Přejít na obsah

změna rozteče 5x100 na kola 5x98


Martin Marada

Doporučené příspěvky

po rozkreslení třetí verze, která by spočívala v posunutí děr i kuželů na novou rozteč, kužel by se posadil o 1mm níž, došlo by k uplnému překrytí predchozí díry i kužele!!

ted se řeší problém s utahováním šroubů, protože tím vychlením o 1mm by to asi nešlo utáhnout normálním klíčem(nařážel by do zapouštěné stěny), musel by se použit užší, ale to by taky šlo, zajímavé že?

Dva kolegové dávali alu na na KIU a oba museli stočit ořech.S origo matkami es do díry nevešel.To je ten nejmenší problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, pokud je k dispozici CNC frézka, tak bych se opravdu nebál to kompletně předělat na novou rozteč a zároveň zapustit kužel, klíč už je to poslední. Porovnávat rozdíl 2 a 12mm je holej nesmysl, takže to nebudu rozvádět. Bezpečnost určitě neutrpí, všechno je dostatečně předimenzovaný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj názor asi nikoho nazajímá. Ale myslím si, že převrtávat tyhle kola je zrovna taková hovadina, jako bych sem já napsal: koupím si kola Rial "Sion chrome" 8x18 5x112 a napizdím je na svou Octu 5x100!!!

Takových a i lepších kol je po netu 3 prdele a je zbytečný si přidělávat tolik problémů...

rikam že si přečtu každý názor, to co píšeš není to samé, ty by si měl rozdíl 12mm, já mám pouze 2 a to bežně řeší!

hele kámo,

chtěl jsi slyšet názor? Chtěl! A když sem někdo ten názor napíše a to takový který ti zrovna není po chuti, tak je ten dotyčný pitomec? Když se to tak běžně řeší, tak to jednoduše udělěj a neřeš to. Jsou to tvoje kola, moje ne. Já jsem si koupil pořádný kola a nemusím řešit dilema co teď s tím. Dělám v pneuservisu a vidím ty šílenosti a ty sebevrahy, kteří s takovýma autama (vrakama) denně jezdí! Tak se mi nediv, že s tím zásahem do alu kol nesouhlasím. Jestli ty kola vyfrézuješ, tak sem po půl roce nepiš, že ti disk v odlehčeném místě (okolo díry) praskl!

hodně štěstí při práci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj názor asi nikoho nazajímá. Ale myslím si, že převrtávat tyhle kola je zrovna taková hovadina, jako bych sem já napsal: koupím si kola Rial "Sion chrome" 8x18 5x112 a napizdím je na svou Octu 5x100!!!

Takových a i lepších kol je po netu 3 prdele a je zbytečný si přidělávat tolik problémů...

rikam že si přečtu každý názor, to co píšeš není to samé, ty by si měl rozdíl 12mm, já mám pouze 2 a to bežně řeší!

hele kámo,

chtěl jsi slyšet názor? Chtěl! A když sem někdo ten názor napíše a to takový který ti zrovna není po chuti, tak je ten dotyčný pitomec? Když se to tak běžně řeší, tak to jednoduše udělěj a neřeš to. Jsou to tvoje kola, moje ne. Já jsem si koupil pořádný kola a nemusím řešit dilema co teď s tím. Dělám v pneuservisu a vidím ty šílenosti a ty sebevrahy, kteří s takovýma autama (vrakama) denně jezdí! Tak se mi nediv, že s tím zásahem do alu kol nesouhlasím. Jestli ty kola vyfrézuješ, tak sem po půl roce nepiš, že ti disk v odlehčeném místě (okolo díry) praskl!

hodně štěstí při práci...

promin nechtel sem se te nijak dotknout, ani te nechci oznacovat za pitomce, neblázni, tak sem to nemyslel, a jestli ty kola po pul roce prasknou tak to sem napíšu aby to pak nikdo další radši nedělal,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj názor asi nikoho nazajímá. Ale myslím si, že převrtávat tyhle kola je zrovna taková hovadina, jako bych sem já napsal: koupím si kola Rial "Sion chrome" 8x18 5x112 a napizdím je na svou Octu 5x100!!!

Takových a i lepších kol je po netu 3 prdele a je zbytečný si přidělávat tolik problémů...

rikam že si přečtu každý názor, to co píšeš není to samé, ty by si měl rozdíl 12mm, já mám pouze 2 a to bežně řeší!

hele kámo,

chtěl jsi slyšet názor? Chtěl! A když sem někdo ten názor napíše a to takový který ti zrovna není po chuti, tak je ten dotyčný pitomec? Když se to tak běžně řeší, tak to jednoduše udělěj a neřeš to. Jsou to tvoje kola, moje ne. Já jsem si koupil pořádný kola a nemusím řešit dilema co teď s tím. Dělám v pneuservisu a vidím ty šílenosti a ty sebevrahy, kteří s takovýma autama (vrakama) denně jezdí! Tak se mi nediv, že s tím zásahem do alu kol nesouhlasím. Jestli ty kola vyfrézuješ, tak sem po půl roce nepiš, že ti disk v odlehčeném místě (okolo díry) praskl!

hodně štěstí při práci...

promin nechtel sem se te nijak dotknout, ani te nechci oznacovat za pitomce, neblázni, tak sem to nemyslel, a jestli ty kola po pul roce prasknou tak to sem napíšu aby to pak nikdo další radši nedělal,

ještě se tě zeptám když děláš v pneuservise určo máš přehled ve šroubech na kola, dnes sem sháněl kuželový šroub M14x1,5 na zkoušku u nás v pneu a a až ve 4. servise sem h o koupil! prý se většinou už k diskům kola dodávají, já sem dostal kola bez šroubů, zitra budu zaměřovat uhel kužele na disku a zkoušet jestli ten šroub tam pasuje,

existuje tedy zřejmě několik úhlů kuželů v disku a pak na to odpovidajících šroubů? nejběžnější asi s úhlem 60°

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj názor asi nikoho nazajímá. Ale myslím si, že převrtávat tyhle kola je zrovna taková hovadina, jako bych sem já napsal: koupím si kola Rial "Sion chrome" 8x18 5x112 a napizdím je na svou Octu 5x100!!!

Takových a i lepších kol je po netu 3 prdele a je zbytečný si přidělávat tolik problémů...

rikam že si přečtu každý názor, to co píšeš není to samé, ty by si měl rozdíl 12mm, já mám pouze 2 a to bežně řeší!

hele kámo,

chtěl jsi slyšet názor? Chtěl! A když sem někdo ten názor napíše a to takový který ti zrovna není po chuti, tak je ten dotyčný pitomec? Když se to tak běžně řeší, tak to jednoduše udělěj a neřeš to. Jsou to tvoje kola, moje ne. Já jsem si koupil pořádný kola a nemusím řešit dilema co teď s tím. Dělám v pneuservisu a vidím ty šílenosti a ty sebevrahy, kteří s takovýma autama (vrakama) denně jezdí! Tak se mi nediv, že s tím zásahem do alu kol nesouhlasím. Jestli ty kola vyfrézuješ, tak sem po půl roce nepiš, že ti disk v odlehčeném místě (okolo díry) praskl!

hodně štěstí při práci...

promin nechtel sem se te nijak dotknout, ani te nechci oznacovat za pitomce, neblázni, tak sem to nemyslel, a jestli ty kola po pul roce prasknou tak to sem napíšu aby to pak nikdo další radši nedělal,

ještě se tě zeptám když děláš v pneuservise určo máš přehled ve šroubech na kola, dnes sem sháněl kuželový šroub M14x1,5 na zkoušku u nás v pneu a a až ve 4. servise sem h o koupil! prý se většinou už k diskům kola dodávají, já sem dostal kola bez šroubů, zitra budu zaměřovat uhel kužele na disku a zkoušet jestli ten šroub tam pasuje,

existuje tedy zřejmě několik úhlů kuželů v disku a pak na to odpovidajících šroubů? nejběžnější asi s úhlem 60°

Myslím,že se dělají pouze 60°.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, vůůůbec se nezlobím! A ani bych nechtěl, aby toto fórum bylo o vzájemném osočování a pomluvách. Jsme přeci Škodováci a měli by jsme si navzájem pomáhat a radit si!

Můj názor ti měl sloužit jen a pouze k nasměřování na správnou cestu a ochránit tě tak před případnou katastrofou. Tím myslím prodej stávajících kol a koupě nových s patřičnými parametry. Ano, já jsem četl tvoji podmínku "nechci prodávat tyto kola"!! Nechci vypadat jako posera a být zastánce jen homologovaných škodou schválených dílů. Ale mysli na to, že tím autem budeš vozit sebe a především svoji rodinu!!

Něco ti řeknu, mám 3letýho kluka. Mám ho tak rád, že bych klidně dal svou pravou ruku zato, aby se mu nikdy nic nestalo!!!

pro Stíhačku:

ani slůvkem jsem se nezmínil, že by tahle úprava na alu nešla udělat. Pokud je k dispozici řádné dílenské zázemí, tak proč ne. Jen se liší naše názory na věc, jestli zrovna tyhle úpravy provádět na kolech! Můj uvedený příklad 5x98 - 5x100 versus 5x112 byl nadsazený, toho jste si jistě všimli!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, vůůůbec se nezlobím! A ani bych nechtěl, aby toto fórum bylo o vzájemném osočování a pomluvách. Jsme přeci Škodováci a měli by jsme si navzájem pomáhat a radit si!

Můj názor ti měl sloužit jen a pouze k nasměřování na správnou cestu a ochránit tě tak před případnou katastrofou. Tím myslím prodej stávajících kol a koupě nových s patřičnými parametry. Ano, já jsem četl tvoji podmínku "nechci prodávat tyto kola"!! Nechci vypadat jako posera a být zastánce jen homologovaných škodou schválených dílů. Ale mysli na to, že tím autem budeš vozit sebe a především svoji rodinu!!

Něco ti řeknu, mám 3letýho kluka. Mám ho tak rád, že bych klidně dal svou pravou ruku zato, aby se mu nikdy nic nestalo!!!

pro Stíhačku:

ani slůvkem jsem se nezmínil, že by tahle úprava na alu nešla udělat. Pokud je k dispozici řádné dílenské zázemí, tak proč ne. Jen se liší naše názory na věc, jestli zrovna tyhle úpravy provádět na kolech! Můj uvedený příklad 5x98 - 5x100 versus 5x112 byl nadsazený, toho jste si jistě všimli!

jj, s tou bezpečností tě chápu, ale zkus se zamyslet nad tím, ty původní díry se do toho odlitku taky frézují, my je posuneme o 1mm na správnou rozteč a o 1mm dolů, čímž se trošku zmenší ten objem hmoty přes který drží šroub kolo, kolega to má v PC ve 3D rozměru, pokud se mi to podaří převést na jpg obrázek hodím to sem at si to každý může líp představit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tím 3D programen ti rozumím. Taky ho používám jako pomůcku pro zjištění o tl. materiálu v důležitých partiích. Ty už jsi se rozhodl ty kola předělat. No dělej jak myslíš. Co se týká těch "plovoucích" šroubů. Tak osobní zkušenost s nimi nemám. Ale ti co je měli na Favoritu 4x98 a kola z feldy 4x100, tak na to nadávali, že pořád kola kmitají! Museli vyměnit náboje a kotouče na rozteč 100. A až potom měli klid.

Přidávám náčrtek šroubů - zdroj elektrony.cz

 

Editováno: , autor: Milan II
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro Stíhačku:

ani slůvkem jsem se nezmínil, že by tahle úprava na alu nešla udělat. Pokud je k dispozici řádné dílenské zázemí, tak proč ne. Jen se liší naše názory na věc, jestli zrovna tyhle úpravy provádět na kolech! Můj uvedený příklad 5x98 - 5x100 versus 5x112 byl nadsazený, toho jste si jistě všimli!

V pohodě, každý jsme řekli svůj názor, to že se neshodneme je normální. Jako strojař a člověk kterej se pohybuje ve strojírenství nevidím nejmenší problém v tom to předělat, jde o to že to jsou opravdu jen milimetry a stopro budou ta samá kola i na tuto rozteč s dírama o větším průměru, takže materiálu tam si myslím bude dost, samozřejmě to chce prohlédnout i zezadu, jestli tam jsou nějaká odlehčení apod. Ať už se majitel rozhodne jakkoli, je to jeho věc. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen na téma 5x98 versus 5x100 nebo 4x98 versus 4x100. Nemusíte chodit daleko. Zrovna OZ řeší běžně tento problém pomocí plovoucích šroubů a bez problémů. Je pravda, že všechny kola mají kvalitní přesný středící kroužek z duralu ( i normální, bez plovoucích šroubů ). Dovezl jsem 4 sady, které měly originál OZ plovoucí šrouby a do teď nikdo žádný problém. Jediná drobná nepříjemnost je malý výběr bezpečnostních šroubů a jejich vyšší cena.

MK

post-55-1184178150_thumb.jpg

Editováno: , autor: mk.tuning
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen na téma 5x98 versus 5x100 nebo 4x98 versus 4x100. Nemusíte chodit daleko. Zrovna OZ řeší běžně tento problém pomocí plovoucích šroubů a bez problémů. Je pravda, že všechny kola mají kvalitní přesný středící kroužek z duralu ( i normální, bez plovoucích šroubů ). Dovezl jsem 4 sady, které měly originál OZ plovoucí šrouby a do teď nikdo žádný problém. Jediná drobná nepříjemnost je malý výběr bezpečnostních šroubů a jejich vyšší cena.

MK

díky další dobrá zpráva že se systém běžně používá, sice pujdu asi cestou nových roztečí ,ale zeptám se tě kdyby to nevyšlo: nevíš prosimtě jaký průměr měli ty díry na šrouby v kole?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak chlapy program na CNC frézku je skoro hotový. Máme tu na firmě slévárnu, nechal sem "ulít" hliníkový koláč do kterého vyfrézujem starou rozteč 5x98 a pak to přefrézujem na 5x100. jen tak nanečisto abych ten disk nezničil kdyby to nevyšlo.

hodím sem pak fota jak to probíhalo,

m

Tak přeju ať se podaří, hlavně pořádně odměřit pozice děr a CNC hlídat a pomalu, ono u něj člověk jenom mrkne a frézu má jinde než by chtěl... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak chlapy program na CNC frézku je skoro hotový. Máme tu na firmě slévárnu, nechal sem "ulít" hliníkový koláč do kterého vyfrézujem starou rozteč 5x98 a pak to přefrézujem na 5x100. jen tak nanečisto abych ten disk nezničil kdyby to nevyšlo.

hodím sem pak fota jak to probíhalo,

m

S tou zkouškou je to velice rozumný! Tak budeš vědět "do čeho jdeš". Průběžně dej info a foto, jak to jde. Sám jsem upřimně moc zvědav, jak to celý dopadne. Třeba mi pak ukážeš :kol-46: ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak chlapy program na CNC frézku je skoro hotový. Máme tu na firmě slévárnu, nechal sem "ulít" hliníkový koláč do kterého vyfrézujem starou rozteč 5x98 a pak to přefrézujem na 5x100. jen tak nanečisto abych ten disk nezničil kdyby to nevyšlo.

hodím sem pak fota jak to probíhalo,

m

Good Luck :palec2:

S takovými možnostmi to snad ani jinak dopadnout nemůže.

Až budou na autě,nezapomeň na foto. :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no budem velice opatrní, problém je že CNC frézka je docela vytížená, tu zkoušku do toho hliníku uděláme zitra, ale na kola se dostane asi až příští týden, jak to bude, hned sem hodím fota! i kdyby to nevyšlo, tak zdokumentovaný to bude stejně!

nechci nějak předbíhat věřím že to dobře dopadne a dívám se po netu na bezpečností šrouby, můžete doporučit nějaké kvalitní s hodně kombinacema atd...? byl bych velice rád

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no budem velice opatrní, problém je že CNC frézka je docela vytížená, tu zkoušku do toho hliníku uděláme zitra, ale na kola se dostane asi až příští týden, jak to bude, hned sem hodím fota! i kdyby to nevyšlo, tak zdokumentovaný to bude stejně!

nechci nějak předbíhat věřím že to dobře dopadne a dívám se po netu na bezpečností šrouby, můžete doporučit nějaké kvalitní s hodně kombinacema atd...? byl bych velice rád

díky

S možnostma jaký máš si ty šrouby vytvoř sám, je to nejjistější, protože to bude originál, takový ty sady má kdejakej pneuservis, tak proč by se k nim nedostal nějakej čórkař. Já mám taky dělaný a jsem v klidu, jde jen o to udělat nějakej tvar co se blbě napodobuje nebo chytá kleštěma apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no budem velice opatrní, problém je že CNC frézka je docela vytížená, tu zkoušku do toho hliníku uděláme zitra, ale na kola se dostane asi až příští týden, jak to bude, hned sem hodím fota! i kdyby to nevyšlo, tak zdokumentovaný to bude stejně!

nechci nějak předbíhat věřím že to dobře dopadne a dívám se po netu na bezpečností šrouby, můžete doporučit nějaké kvalitní s hodně kombinacema atd...? byl bych velice rád

díky

S možnostma jaký máš si ty šrouby vytvoř sám, je to nejjistější, protože to bude originál, takový ty sady má kdejakej pneuservis, tak proč by se k nim nedostal nějakej čórkař. Já mám taky dělaný a jsem v klidu, jde jen o to udělat nějakej tvar co se blbě napodobuje nebo chytá kleštěma apod.

no vnuknul si mě další nápad, dělal si celej šroub nebo si uřezal starý a navařil na to jen ten ořech?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...