Přejít na obsah

Letní pneumatiky


room14

Doporučené příspěvky

To je tak jako kdyby ses zeptal, jestli koupit:

a) VW

B) Peugeot

c) Daciu

d) Seat

Třeba Michelin má v současné době novinku Alpin A4, v obchodech je pořád ještě A3. Dělají taky Primacy Alpin A3, ty mám já a velmi dobré zkušenosti.

Podívej se na testy, já jsem přešel z Barumek/Matadorů na doporučení pneumatikáře na Klebery (hlavně kvůli deformacím a zhoršení kvality, dělaly se jednu dobu snad v Malajsii), později jsem vyzkoušel Continental a Michelin. Continentalky jsou pro mě absolutní špička, ale zase nevydrží tolik co Michelinky (většina z jejich modelů je v poslední době velmi trvanlivejch), trošku je vyšší i spotřeba. Krom doježdění starých Kleberů na Fabce teď máme v rodině na zimu samé Micheliny a spokojenost po všech stránkách.

Ale pokud si vybereš ze špičky (Continental, Michelin, GY, ..), tak nešlápneš vedle s ničím. Rozdíl cen není nijak závratnej a i kdyby to bylo pár tisíc, na autě za 300 to má smysl.

Já bych uvažoval o rozměru 195/55 R15. Mám ho a spokojenost. Bohužel srovnání se 14kama a užšíma mám jenom krátkou z náhradního auta :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam dilemu medzi zimnymi pneu na Roomstera, rozmer 195/55 R15 a to:

1. Michelin Alpin A3

2. Kleber Krisalp HP2

Pozadujem hlavne dlhu vydrz pneumatiky, vela jazdim.

Michelin je drahsi asi o 25 EUR na 1 kus pneumatiky.

Oplati sa doplatit na Michelin?

Ktoru pneu by ste brali?

Pripadne ake mate s jednotlivymi pneu skusenosti?

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michelin má určitě větší kilometrovou výdrž ale spíš bych volil Michelin alpin A4 má lepší záběrovou plochu.Mám je objednaný a už se nemůžu dočkat v pondělí by měly dorazit.

Kleber krisalp HP2 mám čerstvě nazutý na diskách na OII a budu je tuhle zimu testovat.Ale na omak je to měkčí směs a hrubší vzorek oproti Michelinám Alpin A3 který dojíždím ale byly celkem dobrý a ještě maj vzorek 4mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ták pneu michelin alpin A4 konečně doma(cena 11460kč) po měsíci čekání a objednávání místo barum polaris 2 který není možný sehnat,a teď už jen nechat nazout na nový hliníky. Vyčkat prvního sněhu k přezutí miláčka.

Editováno: , autor: acek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Acek - ty dvojky Polarisky jsou zajímavý, já třeba v pátek zavolal do "svého" pneuservisu, že bych dva kousky 185/55 R15 dost súrne potřeboval a dneska v 11 hodin mi majitel volal, že je má na dílně, ať si pro ně přijedu. Cena 1760,-Kč za kus, bohužel, už jsem nestihnul "starou dodávku" za 1500,-/kus...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spree: bacha na index nostnosti na roomstera minimálně 86

Ale take pneu s tym rozmerom 195/55 R15 asi ani neexistuju.

Jedine index nosnosti 85.

Ako to teda je???? :feve:

Original gumy su tam Bridgestone ER300 a tam je index tiez 85...

Editováno: , autor: spree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl by mi někdo poradit co se týká zimních pneu na novou FII, Ambiente, TSI 63 kW?

1) Někdo radí rozměr 195/55/15 a někdo 185/55/15.

2) Prodejce nabízí klasiku Barum Polaris 2, Nokian (1 690,- vč. přezutí a vyvážení), Dunlop (2 21900,- vč. přezutí a vyvážení)

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ber to asi takhle: budeš jezdit po dálnici a městě, kde je sníh 3x za zimu a to ještě jen v noci, než ho Technický služby a silničáři posolí, seškrabou a odvezou, anebo po venkově, kde ten led a sníh budeš potkávat 3-4 měsíce v kuse a budeš proklínat silničáře, že zase neposypali cestu až tam, kam měli? Podle toho vol šířku profilu - na holý silnice 195 a klidně i 205, na zasněžený a ledovatý horský cesty 185 a jestli TP dovoluje, i klidně ještě užší. Je to jednoduchá matematika - širší guma má větší dotykovou plochu s cestou a celá váha auta se víc rozdělí = vytvoří nižší plošný zatížení. Takže i třecí síla na sněhu/ledu bude u širšího profilu menší - přesně opačně než na holém asfaltu. Speciální a drahá značka na tom nic nezmění - pokud nebude mít hřeby. Jasně, když budeš na bocích vozit nápisy DUNLOP nebo MICHELIN ALPIN, auto bude zaručeně rychlejší a v zatáčce bude líp sedět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimalo by me co znamena po Praze dost snehu  :smich:

Praha má speciální zimní pravidlo - magistrát vyhlašuje stav nouze  "JEDEN + DVA = TŘI". 

Znamená to "JEDEN stupeň pod nulou plus DVA centimetry sněhu rovná se TŘI prdele problémů..." Toto pravidlo se vyhlašuje několikrát za zimu - dá se říct vždycky, když rosničkáři navěští husté dlouhodobější sněžení na území HMP. Ve všech ostatních krajích a statutárních městech ČR se kalamita vyhlašuje až když je sněhu v ulicích půl metru a více... lol  lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praha má speciální zimní pravidlo - magistrát vyhlašuje stav nouze  "JEDEN + DVA = TŘI". 

Znamená to "JEDEN stupeň pod nulou plus DVA centimetry sněhu rovná se TŘI prdele problémů..." Toto pravidlo se vyhlašuje několikrát za zimu - dá se říct vždycky, když rosničkáři navěští husté dlouhodobější sněžení na území HMP. Ve všech ostatních krajích a statutárních městech ČR se kalamita vyhlašuje až když je sněhu v ulicích půl metru a více... lol  lol

Tak takovou hlášku jsem ještě neslyšel! Za to palec nahoru!!! :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že ne? Mně ji můj táta sdělil ještě když jsem byl teprve adeptem řidičáku - byl fíra od svých 22 let a v Praze byl pomalu víc než doma - a tohle se tam už tenkrát hluboko v letech sedmdesátých naučil... Jak je "nad žokejem" u Muzea víc jak 3cm sněhu, Praha stojí... Teda spíš leží - jak zcepenělá.

Žiju přes 40 let de facto v podhůří Orlických Hor a nepřestává mne udivovat, na čem jsou schopní speciálně Pražáci (pravda, někteří)  vyrážet na cestu za sněhovými radovánkami - ono když je v Praze -2°C a holo, posoleno, tak u nás jezdí dnem i nocí pluhy a frézy a na cestách leží nádherná klouzačka, jen sem-tam v obcích občas pohozená škvárou nebo pískem - a na tohle Pražáci vyrazí v naprostým klidu se 2,5mm vzorku na letních gumách - viděno na vlastní oči před pár lety 6km od Jablonného nad Orlicí směrem na Suchý Vrch na po střechu lyžema a sáňkama nacpaným Mondeu kombi (RZ s písmenem A), který jsem Formanem s řetězama na kolech a se dvojicí "pasažérů" na přední kapotě na zpátečku rval z cca metrový závěje, kterou se "umělec" za volantem fofdíka předtím pokusil stylem "rozjetej ledoborec" prorazit. Vůbec nechápu, jak na těch skoroslickách dokázal dojet od D11 a Hradce Králové až do Jablonného a nepozabíjet nikoho kolem. Za Jablonným chtěl odbočit do Orliček a nějak si neuvědomil, že už nejede po holým asfaltu - fofdík lehnul na sníh na břicho, kolečka mu proklouzly a bylo... A ještě se straaaašně divil, co je to za zimní středisko, když nemá upravenou, od sněhu uklizenou a posypanou příjezdovou komunikaci. Biograf hadr. Já ve Formanu v kufru řetězy, asi tak 30kg pytel s pískem a lopatu, lano jsem ani neuklízel - to bylo v "kapse" ve dveřích - ve druhých startovací kabely... Pro cesty v okolí Sucháku téměř povinná výbava od listopadu do dubna. A oni na letňákách, ale vybavení na lyže v kufru auta odhadem za 100 litříků minimálně - byli v tom autí 4 a pes, jak v tanku... Akorát jejich Šarik byl labrador... lol   lol...

Sorry za OT, ale vzpomínka se vloudila...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ekkar: já bohužel nemám techničák v práci ale doma na to kouknu buď tam mám 85 nebo 86 :kuk:

Edit: tak jsme se kouknul doma a mám to takto 205/45 R16 83H; 185/55 R15 81T M+S; 195/55 R15 85H; 175/70 R14 84T; 205/40 84W; 185/65 R14 86T

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...