Přejít na obsah

disk


prtko5

Doporučené příspěvky

No Stihačko jedny jsou 7x16 ET 35 a jedny7x16 ET37 a co je to ET?

"ET je vyosení uchycení ráfku ze středu disku v mm. Čím je ET nižší, tím je ráfek víc venku z podběhu např. disk s ET35 bude o 10mm více vystupovat než disk s ET45. Často je u jednotlivých modelů aut více možností volby ET, což platí hlavně u větších průměrů disků."

Tohle je citace z jedný stránky, někde na fóru se to už probíralo i s obrázkem...

A u těch co píšeš je to jedno, akorát to s ET35 bude o 2mm(to ani neuvidíš) víc z podběhu, ale při tomhle rozměru to stejně bude schovaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dát 37 nebo 35.A co TP mám tam zapsaný 6,5x 16?

Dej tam 37 ať máš pocit že je to o ty 4mm širší. Jestli máš v TP 6,5 a dáš tam 7 tak by to snad neměl být problém, policajti to nepoznaj a na technický záleží na koho narazíš... A nebo by ti mohli dát k těm kolům typovej list a dodatečně ti je zapsat do techničáku. Buď rád že tam máš aspoň tyhle 16, já tam mám jenom 15...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem kecal s kámošem a ten mi říkal že na 1,6 75KW nemám dávat 16" 205 že se mi zvedne spotřeba a akcelerace se taky dost změní co vy na to?

Vzal bych v úvahu jedno,jaké má kámoš zkušenosti,mám pocit,že asi nevelké.Spíš bych řekl,že je to podle pravidla jedna paní povídala,protože přechod ze 195 na 205 je v pohodě.Zvýšení spotřeby a naopak snížení akcelerace je velmi zanedbatelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem kecal s kámošem a ten mi říkal že na 1,6 75KW nemám dávat 16" 205 že se mi zvedne spotřeba a akcelerace se taky dost změní co vy na to?

Ale prt. Zkus si schválně změřit průměr těch 15 co tam máš teď a změř si průměr těch 16 a uvidíš že to beztak bude stejný a jestli si myslí že těch 10mm něco udělá, tak to ani náhodou. Já mám třeba zimáky 15 větší než leťáky 16 a spotřeba je stejná a možná nižší. Tohle bych vůbec neřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec jsem koupil 15".post-6136-1185992430_thumb.jpg

Hmmm, pěkný, ale malýýýý. ;)

Jo,jo já vím nic pro tebe. :kol-18:

To ne, já mám jen 16, sice širší než je zdrávo, ale taky by mohly být větší. Ale zas to vem na druhou stranu, ty s pneu s vyšším profilem budeš mít v autě krásný pohodlí a nám vykodrcanejm se můžeš smát. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec jsem koupil 15".post-6136-1185992430_thumb.jpg

Hmmm, pěkný, ale malýýýý. ;)

Jo,jo já vím nic pro tebe. :kol-18:

Pánové, u policajtů to není až takový problém. Ale pojišťovna !!! Byl jste tam poslední dobou někdo? Prohlížení rozměr pneumatik a kontrolují to s velkým techničákem. A tady většinou nejde o pár stovek jako u policajtů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá volba, taky je mám na drakoušovi, taky 15". Zatím spokojenost, dobře se myjí, kamarád mi doporučil je přeleštit autovoskem, dal jsem želvu :)), a špína zatím nemá šanci. :palec2:

O zvýšené spotřebě a horší akceleraci s 16/205 jsem se taky dočetl tady někde na fóru, ale vlastní zkušenost nemám.

Ať slouží, ještě nějak zabezpečit ať slouží jen tobě a né nějaké svi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...