Přejít na obsah

změna rozteče 5x100 na kola 5x98


Martin Marada

Doporučené příspěvky

no budem velice opatrní, problém je že CNC frézka je docela vytížená, tu zkoušku do toho hliníku uděláme zitra, ale na kola se dostane asi až příští týden, jak to bude, hned sem hodím fota! i kdyby to nevyšlo, tak zdokumentovaný to bude stejně!

nechci nějak předbíhat věřím že to dobře dopadne a dívám se po netu na bezpečností šrouby, můžete doporučit nějaké kvalitní s hodně kombinacema atd...? byl bych velice rád

díky

S možnostma jaký máš si ty šrouby vytvoř sám, je to nejjistější, protože to bude originál, takový ty sady má kdejakej pneuservis, tak proč by se k nim nedostal nějakej čórkař. Já mám taky dělaný a jsem v klidu, jde jen o to udělat nějakej tvar co se blbě napodobuje nebo chytá kleštěma apod.

Jj,nejlepší řešení,mám taky domádo a tím pádem 20 bezpečáků, :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no budem velice opatrní, problém je že CNC frézka je docela vytížená, tu zkoušku do toho hliníku uděláme zitra, ale na kola se dostane asi až příští týden, jak to bude, hned sem hodím fota! i kdyby to nevyšlo, tak zdokumentovaný to bude stejně!

nechci nějak předbíhat věřím že to dobře dopadne a dívám se po netu na bezpečností šrouby, můžete doporučit nějaké kvalitní s hodně kombinacema atd...? byl bych velice rád

díky

S možnostma jaký máš si ty šrouby vytvoř sám, je to nejjistější, protože to bude originál, takový ty sady má kdejakej pneuservis, tak proč by se k nim nedostal nějakej čórkař. Já mám taky dělaný a jsem v klidu, jde jen o to udělat nějakej tvar co se blbě napodobuje nebo chytá kleštěma apod.

no vnuknul si mě další nápad, dělal si celej šroub nebo si uřezal starý a navařil na to jen ten ořech?

Stočil jsem původní šrouby a udělal do něj drážku, můžeš udělat třeba dvě v nějakým divným úhlu a potom si podle toho doděláš klíč(ořech).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no budem velice opatrní, problém je že CNC frézka je docela vytížená, tu zkoušku do toho hliníku uděláme zitra, ale na kola se dostane asi až příští týden, jak to bude, hned sem hodím fota! i kdyby to nevyšlo, tak zdokumentovaný to bude stejně!

nechci nějak předbíhat věřím že to dobře dopadne a dívám se po netu na bezpečností šrouby, můžete doporučit nějaké kvalitní s hodně kombinacema atd...? byl bych velice rád

díky

S možnostma jaký máš si ty šrouby vytvoř sám, je to nejjistější, protože to bude originál, takový ty sady má kdejakej pneuservis, tak proč by se k nim nedostal nějakej čórkař. Já mám taky dělaný a jsem v klidu, jde jen o to udělat nějakej tvar co se blbě napodobuje nebo chytá kleštěma apod.

Jj,nejlepší řešení,mám taky domádo a tím pádem 20 bezpečáků, :palec2:

Já mám teda na každým kole jeden takovej šroub...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co takhle zmena roztece z 5x100 na 5x120? ;)lol

určo to jde řešit podložkamami ale ne vrtáním do disku

Jasne, vrtani by byla dobra sebevrazda :) A z podlozek mam krapet vetry. Ale zase bych si rad nechal soucasny kola na novy auto :( Ale nebudu sem plest OT -_-

hmm 120 tuším BMW ;)

Jinak Martine jsem také zvědavej jak to dopadne držím palce ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pánové zdravím vás a přináším fota z dnešního testu, kdy jsme frézovali novou rozteč do kusu hliníku:

post-7743-1184330600_thumb.jpg

post-7743-1184330632_thumb.jpg

post-7743-1184330691_thumb.jpg

post-7743-1184330706_thumb.jpg

post-7743-1184330721_thumb.jpg

post-7743-1184330737_thumb.jpg

post-7743-1184330755_thumb.jpg

post-7743-1184330771_thumb.jpg

snad to nebude potřebovat dlohý komentář, pokusili sme se frézovat již novou rozteč 5x100, šlo to bez větších problémů, akorát sme neměli vhodný záhlubník 60° na hliník, tento co máme má hodně možů,čili špóny zustavali hodně na nastroji, ale při přefrézování starého kužele už tolik materiálu brat nebude takže by to mělo být v pohodě.

na jednom obrázku je detail hotové díry, u které sme ještě posunuly na zkoušku kužel o 1mm do strany a o 1,5 mm dolu. vypadá to jako že je to šišaté ale je to způsobené tím že nebyla posunuta i díra 14,5mm na šroub. po starém kuželu tam zustala nepatrná plocha, která už snad nebude mít na nic vliv. tu nepatrnou plochu sme před přefrézováním nabarvili červenou fixou, když si obr, zvětšíte uvidíte na levé staně kuželu mírné zbarvení do červena, to je zústatek po předcházejícím kuželu na rozteči o 1mm menší.

kolega ted řeší snad už poslední problém, u toho vzorku hliníku nemusel zaměřovat střed první díry, nešlo nám o to jak budou díry na hliníku pootočeny, ale u toho disku musí zaměřit střed první díry, ostatní už dopočítá program. zatím je pro něho problém, snad se mu to podaří pěs víkend promyslet pak na to vlítnem. snad jste to z toho textu pochopili, ono CNCéčko je docela složitá věc.....

já ted jdu zkusit našroubovat ten koláč na auto jak to bude sedět,

post-7743-1184330664_thumb.jpg

post-7743-1184330788_thumb.jpg

Editováno: , autor: Martin Marada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klobouk dolů!!

Martine, ty víš, že od začátku jsem nebyl příznivcem této úpravy. I ostatní moji spolupracovníci při čtení tohoto tématu kroutili hlavou. Ale když vidím jak s vervou jsi se do toho zakousl, je mi jasný že k úspěchu máš už jen krůček! Ještě si počkám jak máš vymyšleno to, aby se kola po upnutí na CNC nepoškrábala. Tak že tuningu zdar a Octaviím zvlášť!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klobouk dolů!!

Martine, ty víš, že od začátku jsem nebyl příznivcem této úpravy. I ostatní moji spolupracovníci při čtení tohoto tématu kroutili hlavou. Ale když vidím jak s vervou jsi se do toho zakousl, je mi jasný že k úspěchu máš už jen krůček! Ještě si počkám jak máš vymyšleno to, aby se kola po upnutí na CNC nepoškrábala. Tak že tuningu zdar a Octaviím zvlášť!

dík za připomínku, s tím upnutím a poškrábáním nad tím už přemýšlím, to kolo musí být pevně uplé, čili upínky budou sedět na laku toho kola, kolega tvrdí že bude stačit upínku podložit nějakým měkým materiálem, no uvidíme příští týden.

m

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klobouk dolů!!

Martine, ty víš, že od začátku jsem nebyl příznivcem této úpravy. I ostatní moji spolupracovníci při čtení tohoto tématu kroutili hlavou. Ale když vidím jak s vervou jsi se do toho zakousl, je mi jasný že k úspěchu máš už jen krůček! Ještě si počkám jak máš vymyšleno to, aby se kola po upnutí na CNC nepoškrábala. Tak že tuningu zdar a Octaviím zvlášť!

dík za připomínku, s tím upnutím a poškrábáním nad tím už přemýšlím, to kolo musí být pevně uplé, čili upínky budou sedět na laku toho kola, kolega tvrdí že bude stačit upínku podložit nějakým měkým materiálem, no uvidíme příští týden.

m

Tak to upni podobně jako to dělaj v pneuservisech na nazouvačce a zespoda to podlož nějakou slabou gumou ať máš vršek volnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak chlapy, sem opět zde z fotkami z frézování disků:

post-7743-1184603829_thumb.jpgpost-7743-1184603851_thumb.jpgpost-7743-1184603870_thumb.jpgpost-7743-1184603919_thumb.jpg

upnutí proběhlo v pohodě, viz foto, ani škrábanec, akorát s nástroji nám to vycházelo tak tak, jinak první disk trval 1,5 hodiny, každou operaci sme kontrolovali, další už pak byly rychlejší, po předchozích kuželech tam zůstala nepatrná plocha, která snad nebude ničemu vadit.

mám objednané šrouby, takže na auto to pujde až asi ve středu. pak dám foto

jinak touto cestou bych chtěl poděkovat jendovi sedlářovi, který mě věnoval svůj volný čas a mozek!!! na tento problém, bez něho bych byl v prdeli.

také bych chtěl poděkovat všem za vaše názory a připomínky které mě taky pomohli to dotáhnou do konce.

snad zkušební jízda dopadne dobře,

martin

post-7743-1184603886_thumb.jpg

post-7743-1184603903_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný,stálo to za . :palec2: :palec2: :palec2:

Asi by ale chtěla trochu dolu. ;)

Ještě hoď foto z úhlu ať je vidět rádius paprsků.

jo jo to máš pravdu, chtěla by níž, přiznám se je to moje první úprava na autě, teď začínám řešit hagusy, kdyby se mě podařily nastříkat na barvu disků tak by to ješte víc vyniklo. ty fota z úhlu hodím zítra, dnes sem to už nějak nestihl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný,stálo to za . :palec2: :palec2: :palec2:

Asi by ale chtěla trochu dolu. ;)

Ještě hoď foto z úhlu ať je vidět rádius paprsků.

jo jo to máš pravdu, chtěla by níž, přiznám se je to moje první úprava na autě, teď začínám řešit hagusy, kdyby se mě podařily nastříkat na barvu disků tak by to ješte víc vyniklo. ty fota z úhlu hodím zítra, dnes sem to už nějak nestihl

18"kola jako první úprava docela dobrej začátek :)

Ty hagusy si umím představit a asi by se mi to taky líbilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...