Přejít na obsah

MKM 1.20 Lite - Motordiag Komfort Manager - nová verze!


vagus

Doporučené příspěvky

Tak na www.motordiag.cz je konečně zdarma ke stažení inovovaná a doplněná bezplatná verze MKM 1.20 Lite na komfortky 3. generace (1C0959799...). Pro ty, kteří program ještě neznají připomínám, že se jedná o utilitku na aktivaci funkce "ovládání stahování a vytahování oken pomocí standardního dálkového ovládání". Kromě toho v nové verzi přibylo pohodlné konfigurování některých klasických funkcí komfortní jednotky jako je nastavování blikání blinkrů a pípání při zamykání či odemykání, konfigurace automatického zamčení při jízdě a přehled dalšího nastavení jednotky.

Na podporu osatních jednotek všech druhů a generací stejně jako na skutečně lahůdkové funkce jako je aktivace alarmu nebo možnosti dálkového ovládání na jednotkách, které toto původně vůbec neuměly, ale ještě daleko více, si musíte počkat na full-verzi, která by se měla objevit už zanedlouho!

MKM 1.20 Lite

download: http://www.motordiag.cz/mkm

screen002sm.jpgconfigsm.jpg

Hlavní funkce programu

  • Identifikace komfortní jednotky
  • Identifikace dveřních jednotek
  • Aktivace/deaktivace dálkového ovládání oken
  • Aktivace/deaktivace alarmu (budoucí verze)
  • Aktivace/deaktivace dalších skrytých funkcí (budoucí verze)
  • Nastavení blikání směrovek a zvukového signálu při zamykání a odemykání vozidla
  • Aktivace/deaktivace režimu automatického zamykání/odemykání dveří při jízdě

Potřebné vybavení

  • Diagnostický kabel Fast KKL USB nebo Fast K-COM KKL (k zakoupení na našich stránkách) Program je určen pro použití s kabely Motordiag!.
  • Počítač PC s OS Windows 95,98,2000,XP

Podporovaná vozidla

Verze MKM Lite 1.20 je omezena na vozidla s komfortními jednotkami řady 1C0 959 799, tedy jednotky tzv. 3.generace. Podporována jsou tedy zejména tato auta:

  • Škoda Octavia / Octavia Combi - od r.v. 05/2001
  • Škoda Superb
  • VW Passat / Passat Variant od modelového roku 2001 (r.v. 2000)
  • WV Golf / Golf Variant od modelového roku 2001 (r.v. 2000)
  • VW Bora / Bora Variant od modelového roku 2001 (r.v. 2000)
  • VW New Beetle od modelového roku 2002 (r.v.2001)
  • Seat Toledo od modelového roku 2001 (r.v. 2000)
  • Seat Leon od modelového roku 2001 (r.v. 2000)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a proč by to mělo být zadara.Dotyčný na tom strávil moooc času,informace,ktetré poskytlo pár lidí(i já :D) taky nejsou zadarmo-i když se za ně neplatilo finančně,ale taky něco stály a nezapomeňte,že je to vývoj software a ten je dost drahý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bude MKM 1.20 Lite fungovat s kabelem KKL 409.1. domnivam se, ze je to nejaky kabel stejnych parametru jako Fast KKL - USB, ale chtel bych si to overit u nektereho z mistnich odborniku, nez ho koupim ;-)

a jeste jeden dotaz: poznam nejak z option codes nebo z vin jestli mam v aute komfortku treti generace? mam skoda octavia combi ze zari 2002, modelovy rok 2003. option codes mam vypsane tady.

na to stahovani oken pres dalkac je asi potreba klic se tremi ovladaci, ze? ja mam totiz jen se dvema cudliky.

post-7375-1177776898_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bude MKM 1.20 Lite fungovat s kabelem KKL 409.1. domnivam se, ze je to nejaky kabel stejnych parametru jako Fast KKL - USB, ale chtel bych si to overit u nektereho z mistnich odborniku, nez ho koupim ;-)

a jeste jeden dotaz: poznam nejak z option codes nebo z vin jestli mam v aute komfortku treti generace? mam skoda octavia combi ze zari 2002, modelovy rok 2003. option codes mam vypsane tady.

na to stahovani oken pres dalkac je asi potreba klic se tremi ovladaci, ze? ja mam totiz jen se dvema cudliky.

Klíčky nerozhodují... můžou být klidně dvoutlačítkové. Jinak podle MR03 to už bude komfort 3G... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus.Koukám že máme úplně stejnou jen s rozdílem 1.9 TDI a ne kombi.Mrkni ke mě.Takže komfortku treti generace tam určo máš.Kabel jsem si koupil -- http://www.motordiag.cz/motordiag/produkty...=./10kabely/010

A podle rad zde na foru aktivoval ty okna.Klíče mám ty samé.A funguje to jednoduše.Držíš tlačítko a okna jedou.Záleží zda zamykáš či odmykáš.U mě třeba zmáčknu zamkne zmáčknu a držim a okna jedou dolu po dobu zmačklého tlačítka a obráceně.

:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus.Koukám že máme úplně stejnou jen s rozdílem 1.9 TDI a ne kombi.Mrkni ke mě.Takže komfortku treti generace tam určo máš.Kabel jsem si koupil -- http://www.motordiag.cz/motordiag/produkty...=./10kabely/010

A podle rad zde na foru aktivoval ty okna.Klíče mám ty samé.A funguje to jednoduše.Držíš tlačítko a okna jedou.Záleží zda zamykáš či odmykáš.U mě třeba zmáčknu zamkne zmáčknu a držim a okna jedou dolu po dobu zmačklého tlačítka a obráceně.

:-)

myslel jsem si, ze to bude fungirovat nejak takhle. vozejcek mas peknej. :specool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-29: No jasně si nepamatuješ ?tenkrát po těch 20 pivech -_- a Alpských rumech ?? Tak to máš doost velký okno :kol-52:

heeh po 20 pivech? tak to jsem urcite nebyl ja, tolik jich nedam, ale dost srandy a jeden seriozni dotaz.

u toho softu je napsano Program je určen pro použití s kabely Motordiag!. znamena to, ze mi s kabelem jine firmy nebude chodit? konkretne myslim tento:

KKL 409.1 VAG-com

Je kompatibilní s normou ISO9142-2 a podporuje dual K-line. Pracuje se všemi komunikačními programy, které podporují ISO9142-2.

* VAG software:

o Verze: 3xx, 4xx, (TENTO KABEL NEPODPORUJE CAN-BUS )

* ShadeTree Software ProDiag 1.0x (for PalmOS) Serial Cable

o Palma III, palma V/Vx, palma VII, přemet série hledí, HandEra TRG, SONY

o Na stránkách ShadeTreeSoftware kompletní seznam kompatibilních PDA

o PDA Serial kabely konvertoru dostupného

* VAG Diagnose (for DOS)

o Podporuje Direct Memory Access (DMA) které dovoluje uživateli modifikovat RAM/EEPROM/SEEPROM přímo skrz kabel

* REVO Lemmiwinks ECU Tuning

* APR Immobilizer Information Reader

* ECU Tuning Applications

* Other VW diagnose/tuning software

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dnes zkousel mkm na mem aute. nastavil jsem si zamykani po rozjeti, odemykani po vyndani klicku a stahovani oken dalkou. vse bez problemu. jedine co jsem sice nastavil, ale neprojevilo se je zvukovy signal pri zamceni. je to tim, ze tyto zvukove signaly jedou pres sirenu od alarmu, kterou tam nemam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dnes zkousel mkm na mem aute. nastavil jsem si zamykani po rozjeti, odemykani po vyndani klicku a stahovani oken dalkou. vse bez problemu. jedine co jsem sice nastavil, ale neprojevilo se je zvukovy signal pri zamceni. je to tim, ze tyto zvukove signaly jedou pres sirenu od alarmu, kterou tam nemam?

Tak zase zdarec.

Přesně to samé jsem zkoušel a hele s tím samým výsledkem což mě docela mrzí.Páč sem si nechal ve Škodovce namontit (prý origo ) alarm a stejně ten zvuk nejde :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš origo alarm(Ale pozor,origo není ten,který jsi si nechal domontovat po koupi auta v auto-salóně,to je origo příslušenství).Pokud máš opravdu origo alarm z výroby,tak zkus 46-10,kanál 06 a tam dej 1

Díky.Máš pravdu alarm sem si nechal udělat vloni a auto bylo vyrobeno v roce 11.2002.Takže mám asi :-( smůlu no škoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
tak jsem dnes zkousel mkm na mem aute. nastavil jsem si zamykani po rozjeti, odemykani po vyndani klicku a stahovani oken dalkou. vse bez problemu. jedine co jsem sice nastavil, ale neprojevilo se je zvukovy signal pri zamceni. je to tim, ze tyto zvukove signaly jedou pres sirenu od alarmu, kterou tam nemam?

No ja som sa s tym trosku hral, ide mi nastavit tie okna dalkovym, aj zvukovy signal po zamceni/odomceni mi ide, ale nefunguje mi si zamykani po rozjeti, odemykani po vyndani klicku. je to zaskrtnute, ale ked sa rozjedu, tak to nezamkne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...