Přejít na obsah

Světla pro denní svícení


MartinRS

Doporučené příspěvky

Ja mám tiež už asi 2 roky spravené hmlovky ako denné svetlá, na Slovensku ešte neplatilo denné svietenie, ale ja som aj tak svietil, a zatiaľ prebieha všetko bez akýchkoľvek problémov. Už niekoľkokrát ma zastavili policajti (aj v ČR) a nikdy na to nič nehovorili, ale pre istotu tam mám ešte dorobený vypínač, keby to niekoho rozčulovalo (napr. na STK). Takže môžem len doporučiť!!!

Editováno: , autor: drobecoct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jedna asi hloupa otazka ale preci jsem to hledal a nenasel. Kde sezenu ten ISO pin do toho konektoru svetel? Dneska jsem byl ve skodovce (mistni prodejce) ten me poslal k certu ze tohle neprodavaj a ani prej nemuzou ci co. A v prodejne autodoplnku a nahradnich dilu to taky nemaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mistni prodejce je vuuuuul.

Ak si pohladas tu na fore, tak najdes aj etka cislo toho pinu do konektora. Bol to konkretne prispevok od profora, myslim ze v teme o tripplingu.

Inak iso konektory a piny sa daju zohnat aj v dobrom elektre, alebo pripadne v dobrej autohifi predajni.

Diky za tip zejtra se po nich kouknu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim všechny dlouho jsem myslel jak to udělat a tak se podělím jak to dopadlo u mne......

neholduji přídavným modulům pro denní světla z důvodu toho že jsou nedokonalé a některé nekvalitní......ověřeno praxí,přehřívání relátek a podobně.......

našel jsem na přepínači světel kontakt který je sepnutý v klidové poloze a na něm je spínamé +12V od světel přes klíček...

ve funkci světel vás nic neomezí jen to že pří vypnutých světlech se automaticky zapnou mlhová světla při zapnutí klíčku pokud světla zapnete na parkovací nebo potkávací tak mlhová/denní se vypnou......

dokonce tato funkce je ve schematech popsána a je určena pro denni světla.......

je to zcela bez nákladů a starostí......udělá se propojka na konektoru zapínání světel PIN 8 šedo/žlutá se propojí s neobsazeným PINEM 6

Je to jednoduché a nemusí se nic rozebrat jen známou metodou vysunout přepínač světel použít jeden ISO pin a 5cm vodiče.....

Pro Martina RS jak přesně je to zapojeno na pin č.8.......čokoláda.rychlospojka,letování?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, jen malej dotázek, protože nemám schéma vozu....

Když se udělá zmíněný propoj mezi piny, pojistku bych tam dal samozrejme (pokud bych měl pouzdro-snad seženu). Ale napadá mně jestli ta pojistka je tam opravdu potřeba, když je to na mlhovky, tak by tam měla stačit pojistka co jde normalně na mlhovky, ne??

A dyž svítí tyto denní světla, tak na přístrojovce mi bude svítit kontrolka předních mlhovek, že?

Díky

Editováno: , autor: Vladimír Kalandra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No teoreticky by mala stacit povodna poistka. Ja som mal pre istotu este k tomu prepoju zapuzdrenu dalsiu. Kontrolka svieti.

A prispevok pred Tebou. Kazdy zodpovedny autoelektrikar ti poradi letovat. Ked som videl ako ne-funguje ta svorka co sa len zahryzne tak to nula bodov. A cokolady sa davali do skody 100. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No teoreticky by mala stacit povodna poistka. Ja som mal pre istotu este k tomu prepoju zapuzdrenu dalsiu. Kontrolka svieti.

A prispevok pred Tebou. Kazdy zodpovedny autoelektrikar ti poradi letovat. Ked som videl ako ne-funguje ta svorka co sa len zahryzne tak to nula bodov. A cokolady sa davali do skody 100. :)

Jasny, letovani bezesporu. Ja jsem elektrikář, takže to vím tyhle věci no. Ty rychlospojky jsou opravdu spojky na rychlo (spiš nouzovky), nic neni nad to to proletovat pořádně a nebo to slisovat. Jinak jsem to tam dal a OK. Jen teda ty dráty u vypínače bych řekl že by mohli byt silnější pokud tam teče teda 10A nebo kolik-po mem vzoru Favorita :)

Jinak mam zapojeno a OK. Jistím to pojistkou 10A. Jinak ty světla se spínají přímo přes tenhle spínač tedy?? To neni jen ovladaci okruh do relatka?

Jak rikam, nemam schema tak nevim a proud jsem neměřil. Jinak to pracuje ale bezchybně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Prosím o radu jak nejjednodušeji dodělat denní svícení když nemám v hlavních světlometech mlhovky, jen záslepky.

Asi zkončím u sériových výrobků v mřížce nárazníku, ale raději bych zkusil domontit žárovky přes origo patice na pozice mlhovek.

Legálně to asi nepude co?

Pro denní svícení asi nejsou homologovány žárovky v původním světle ale pouze celé světlo.

Ideálně bych to právě viděl tak, že místo záslepek dám patice, do nich nějakou LED "žárovku" s 35W a kabeláž přes pojistku na PIN6 v ovladači.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se ti nepovede, protoze ta "zaslepka" je proste cast vylisku, takze to jedine vyriznout, nejak tam nalepit parabolu s patici...coz se ti nepovede tak, aby to vypadalo. Pripadne by slo jeste koupit kulata denni svetla o takovem prumeru aby se vesla na pozici zaslepek pro mlhy a nejakym zpusobem je prisroubovat na misto mlhovek, ale myslim si, ze je to nadlidskej ukol to udelat tak aby to vypadalo. Jednodussi bude koupit si diodova svetla do mrizky a pripojit pres pojistku na pin6.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se ti nepovede, protoze ta "zaslepka" je proste cast vylisku, takze to jedine vyriznout, nejak tam nalepit parabolu s patici...coz se ti nepovede tak, aby to vypadalo. Pripadne by slo jeste koupit kulata denni svetla o takovem prumeru aby se vesla na pozici zaslepek pro mlhy a nejakym zpusobem je prisroubovat na misto mlhovek, ale myslim si, ze je to nadlidskej ukol to udelat tak aby to vypadalo. Jednodussi bude koupit si diodova svetla do mrizky a pripojit pres pojistku na pin6.

A nebo jeste lip co se mi libi je koupit si světla asi za 8tisíc a ty maji primo LED diody v sobě. Devil eyes styl. Moc se mi líbí, hned bych je bral kdybych neměl xenonový (prodavaji se pro halogenky) ;) Ale to jsem ti asi moc nepomohl co? lol:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nelibí a to ani trochu ... :( ale díky

a pokud seženu kulaté denní a narvu je do původní paraboly tak takto můžu jezdit? já bych řekl že ne a že je mologogované celé světlo a to už se nesmí nijak přerábět ...

pokud ano a mohl bych to šupnou do stávajícího světlometu tak bych do toho šel. Vyříznou díru a pěkně to tam nakotvit nemůže být až taková hrůza ....

i když zajistit bezprašnost, seřízení abych neoslňoval, ... asi pudu opravdu do kompletního výrobku a jebdu je do mřížky v nárazníku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsem to pochopil správně, tak můžu ze spínače světel (kontakt 3 nebo 6, měli by mít stejnou funkci) zapojit denní svícení přes pojistku, ať mlhovky nebo potkávačky rovnou bez relé, tzn., že přes kontakty spínače může jít proud cca 10A.

viz. příloha

post-7344-1245335153_thumb.jpg

Editováno: , autor: Drummer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Už to mám taky ( mlhodenní světla ) a je to v poho, nazval bych to system Martin RS :-), práce na 10 minut i s pocínováním spojů.

Jinak jen pro doplnění, přes kontakty mi běhá cca 7A a jistim to 10A pojistkou. Pro jistotu (i kdyz nevim jestli je to pro ty kontakty v tom přepínači OK (vyrůstal jsem na fáčku=samý relé :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
u nás dávají flastra za mlhovky (i na octavii)

Audi svítí 50% dálkových světel a hlavně je to od výrobce takže je to schválený

Chyba, nové Audi mají DRL v prostoru (komoře) bývalých dálkových, je to obyč. longlife žárovka, asi 10-20 W.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

nazdar borci,

jak som nasiel tento navod na tie tzv "denne svetla" tak som si to spravil, je to super, spravil som si to ako poistku, ze ked nahdou zabudnem rosvietit svetla, nech mi aspon nieco svieti. ale chcem sa vas spytat na par veci. viem ze to treba istit poistkou, ale neviem kolko A a kam ju mam pichnut (cislo dierky v poistkovej skrinke)? a slovaci co toto mate spravene a pouzivate to ako denne svietenie, tak ake mate skusenosti s policiou a STK na takyto sposob svietenia? robia problemy, ci zalezi co za debila ma zastavi?

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V poistkovej skrini by si musel na to urobit poziciu. Vyuzit nejaku prazdnu,dotiahnut to tam,osadit svorky na poistku. Velkost si myslim by mala stacit 10A. Sa mi zda ze to tu niekto meral,prietok 7,5 A vraj maju tie hmlovky. Skor to asi kazdy riesil poistkovym puzdrom na kabli hned za ovladacom.

svetla_denni_sviceni_16191.jpg

No a slov. policajti a STK. Neviem. Mal som to asi 2 tyzdne zapojene,prechadzal som popri hliadkach a nic. Zalezi na akeho vola natrafis. Kto to pozna tak to vidi z dialky ze svieti svetlo z kraja a nie v strede paraboly. Kto to nepozna vidi len zapnute svetla a je pokojny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V poistkovej skrini by si musel na to urobit poziciu. Vyuzit nejaku prazdnu,dotiahnut to tam,osadit svorky na poistku. Velkost si myslim by mala stacit 10A. Sa mi zda ze to tu niekto meral,prietok 7,5 A vraj maju tie hmlovky. Skor to asi kazdy riesil poistkovym puzdrom na kabli hned za ovladacom.

No a slov. policajti a STK. Neviem. Mal som to asi 2 tyzdne zapojene,prechadzal som popri hliadkach a nic. Zalezi na akeho vola natrafis. Kto to pozna tak to vidi z dialky ze svieti svetlo z kraja a nie v strede paraboly. Kto to nepozna vidi len zapnute svetla a je pokojny.

taktze to takto treba riesit? no boha, tak to bude este zaujimave :) ja elektrikar analfabet a spravit nieco taketo? :)

ale ajtak diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.. Ja to mam takhle zapojené uz vic bež rok a nikdy žadný problem..a to me policajti stavěli mooockrát...jen jednou když měli velkou loveckou akci v buchlovkach tak mě stopli a nechapali co to je...tak sem řekl ze takhle me to zapojili ve škoda servisu jako denní svíceni a jel sem vesele dál... lol:prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...