Přejít na obsah

Tlumení dveří


jola

Doporučené příspěvky

rmaudio: Čo povieš na tento tlmiaci materiál? http://www.autoomega.sk/index.php?id_sek=1771&id_tovar=7856&uroven=4&zaradenie=717&ukaz=detail&hlzaradenie=9 Použil som ho na vnútornú stranu vnútorného plechu dverí. No neviem zistiť jeho výrobcu, tak sa pýtam Teba, či s ním náhodou nemáš nejaké skúsenosti. Na vnútornú stranu vonkajšieho plechu som použil VIBRAFLEX 40. No a repro, o ktorých sme sa bavili som zvolil podľa Tvojho odporúčania - HERTZ DSK 160.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekne, pekne si to spravil. Prečo si netlmil aj vnútornú stranu vnútorného plechu dverí? Pýtam sa to preto, lebo ja mám už 2 týždne rozpracované tlmenie a tlmím vnútorné strany obidvoch plechov.

Ahoj,

no ja som hlavne chcel spevnit tie plechy, aby nerezonovali. Podla mna to takto staci, ale ak das tlmenie aj na vnutorny plech, nic nepokazis. Cim to tlmis? Potom daj vediet, aky mas z toho tlmenia pocit a ci to pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tlmenie ktore si pouzil velmi neodporucam. nieje to asfalt ale iny vybracny material na ktorom je len nanesena lepiaca vrstva, casom zvyskne vyschnut a potom to opadava cele. odporucam orginal vytlmovaci material, ako dynamat, sika a podobne. je sice drahsi ale kvalitny, a zdaleka nema taku vahu ako toto. mam autohifi predajnu takze viem ocom hovorim

Ahoj,

no to si ma velmi nepotesil. Ja som povodne chcel davat Tecsound, ale predavac v jednom autohifi shope ma presvedcil, ze je prilis tazky a STP je lepsi. Dynamat som neriesil, lebo je drahy. Ak mas nejake konkretne skusenosti roznymi materialmi mozes sa s nami o ne podelit? Ja nemam ziadne (teda okrem pouzitia toho STP) takze som vychadzal iba z nazorov na nete. Inak co sa tyka prace s STP, reze sa lahucko, je dost tvarny, drzi podla mna v pohode (neviem ako to bude drza za par rokov :-) ) a nieje moc tazky (1x1m vazi 3kg). Nasiel som tuto stranku http://www.stp-distribution.com/ a podla nej mi STP vysiel ako velmi zaujimavy material. Hlavne ten Gold (na zbytok auta asi pouzijem ten).

Pekny den ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

no ja som hlavne chcel spevnit tie plechy, aby nerezonovali. Podla mna to takto staci, ale ak das tlmenie aj na vnutorny plech, nic nepokazis. Cim to tlmis? Potom daj vediet, aky mas z toho tlmenia pocit a ci to pomohlo.

Použil som Vibraflex 40, ale inba na vonkajšie plechy. Ne vnútorné som použil niečo neznačkové, tak som zvedavý, čo mi k tomu napíše rmaudio. Vibraflex bol drahší, tak som ho dal na "hlučnejšiu" stranu dverí. No a ten druhý materiál (http://www.autoomega.sk/index.php?id_sek=1771&id_tovar=7856&uroven=4&zaradenie=717&ukaz=detail&hlzaradenie=9) som dal potom na vnútorný plech dverí. Ale ešte stále to nemám celé hotové, lebo to robím každý deň po robote, kým sa nezačne auto rosiť - potom sa už veľmo nedá robiť. Fotky pridám, ale až keď to bude hotové :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

no to si ma velmi nepotesil. Ja som povodne chcel davat Tecsound, ale predavac v jednom autohifi shope ma presvedcil, ze je prilis tazky a STP je lepsi. Dynamat som neriesil, lebo je drahy. Ak mas nejake konkretne skusenosti roznymi materialmi mozes sa s nami o ne podelit? Ja nemam ziadne (teda okrem pouzitia toho STP) takze som vychadzal iba z nazorov na nete. Inak co sa tyka prace s STP, reze sa lahucko, je dost tvarny, drzi podla mna v pohode (neviem ako to bude drza za par rokov :-) ) a nieje moc tazky (1x1m vazi 3kg). Nasiel som tuto stranku http://www.stp-distribution.com/ a podla nej mi STP vysiel ako velmi zaujimavy material. Hlavne ten Gold (na zbytok auta asi pouzijem ten).

Pekny den ;-)

...nenech se zvyklat...STP ti byl doporučený správně.Mám s ním i s Dynamatem jen ty nejlepší zkušenosti.Vybraflex není určený materiál pro autohifi i když se tu někteří ohánějí dBdragem a pod.

Můžu jen potvrdit tvé dojmy s STP při práci.Řekl bych, že se s STP pracuje o něco líp jak s Dynamatem...a Hertz DSK bych určitě nepoužil.Levnější a zvukově lepší jsou...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/29-1-Autotek/93-2-reproduktory/5/620-Autotek-A6-2C

Editováno: , autor: fancarhifi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dynamat plat 50x25 - cca 6e,-

sika plat 50x25 - cca 4e,-

nieje to drahe, a je to prisposobene na tlmenie plechov v aute. Ja osobne mam velmi dobre skusenosti s HERTZ znackou a predaval som aj AUTOTEK ale autotek sa nemohol rovnat s hertzom. Pri hertzoch je cena sice vysia ale ten zvuk je nadherny, cisty a kvalitny.

material je mozne zaukupit aj umna, staci poslat spravu. posielam len na SR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...tak u řady DSK určitě NE

...já vím, že v SK je Hertz v oblibě stejně jako GZ, ale tady Autodax i včetně GZ vyklidil pole...je to samozřejmě věc názoru a každému vyhovuje něco jiného, ale aby jme se vrátili k tlumení.

Určitě použít Dynamat a zmíněný Sikadamp, ale doporučil bych i STP.Jsou to materiály, které jsou primárně určené pro autohifi a k danému účelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

vytlmil som si predne dvere (zatial) a tak sa podelim so svojimi skusenostami. V prvom rade musim povedat, ze to nieje nic zlozite :-) Postup, ako som to robil ja je nasledovny : dat dole tapacir dveri (vo vodicovych budte opatrny, je tam pripojenych viacero vedeni - ovladanie okien, ovladanie spatnych zrkadiel, LED alarmu a samozrejme tiahlo otvarania dveri). Potom (alebo mozno este predtym ak sa trafite) treba spustit okno, aby sa v dvoch montaznych otvoroch objavili skrutky, ktorymi je pripevnene okno do spustaca. Tie skrutky treba iba povolit, nie uplne vysrobovat. Ked som ich povolil, okno som vytiahol uplne hore a prilepil ho lepiacimi paskami. Odtrhnite penovu krytku otvoru v dverach cez ktoru vedie lanko otvarania dveri. Spustite spustac dole - netreba uplne dole. Nasledne som vyskrutkoval 2 skrutky listy spustaca okna a este dalsie 4 skrutky plechu s elektromotorom. Vsimol som si, ze drag84 (pozri forum) vyskrutkoval elektromotor - nieje to potrebne a nerobte to ! Cele spustanie okien je jeden celok a da sa vybrat (trochu sa s tym treba pohrat, je to ako jezek v kleci, ale ide to). Samozrejme treba dat aj dole reprak. Este je vo dverach taka polystyrenova vec, neviem jej vyznam, ale tiez ju treba vybrat. Je vnutri prilepena pomocou obojstannej pasky. Teraz uz mate dvere maximalne odstrojene. Treba ich poriadne odmastit, je tam taka voskova protikorozna vrstva. Ja som pouzil benzinovy cistic - podobne ako technicky benzin. Hlavne si mente handry, lebo inak to len tak rozmachlite. Inak vo dverach je originalny plat - take nieco asfaltove, tvrde ... nechal som to tam a prelepil som to. Potom uz len sa hrat s tlmiacim materialom. Ja som pouzil STP silver. Dynamat sa mi vidi trochu drahy, tecsound je dva krat tazsi. Na tapacir som pouzil ANS penu, ktoru som lepil obojstrannou paskou. Na jedny dvere (lepil vnutornu stranu vonkajsieho plechu a vonkajsiu stranu vnutorneho plechu :-) ) som pouzil dva platy 90x50 cm. Vysledok je trochu mensi hluk pocas jazdy (pre vyraznejsi ucinok treba vytlmit viac auta) a hlavne ovela lepsi zvuk. Basy zostali podla mojho subjektivneho nazoru rovnake, ale vycistili sa stredy - podla mna to hra ovela lepsie. Plan su este zadne dvere a kufor, tak potom sem napisem. Dufam, ze som aspon trochu pomohol.

Paulie

Ešte sa Ťa chcem opýtať, či si vymenil ten penový plát, ktorý zakrýva dieru na vnútornom plechu dverí, kadiaľ vedie lanko od otvárania dverí? Na fotkách je vidno iba originálny plát, tak neviem, či si to menil, alebo nie..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte sa Ťa chcem opýtať, či si vymenil ten penový plát, ktorý zakrýva dieru na vnútornom plechu dverí, kadiaľ vedie lanko od otvárania dverí? Na fotkách je vidno iba originálny plát, tak neviem, či si to menil, alebo nie..

Ahoj,

ano ten penovy plat ked odtrhnes, uz ho nenalepis. Ja som aj cely vnutorny plech polepil zo strany interieru STP platmi a tym aj uzavrel, ale zabudol som spravit fotku. Uz som to chcel mat rychlo nahodene a hraaaaaaaaaat :-) Pozri si prispevky drag84, jeho tlmenie som mal ako inspiraciu ;-)

Paulie

Editováno: , autor: pauliej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som nakoniec použil plexisklo a teplovzdušnú pištoľ. Je zaujímavé, pracovať s tým, ale dá sa to prispôsobiť hociakému tvaru. Fotky mám a keď to bude hotové, tak to sem hodím. Ináč poznám ten pocit, keď to už chceš mať hotové. Ja to robím už dva týždne a stále to nemám hotové. A už sa mi s tým ani nechce prpľať :) Ach.... už nech to mám za sebou. :)

Ahoj,

ano ten penovy plat ked odtrhnes, uz ho nenalepis. Ja som aj cely vnutorny plech polepil zo strany interieru STP platmi a tym aj uzavrel, ale zabudol som spravit fotku. Uz som to chcel mat rychlo nahodene a hraaaaaaaaaat :-) Pozri si prispevky drag84, jeho tlmenie som mal ako inspiraciu ;-)

Paulie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som nakoniec použil plexisklo a teplovzdušnú pištoľ. Je zaujímavé, pracovať s tým, ale dá sa to prispôsobiť hociakému tvaru. Fotky mám a keď to bude hotové, tak to sem hodím. Ináč poznám ten pocit, keď to už chceš mať hotové. Ja to robím už dva týždne a stále to nemám hotové. A už sa mi s tým ani nechce prpľať :) Ach.... už nech to mám za sebou. :)

Fuha, plexisklo? Tak to by ma ozaj nenapadlo .... no uz sa tesim na fotecky, moze to byt husteeeee :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

tak presiel vikend, bolo pekne, tak som sa pohral aj so zadnymi dverami. Material som pouzil rovnaky ako vpredu teda STP silver. Postup je navlas rovnaky ako vpredu, len uchytenie skla v spustaci je riesene inak. Su tam dva male plastove valceky, ktore su prestrcene cez sklo. Ten mensi sluzi len ako poistka (zavlacka) pre ten vacsi. Pri uvolnovani skla treba vytlacit najskor ten mensi zo stredu vacsieho a potom ten vacsi. Zbytok postupu uz som popisoval v tlmeni prednych dveri. Vysledkom je trochu znizena hlucnost a trochu lepsia hudba. Este je na plane tlmenie kufra, tak snad to uz bude markantnejsie. Kuknite fotky, keby vam nebolo nieco jasne, tak sa kludne spytajte.

post-38395-097559700 1286221272_thumb.jp post-38395-008230300 1286221282_thumb.jppost-38395-089410400 1286221292_thumb.jppost-38395-014669900 1286221312_thumb.jppost-38395-026919100 1286221319_thumb.jppost-38395-057578400 1286221330_thumb.jppost-38395-000030200 1286221340_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

tak presiel vikend, bolo pekne, tak som sa pohral aj so zadnymi dverami. Material som pouzil rovnaky ako vpredu teda STP silver. Postup je navlas rovnaky ako vpredu, len uchytenie skla v spustaci je riesene inak. Su tam dva male plastove valceky, ktore su prestrcene cez sklo. Ten mensi sluzi len ako poistka (zavlacka) pre ten vacsi. Pri uvolnovani skla treba vytlacit najskor ten mensi zo stredu vacsieho a potom ten vacsi. Zbytok postupu uz som popisoval v tlmeni prednych dveri. Vysledkom je trochu znizena hlucnost a trochu lepsia hudba. Este je na plane tlmenie kufra, tak snad to uz bude markantnejsie. Kuknite fotky, keby vam nebolo nieco jasne, tak sa kludne spytajte.

post-38395-097559700 1286221272_thumb.jp post-38395-008230300 1286221282_thumb.jppost-38395-089410400 1286221292_thumb.jppost-38395-014669900 1286221312_thumb.jppost-38395-026919100 1286221319_thumb.jppost-38395-057578400 1286221330_thumb.jppost-38395-000030200 1286221340_thumb.jp

Pekné, pekné. Už len aby sa vyčasilo a dokončím to svoje. Konečne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

Viem, ze toto je topic o tlmeni dveri, ale hadam sa sem hodi aj tlmenie kufra. Keby niekoho napadlo robit nieco podobne, tak tu popisujem, ako som to robil ja. Ako prve chcem povedat, ze mam Fabiu Combi rv 2008 (u kratkej to moze byt trochu odlisne). Ako prve treba vybrat zadne sedacky. Mam ich delene, takze v strede je taky T uchyt, na ktory sa nasuvaju z oboch stran. Sedaky sklopte. Uvolnia sa tak, ze v uchyteni pri dverach su zaistene takou zapadkou, jednoducho treba srobovakom zatlacit tu zapadku smerom dozadu a vytiahnut ich smerom von z auta. Je to az prekvapivo jednoduche :-) Potom som dal prec tapacir z kufra. Ako dalsiu vec som odstranil plast na konci kufra pri zamke. Treba osdkrutkovat dve plastove skrutky a vybrat dve rozperky (naskor vytiahnut zo stredu plastovy "klinec" a potom lahko celu rozperku). Uz len potiahnut smerom hore. Potom treba dat prec plast C stlpika a B stlpika (ten som len odtiahol, este ho hore nieco drzalo). Pod nimi su totiz dalsie skrutky, ktore drzia bocny tapacir kufra. Bocny tapacir drzia este dalsie skrutky, jedna rozperka ... treba si to poriadne popozerat a urcite ich vsetky najdete :-) Pravdu povediac, bol som milo prekvapeny, ze pod tapacirom su odhlucnovacie "latky" (taka zmes lisovanych kuskov latok a snurok). Najprv som ich dal dole a chcel som cele plechy polepit STP, ale ostali mi tam nalepene kusy a veeeeeeeelmi zle to islo dole (pouzil som technicky benzin). Nakoniec som nalepil STP len na vonkajsi plech boku kufra a kusok na blatnik. Druhu stranu bocneho tapaciru som dole ani nedaval. Je to dost zlozite (hlavne nasadzovanie naspat) tak pockam, aky to ma efekt. Inak ten cely plast som len oprel o predne sedacky. Drzi ho totiz bezpecnostny pas. Nasledne som vytlmil spodok kufra a cast pod sedakmi zadnych sedadiel. A vysledok ? Auticko krasne stichlo na dialnici, pri rychlostiach nad 100km/h. Je to ozaj supeeeer. Konecne som poriadne pocul rozdiel po tlmeni, takze ak vela jazdite po dialniciach, tak rozhodne odporucam :palec2:

Pekny den.

post-38395-068653000 1286664495_thumb.jppost-38395-090995400 1286664507_thumb.jppost-38395-096680600 1286664512_thumb.jppost-38395-076169300 1286664522_thumb.jppost-38395-037355400 1286664529_thumb.jppost-38395-006561900 1286664551_thumb.jp

Editováno: , autor: pauliej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ahojte,

cas pokrocil a rozhodol som sa , ze vytlmim aj strechu. Takze postup bol nasledovny : odskrutkovat vsetky drziaky nad dverami, odskrutkovat slnecne clony, dalsie dva male srobiky su v prednom stropnom svetle a nakoniec dve plastove uchytky su pri konci strechy nad kufrom. Potom staci dat dole (pripadne len odklopit) plastove kryty stlpikov. Ked date tapaci trochu dole, nezabudnite odpojit konektory stropnych svetiel (toto sa da spravit asi aj zo zaciatku, ale ja som nechcel zbytocne vyberat svetla z tapaciru, ajtak drzia len na dobre slovo). Potom treba uz len vybrat tapacir cez kufor. Pri tom je lepsie poziadat niekoho o pomoc, lebo tapacir je relativne "zlomitelny". Potom som ztrhol povodne tlmenie. Na strope zostaly stopy fabrickeho tlmenia na miestach, kde bolo nanesene lepidlo. To som postupne daval dole pomocou technickeho benzinu - toto mi trvalo asi 3 hodiny a je to velmi velmi velmi zla robota. Urcite pouzite ochranne okuliare !!! Potom som uz len lepil STP platy (pouzil som 3 kusy 50x70cm a kusok zo 4). Na to som nalepil ANS penu (4 kusy) chemoprenom (padla na to skoro cela 800ml plechovica), ktory som natieral klasicky stetcom. Potom uz len nahodit tapacir naspat. Podla mojej skusenosti treba nechat aspon 1 den tapacir dole, aby sa chemopren odvetral. Ja som ho nahodil hned a este tyzden som citil chemopren :-). Ucinok vytlmenia je taky, ze basy za trochu spresnily (prestal vibrovat tapacir) a celkovo rany od podvozka su tlmenejsie - takze pocit ako z 'lepsieho' auticka.

post-38395-0-29134200-1313963187_thumb.jpost-38395-0-10842900-1313963203_thumb.jpost-38395-0-72432500-1313963211_thumb.jpost-38395-0-87350400-1313963219_thumb.j

Editováno: , autor: pauliej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

super klobouk dolů :palec2: , jak je již psáno - bál bych do něčeho takového pustit. Ale moooc by se mi to líbilo. Tlumení Škodovky resp. Roomstera je tedy bídné, čekal jsem něco lepšího ( jinou jsem nejel). Před nějakým časem jsme měli Felicii a přijde mi, že byla tlumená lépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mam octavku 1.2tsi a motor sice tichej ale auto je strašný hučak nechápu jak dneska můžou prodávat tak hlučný auta . Taky začínám řešit tlumicí materiál a chtěl bych něco lehkého co tlumí :)

Vibraflex 40 Ti môžem iba odporučiť. Stačí Ti niečo na odmastenie tlmenej plochy, teplovzdušná pištoľ a orezávací nôž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam octavku 1.2tsi a motor sice tichej ale auto je strašný hučak nechápu jak dneska můžou prodávat tak hlučný auta . Taky začínám řešit tlumicí materiál a chtěl bych něco lehkého co tlumí :)

Tlumení je už z principu o hmotě, takže něco zase úplně lehkého dobře tlumit nebude. Úkolem tlumení v autě je hlavně zamezit vibracím plechových částí kastle, dveří, atd., ve dveřích pak vytvoření jakési ozvučnice pro repro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

cas pokrocil a rozhodol som sa , ze vytlmim aj strechu. Takze postup bol nasledovny : odskrutkovat vsetky drziaky nad dverami, odskrutkovat slnecne clony, dalsie dva male srobiky su v prednom stropnom svetle a nakoniec dve plastove uchytky su pri koni strechy nad kufrom. Potom staci dat dole (pripadne len odklopit) plastove kryty stlpikov. Ked date tapaci trochu dole, nezabudnite odpojit konektory stropnych svetiel (toto sa da spravit asi aj zo zaciatku, ale ja om nechcel zbytocne vyberat svetla z tapaciru, ajtak drzia len na dobre slovo). Potom treba uz len vybrat tapacir cez kufor. Pri tom je lepsie poziadat niekoho o pomoc, lebo tapacir je relativne "zlomitelny". Potom som ztrhol povodne tlmenie. Na strope zostaly stopy tlmenie na miestach, kde bolo nanesene lepidlo. To som postupne daval dole pomocou technickeho benzinu - toto mi trvalo asi 3 hodiny a je to velmi velmi velmi zla robota. Potom som uz len lepil STP platy (pouzil som 3 a kusok zo 4 rozmeru 50x70cm). Na to som nalepil ANS penu (4 kusy) chemoprenom (padla na to skoro cela 800ml plechovica), ktory som natieral klasicky stetcom. Potom uz len nahodit tapacir naspat. Podla mojej skusenosti treba nechat aspon 1 den tapacir dole, aby sa chemopren odvetral. Ja som ho nahodil hned a este tyzden som citil chemopren :-). Ucinok vytlmenia je taky, ze basy za trochu spresnily (prestal vibrovat tapacir) a celkovo rany od podvozka su tlmenejsie - takze pocit ako z 'lepsieho' auticka.

post-38395-0-29134200-1313963187_thumb.jpost-38395-0-10842900-1313963203_thumb.jpost-38395-0-72432500-1313963211_thumb.jpost-38395-0-87350400-1313963219_thumb.j

Ďakujem Ti za pekný návod na zhodenie stropného tapacu. Myslím si, že sa do toho pustím, lebo mám ešte nejaké zvyšky tlmiacich plátov z dverí. 3 x RESTEKP za pekne spravenú robotu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, možná je to hloupost, ale co montážní pěna na okna atp?

Keď som tlmil dvere, prišiel za mnou kamarát a opýtal sa ma, prečo to radšej nevystriekam PUR penou. Až potom mu došlo, že potom by som ťažko prinútil okná, aby sa otvárali. Takže aj toto je dôvod :)

No priznám sa, že do stĺpikov (kde sa nedostanem ani rukou) by som najradšej nastriekal PUR penu, no bojím sa, že budem tade potrebovať ťahať káble, alebo sa tam zbytočne bude hromadiť vlhkosť, alebo sa to bude (v prípade potreby) blbo servisovať. No uvažujem nad kúpou spreja Sinus Live ES 500. Ak máte niekto skúsenosti s ním, alebo inými sprejmi, napíšte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...