Přejít na obsah

Aux pro Symphony


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Mělo by mít (na kazetu mělo na 100%) - to zjistíš tak, pokud ti jde ta modrá kostička zezadu zastrčit. Další možnost je, že v kódování rádia můžeš mít CD Changer zakázaný. Zjistíš to VAGem a tím to taky můžeš překódovat aby to fungovalo.

Editováno: , autor: JarynR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano podle obrázku je to přesně ta zástrčka.

Kódování je špatně.

Z hlavy nevím jestli je to 409 nebo 407.

To číslo se skládá z hodně věcí (jen, rádio, druhý display, CD changer, externí zesilovač, a různé kombinace mezitím)

viz obrázek níže (další příspěvek)

Sám si myslím, že to bude spíše 00407. Když toho zapneš víc tak to nevaí jen při čtení závad ti to pak bude vypisovat chyby např. spojení druhý display - bez komunikace atd.

V DP pro fabii jsem našel takto:

00405 pro vozy bez CD měniče

00407 pro vozy s CD měničem

Editováno: , autor: JarynR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Trochu si dovolím obnovit toto téma.

Kapku s tím laboruju. Zatím mám naprogramovaného PIC-e na zkušební desce a připojený ke konektoru. Symphony CD správně identifikuje emulovaný CD měnič.

Ale s napájením mám problém.

Ten modrý mini ISO konektor pro CD měnič má na pin.č. 16 stálých +12V. Potud je to OK.

Ale na pinu 17 má mít +12V jen při zapnutém autorádiu. Nevím jak je to s zatížitelnosti, napájet zařízení jej z toho nehodlám. Jen použít pro sepnutí. Taky se jmenuje jen "řídící sign.+12V".

Všechno měřím proti kostře rádia (plechu) nebo taky proti pinu č.3 žlutého mini ISO.

Na pinu č.18 modrého mini ISO je pouze analogová (signálová) zem.

Dokud bylo rádio kódované jen na 00401 tak tam byla furt nula, po nakódování na 00403 se tam to napětí objevilo.

Jenže já ho tam mám pořád. I po vypnutí zapalování a vypnutí rádia. Na chvíli po vypnutí se tam objeví nula, ale po chvíli je tam znova +12V.

Samozřejmně mohu použít spínané +12V, které u rádia je taky, ale to bych nemohl využívat fci Symphony, kdy jej můžu zapnout i při vypnutém zapalování.

Zase to nechci nechávat napájené natrvalo.

Můžete mi někdo ověřit kdy tam to napětí máte a kdy ne?

PS:

Někdy se taky stane, že tam to napětí není ani po zapnutí rádia. To mi ani rádio neidentifikuje emulovaný CD měnič.

Zatím nevím čím to je a neřeším to. Stane se to jednou za dvacet zapnutí rádia. Třeba je to jen nějakou špatnou inicializaci po zapnutí. A možná jak to teď furt zapínám a vypínám, tak to někdy zblbne.

Mně teď ale trápí, že ten "řídící signál +12V" je tam furt, i po vypnutí rádia.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, neviem preco si myslis ze ten riadiaci signal na 17-tke tam ma byt 12V iba ked je zapnute symphony.Takto ako to funguje to je robene pre changer a je to vporiadku- pri vypnuti sa tam objavy nula na chvilu(0Volt) a opatovne 12V (logicka 1) ktore vypne changer.Cize 0Volt a potom 12Volt zapne changer a zase 0Volt a potom 12Volt vypne changer.Ja to mam zapojene na 16-tku a ziadny problem.Pozri zapojenie od uzivatela Banda.Vela zdaru :-)

Editováno: , autor: sensej1984
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík. Ale

Cau, neviem preco si myslis ze ten riadiaci signal na 17-tke tam ma byt 12V iba ked je zapnute symphony.

Proto:

+12V - moznosti jak zapojit napajeni je vice, jedna z nich je pripojit primo na pin 16 mini iso, ale pak je VWCDPIC napajen TRVALE, i pokud je Symphony vypnute. Pokud ho chces mit napajen jen kdyz je Symphony zapnute musis si udelat obvod ktery je zde http://www.k9spud.com/vwcdpic/devel/vwcdpi....1-pwrctrl.html pojmenovan Power Control. Vyuziva to pin 17 - Control, na kterem se objevi napeti jen tehdy pokud je Symphony zapnute.
Cize 0Volt a potom 12Volt zapne changer a zase 0Volt a potom 12Volt vypne changer.

Ta posloupnost se mi jako nejšťastnější nezdá.

Jednodužší by bylo: 12V - zapne changer, 0V - vypne changer. Ne?

Ja to mam zapojene na 16-tku a ziadny problem.Pozry zapojenie od uzivatela Banda.Vela zdaru :-)

No, právě, že to je zapojené pouze na 16-ku. Čili je to napájené furt. I při vypnutém zapalování a vypnutém rádiu. +12V tam je FURT.

A to já tak nechci.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík. Ale

Proto:

Ta posloupnost se mi jako nejšťastnější nezdá.

Jednodužší by bylo: 12V - zapne changer, 0V - vypne changer. Ne?

Logicka 1 meni stav a tou je 12V(predstav si spinac,nie vypinac,alebo napr. ovladac na telku-jedno stlacenie vypne a druhe zapne)

Ak to teda nechces mat napajane trvale a nechces to dat na spinanych 12V(koli tomu aby to fachalo tu hodinku bez kluca), tak uz asi len spravit ten power control ci ako sa to vola.Co si dal link,ktory mi nejde bez prihlasenia otvorit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že ten "power box" nedělá nic jiného, než že pokud je na pinu 17 napětí je přes tranzistor Q1 otevřen tranzistor Q2 a ten přivede +12V na obvod.

Takže nechápu proč tam vůbec je, když na pinu 17 je napětí při zapnutém i vypnutém rádiu.

Prostě, a zopakuju slova tucnak01-a ještě jednou: Vyuziva to pin 17 - Control, na kterem se objevi napeti jen tehdy pokud je Symphony zapnute. , mi přijde víc logické:

- je zapnuté rádio = na řídícím pinu je napění, je zapnutý CD changer, v našem případě CD emulátor,

- je vypnuté rádio = na řídícím pinu není napětí, CD changer je vypnutý

PS: Na ty stránky není problém se přihlásit. Je tam napsaný Login i heslo.

http://www.k9spud.com/vwcdpic/devel.html

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK. Dík. Proměř 16-ku i 17-ku.

Kdy a na kterém pinu je a jaké napětí.

EDIT:

Už jsem myslel, že jsem na to kápnul. Musel jsem tomu věnovat víc jak dvě hodiny a stejně to k ničemu nevedlo.

Napadlo mně totíž, že ta 17-ka to vzdá po cca hodině jako celé rádio kdy se nechá hrát bez zapnutého zapalování.

Nejdřív jsem to jenom povypínal a připojil voltmetr. Po hodině jsem se vrátil k autu a +12V tam bylo pořád.

Tak jsem to zkusil ještě jednou. Vypnul zapalování, zapnul rádio a nechal hrát.

K autu jsem přišel s předstihem. Po hodině nic. Rádio hrálo. Ale po ještě cca 8-mi minutách se vyplo.

Jenže napětí na 17-ce zůstalo :feve: .

Jinak napětí na pinech 16 a 17 se chová takto (alespoň u mně):

- pin č. 16 - napětí stále. Bez ohledu zda je rádio zapnuté či ne. Zda je zapnuté zapalování či ne.

- pin č. 17:

zapnuté rádio: +12V

vypnu rádio: napětí klesne na nulu a po vteřině je tam zpátky +12V.

zapnu rádio: napětí zůstane na +12V. Žádná nula, nic.

Prostě na nulu a jen na vteřinu to klesne jen při vypnutí rádia. Jinak je tam nepřetržitě +12V.

Vůbec nerozumím tomu, proč takhle :feve: .

Prostě tam nevidím, ať už vytvořím jakoukoliv zapínací/vypínací logiku, nic co mi řekne, že jsem rádio zapnul.

Pokusím se "znázornit průběh" napětí na pinu č. 17:

rádio:   hraje->vypnu->nehraje->zapnu->hraje->vypnu->nehraje

napětí: ¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨_¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨_¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic neměř. Už jsem na to kápnul.

Jsem to měřil s "natvrdo" připojeným emulátorem a to byla chyba, protože bez připojeného emulátoru se při zapnutí rádia na "power control" (pin.č.17) objeví pouze krátký impuls a dál nic.

Ale při připojeném emulátoru:

- při zapnutí rádia tento krátký impuls na "power control" přivede přes "Power Box" okamžitě napájení na emulátor, rádio pozná, že emulátor je připojen a +12V na "power control" už zůstane.

- při vypnutí se na chvíli objeví 0V na "power control", ta způsobí, že "Power Box" odpojí napájení od emulátoru, rádio pozná, že emulátor je odpojený (chybí jakákoliv komunikace) a už na "power control" nic nepošle. Emulátor zůstává vypnutý.

Bez "Power Boxu" zůstává emulátor stále napájen a rádio zase "vrátí" +12V na "power control" natrvalo.

- při zapnutí rádia se na chvíli .............. ale to už se opakuju.

Zatím to napájení spínám přes relé ovládaným přes tranzistor z "power control". Zatím je úspěšnost sepnutí tak 80%, ale to bude tím, že relé je přece jen mechanický spínač a bude tam vznikat nepatrné zpoždění a ten "testovací" impuls je přílíš krátký a někdy to vyhodnotí, že emulátor k rádiu připojen není.

Teď už jen najít nějakou vhodnou náhradu MOSFET-u IRLMS6802, kterou by u nás prodával GM nebo GES a jdu na to.

Děkuji všem za pozornost :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, taky už to mám zadrátované na zkušební desce :)

post-57881-0-68442700-1300736631_thumb.j

Řekl bych, že je to spolehlivější než když emulátor byl napájen natrvalo.

Teda s "Power Boxem" se mi nestalo, žeby po zapnutí Symphony neidentifikovalo emulátor. Když byl ale napájen přímo, tak tak jednou z desetí zapnutí Symphony emulátor nepoznalo.

Dík, žes to se mnou vydržel do konce :palec2: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...