizovat ????

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je to naprostý nesmysl u jedoucího auta.Pochybuji,že pojedeš li třebas 60 okolo lesa,že srna nebo jiná zvěř bude vedět vo co go,zastaví před cestou,počká a pak skočí.Uvědom si,že 60 je už dost velká rychlost na to,aby byla zvěř schopna reagovat na směr,odkud něco píská.Myslím že to má smysl pouze jako stacionární plašič

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no přidám svoji zkušenost otec to ma namontované na své feldě a že by to zvěř nějak plašilo tak to ani nahodou měl jsem ji pujčenou a jel jsem s ní rano do prace předemnou se oběvili dvě srny a nějak je to vůbec nesr..... jestli to píská nebo ne <_< jel jsem tak 40 srnky si přešpacírovali přes silnici jakoby nic . No takže si myslim že to je uplně na prd nebo tady na severu mame hluchu zvěř :laugh.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

také bych něco potřeboval loni mě vběhl srnec rozbité světlo promáčklí blatník a dveře.Před měsícem zajíc vyražená spodní nřížk a v pátek zase zajíc levá strana nárazníku plastový podběh na sr.... jsem už docela vytočenej.

Neví někdo je nějaké pojištění na to?????? Jsem myslivec možná to je pomsta. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky sem tohle viděl prodávat ale přijde mi to jako kravina, nevim jestli to třeba opravdu funguje ale vůbec bych takovej bazmek nikam nelepil a ta oboustranka by to na kapotě asi dlouho neudržela. Můj laďák zvěř určitě slyší z dosatečný vzdálenosti a pokud mi tam bude chtít vlízt tak jí neodradí ani nějaká píšťalka na kapotě. Chce to prostě dávat pozor. Někdy to sou zvířecí sebevrazi a neuděláš nic, já jednou sejmul zajíce, jel sem za kámošem s odstupem asi 6m, najednou z pole zajíc vběhnul mezi nás, kdyby běžel dál tak přeběhne a pohoda, ale on se debil zastavil přímo uprostřed cesty, podíval se mi do světel a postavil se na zadní, to sem nepochopil, měl to rychle za sebou a já měl ruplej nárazník (bylo to s citroenem saxo, malá nákupní taška), chtěl sem ho jít ještě dokopat když sem zjistil tu škodu. :kol-143:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

také bych něco potřeboval loni mě vběhl srnec rozbité světlo promáčklí blatník a dveře.Před měsícem zajíc vyražená spodní nřížk a v pátek zase zajíc levá strana nárazníku plastový podběh na sr.... jsem už docela vytočenej.

Neví někdo je nějaké pojištění na to?????? Jsem myslivec možná to je pomsta. :aggressive:

Z havarijního se to dá platit. Platíš pouze spoluučast

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky sem tohle viděl prodávat ale přijde mi to jako kravina, nevim jestli to třeba opravdu funguje ale vůbec bych takovej bazmek nikam nelepil a ta oboustranka by to na kapotě asi dlouho neudržela. Můj laďák zvěř určitě slyší z dosatečný vzdálenosti a pokud mi tam bude chtít vlízt tak jí neodradí ani nějaká píšťalka na kapotě. Chce to prostě dávat pozor. Někdy to sou zvířecí sebevrazi a neuděláš nic, já jednou sejmul zajíce, jel sem za kámošem s odstupem asi 6m, najednou z pole zajíc vběhnul mezi nás, kdyby běžel dál tak přeběhne a pohoda, ale on se debil zastavil přímo uprostřed cesty, podíval se mi do světel a postavil se na zadní, to sem nepochopil, měl to rychle za sebou a já měl ruplej nárazník (bylo to s citroenem saxo, malá nákupní taška), chtěl sem ho jít ještě dokopat když sem zjistil tu škodu. :kol-143:

................. zastavil prave proto, ze si svitil, to vi preci kazdy maly dite ;)

jinak, ja potkala po cestach zvirat spoustu, ale nechapu,jak se vam muze stat, ze nekoho sejmete :( jezdim kolikrat i 40, cesty lesem, nebo kolem lesa nejsou dvakrat extra, jednak prave nechci videt bud mrtvi zvire, nebo vedet, ze nekde za rohem umre pomalu na sok, nebo na krvaceni a jednak mi to nestoji za ty prachy na oprave auta. Vzdyt staci jen malo, jet pomalu a kdyz je vidite, proste pribrzdit. nechapu...........

mmch, zrovna vcera 1x rejsek, 2x srnka, 3x zajic ;) , vsichni sme prezili

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sejmete? Až se ti to stane tak budeš mluivit úplně jinak. Za soumraku jsem kdysi měl střet se srnou. Kde se tam vzala vůbec nevím. Teď v pátek kolem poledne jsem viděl před Olomoucí kousek od Makra modrou OII jak se střetla taky se srnkou. vůbec jsem mu to nezáviděl. Bylo to v místrě kde je povoleno 90 . Chtěl bych tě vidět kdyby se na tebe něco takového vyřítilo jak budeš reagovat.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mas pravdu, mozna sem to napsal trosku naivne, nicmene to byla reakce na to, na co sem reagovala a mela sem v tu chvili pocit, ze ho to snad i bavi........ takze jestli se ti to zdalo moc, tak sory, ale musis uznat, ze spousta tech srazek je zbytecnejch a zavinenejch vetsi rychlosti. Aspon si to myslim.........

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak rozhodně mě přejíždět zvířata nebaví a snažim se tomu předcházet, ale v některých situacích neuděláš vůbec nic. V noci jezdim se zapnutejma světlama což mi přijde normální (jinak stejně svítim pořád a to i před vyhláškou), že to zvířata láká vim, co s tim nadělám? Můžu si na auto nalepit takovouhle blbost a věřit tomu že to funguje, dokud mi tam něco zase nevběhne a nevyvede mě z omylu. Můžeš jet třeba 30 a blbý zvíře ti vletí přímo pod kolo z boku že o něm ani nebudeš vědět (přesně to se mi stalo asi v 50km rychlosti, z boku z pole zajíc vběhnul pod zadní kolo, byl to touareg naštěstí, tak sem jen přejel hrbolek a jel sem dál, omlouvat se za to nebudu páč za to ani trochu nemůžu, zajíce to tady prostě už nebavilo a vybral si mě. Jednou v noci sem zas jel z kopce a vidim jak přede mnou přebíhaj srny, zpomalil sem a klídek, ale v protisměru vyjelo auto ze zatáčky, celkem rychle a nemoh by je vidět, tak sem mu posvítil dálkovejma aby si jich všimnul, stihnul zpomalit a ještě mi poděkoval, sem rád že to pochopil, tu ránu bych nerad viděl. Tak mi tady prosimtě nevnucuj že nemám rád zvířata, je to všechno o náhodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

boze muj, tohle prece nikdo netvrdi!!!! musis uznat, ze ten zpusob, kterym si to napsal prve, nejni z tech nejstastnejsich. Nikdy jsem nerekla, ani nenapsala, ze ty zvirata prejizdite schvalne !!!!! Nicmene, myslim, ze nema smysl vest dal tuhle diskuzi, v kazdym tom prispevku je malicko pravdy, na tom se snad schodneme :) tak dobrou

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

také bych něco potřeboval loni mě vběhl srnec rozbité světlo promáčklí blatník a dveře.Před měsícem zajíc vyražená spodní nřížk a v pátek zase zajíc levá strana nárazníku plastový podběh na sr.... jsem už docela vytočenej.

Neví někdo je nějaké pojištění na to?????? Jsem myslivec možná to je pomsta. :aggressive:

Na zvěř tě připojistí např. Generali. A není to ročně zas tak drahé. Odvíjí se to podle aktuální ceny auta, každý rok si to můžeš o něco snížit. A pokud se nepletu, platí škodu v plné výši bez spoluúčasti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

................. zastavil prave proto, ze si svitil, to vi preci kazdy maly dite ;)

jinak, ja potkala po cestach zvirat spoustu, ale nechapu,jak se vam muze stat, ze nekoho sejmete :( jezdim kolikrat i 40, cesty lesem, nebo kolem lesa nejsou dvakrat extra, jednak prave nechci videt bud mrtvi zvire, nebo vedet, ze nekde za rohem umre pomalu na sok, nebo na krvaceni a jednak mi to nestoji za ty prachy na oprave auta. Vzdyt staci jen malo, jet pomalu a kdyz je vidite, proste pribrzdit. nechapu...........

mmch, zrovna vcera 1x rejsek, 2x srnka, 3x zajic ;) , vsichni sme prezili

devce, kdyz jedes navecer pres celou republiku, tak jet 40 je sice hezky, ale ne zas az tak moc hezky, ja mam prumer srnu/rok, jednu dokonce na dalnici ve 140. Se zviratkama se snazim pocitat a dost jsem jich i ubrzdil, ale obcas tam skoci tak na tesno, ze reagovat nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upozorňuju Tě, že odpovídáš na 3 roky staré téma. Spamuješ fórum nesmyslnými příspěvky. Pokud bys měl něco k řešení a připojil to do tohoto threadu, tak je to naprosto super. Ale tahle tvoje reakce je naprosto mimo mísu a Ty sám to dobře víš. Škoda, že nejsem moderátor, za mě bys chytil varování a pokud bys nepřestal, tak ban a hotovo. Rád čtu tohle fórum, ale poslední dobou se to fakt nedá a tohle se tady docela rozmáhá, nechápu důvod. Co tím sleduješ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze je to tema tak stare jsem se vcera nevsiml,o pistalkach je to minimalne 4te tema tady na foru. Mam se srnama porad neprijemnosti,posledni ani ne tyden starou, tak jsem se rozepsal. Jestli jsem te nejak pohorsil, tak se omlouvam to jsem nechtel. Taky mam rad tohle forum a timto teda rovnou i zadam admina aby moje prispevky z tehle diskuze smazal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Furt lepší když píše do založenýho tématu k věci než když založí další téma který už tu od toho jsou ne?To že je tu odpověd po třech letech no bože, třeba si ji dotyčnej i po tak dlouhý době přečte.

Jinak teď když je tolik sněhu bude zvěře víc poblíž silnic. Nebojej se ani mezi lidi.Jezdím i v noci se sypačem a potkávám žvěře čím dál víc a proč protože maj hlad. Tak pozor jezděte opatrně. ;) A šťastnou cestu bez kolize :palec2:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, já jsem se přihlásil na fórum f1zone.net. Abych si tam mohl stahovat videa, musel jsem mít více než 25 příspěvků v diskusích,. Zároveň se tam ale docela dbá na to, aby se fórum nespamovalo. Tak jsem se tam pokoušel odpovídat na nějaká témata, ale furt jsem měl takový blbý pocit. Až jsem napsal adminovi, jestli by nestačilo jen 15 příspěvků. Tak jsme to spolu probírali a on to teda změnil. No a mě na tomhle příspěvku naštvalo, že je to odpověď na 3 roky staré téma, ale kdyby něco nového přinášela, tak budiž. Ale nebylo tam nic novýho nebo něco co řeší diskutovaný problém či tak podobně. Tohle fórum sleduju už skoro tři roky, nejdřív jako majitel Fabie, teď Octavie. Připadá mi, že se ty diskuse stávají tak trochu o ničem. Tak mě to trochu nadzvedlo. Ano, máme právo psát i o ničem. Ale oživovat tři roky staré téma příspěvkem o ničem, no nevím... Za ty emoce se omlouvám, ale za věcí si stojím... Nemá cenu to rozpatlávat. Prostě jsem to přehnal, ale za více konstruktivity v příspvěvcích se přimlouvám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...