Přejít na obsah

Mechanické seřízení xenonů


xstorm

Doporučené příspěvky

Jj,vypadá to dobře. :palec2:

Já jsem se s tim taky vyvztekal,nasnášim když na autě nemám něco gut.....Auto mi svítilo super až do servisní prohlídky kdy mi to borci v servisu seřídily a od té doby to svítilo divně,dost nízko,moc doleva a každý to světlo stvořilo extra obrazec(jakoby dvě čáry)což předtim ne.

Nejhorší bylo že podle regloskopu to bylo fakt o.k,koukal jsem na to a to jsem byl ve třech servisech a všude mi to přeseřídily,tak je vidět že oni ty regloskopy maj taky pěkně rozhození.

Až jsem se nasral,vypátral jsem to nastavení na stránkách STK,nakreslil na zeď+pak jsem najel přesně na značky s autem co měla xena seříz.z fabriky a fakt to sedělo,jen to fabrický nastavení bylo na těch 5m o 5mm nad tou mnou vytvořenou lajnou jinak to sedělo,tak jsem tu špatně svítíci Oct.II přeseřídil podle toho a max.spokojenost,zas jak z fabriky.

Ted když dávám auto do servisu tak první co jim nahlašuju je at neseřizujou světla nebo jim urazim ruce po té zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vim, ze sem s O1 nepatrim, ale stejnej problem jako vy uz resim asi rok, nechal jsem si to serizovat uz 10x vse mozne a porad nejsem spokojenej, takze to hned pujdu aplikovat na xen. O1 a jsem moc zvedavej na vysledek, kazdopadne moc diky za zverejnenej navod!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

se mirne vsockuju do tematu, i kdyz mam fabii..

jsem se pokousel nastavit xena dneska a dopadlo to nejak takto (viz foto), vzhledem k tomu, ze jsem je rovnou i menil z halogenu, tak jsem nemohl nic pokazit, nebot stejne nebyly serizeny :) Muze mi nekdo zasveceny rici, zda je to dobre, nebo by to chtelo nejakou korekci?, mozna by to prave svetlo chtelo o fousek niz (mam tam na stene nalepenej papir s nacrtnutou tou pomuckou co tu byla uverejnena)

post-4918-1206212806_thumb.jpg

Editováno: , autor: mytrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
se mirne vsockuju do tematu, i kdyz mam fabii..

jsem se pokousel nastavit xena dneska a dopadlo to nejak takto (viz foto), vzhledem k tomu, ze jsem je rovnou i menil z halogenu, tak jsem nemohl nic pokazit, nebot stejne nebyly serizeny :) Muze mi nekdo zasveceny rici, zda je to dobre, nebo by to chtelo nejakou korekci?, mozna by to prave svetlo chtelo o fousek niz (mam tam na stene nalepenej papir s nacrtnutou tou pomuckou co tu byla uverejnena)

post-4918-1206212806_thumb.jpg

Leve je gut, prave opravdu trosku dolu.... Ale zase na druhou stranu lepe uvidis krajnici o))

Ja jako pedant bych ho trochu sundal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Kaky: Nastav si to podle toho navodu nekde v podzemnich garazi a mas to nastavene DOBRE! :)

Jo v servise ti to nastavi podle regloskopu, ale uz nevis jeslti oni maji nastavenej regloskop spravne a zvlastni zkusenosti vim ze po nastaveni ze servisu to sviti niz nez z vyroby, takze jsem to pak zase prenastavoval podle zmineneho navodu a myslim ze potom je to 100% stejne jako z vyroby! ;) Dalkova jsem nikdy nesteloval, sviti spravne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak........Jinak o seřizovaní xenon na regloskopu nechci už ani slyšet.........Na Jarově mám dobrého znémýho a tam když to právě přeseřídily jako součást servis.prohlídky,tak to od té doby svítilo blbě....ale dle regloskopu se to tvářilo že je vše jak má být,což ale za úplné tmy nebyla pravda...Až jsem se nasral,dopátral se na stránkách STK návodu a teprve po té bylo vše jak z fabriky......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pani, prosim vas o radu. Po malej havarke sa u mna vyrovnavala predna vystuha o par milimetrov a vysledok je, ze som musel rucne upravovat umiestenie xenonu (cez podstavec, ktory ho drzi). Ked som to uspesne dokoncil, nastavil som vysku svetla hornym srobom, ako bolo spominane v predchadzajucich prispevkoch.

Avsak co som to urobil, prestalo mi fungovat automaticke nastavovanie sklonu. Predtym sa vzdy sklopili a vyrovnali... teraz nic. Neviem co mam robit. Myslel som, ze to je poistka serva svetiel, ale ta je ok. Rozmyslam, ze by to mohlo byt jednou vecou.. Ked som mal nasadene a zapojene iba jedno svetlo, potreboval som presunut auto a tak som zazal svetla. Vtedy sa to jedno svietiace svetlo malinko sklopilo a pritom tak divne "zadrhlo". Nejako som tomu nevenoval pozoronost a pokracoval som v praci. Ked som vsak nasadil a nastavil druhe, uz sa pri zapnuti nenastavuju vobec...

Netusite co s tym?

Editováno: , autor: lenin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsude v servisech kde sem byl, serizujou klasicky halogeny v parabole i xenony v cocce stejne, coz je podle me blbost. Halogeny v parabole nemaj presne ohranicenej konec plochy kterou osvetlujou, svitej jeste kus za hranu. Xenony v cocce za hranu temer nesviti - je tam ostrej prechod, proto by mely byt podle me serizeny vyse nez parabola. Je to jen moje domnenka, ale potvrzuje ji to, ze skoro kazdej kdo si nechal nekde seridit xenony, tak si stezuje ze svitej nizko... Podle me je nutny mit dve ruzny kriteria pro serizovani svetel na regloskopu-pro cocky a paraboly a nebo to delat pomoci obrazce na zdi, protoze pokud je zdroj svetla X metru od stinitka-zdi, castecne se ztrati rozdil prechodu cocky a paraboly.. Mozna jsem objevil Ameriku, tak me prosim nekamenujte ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

aaaa... tak už jsem to našel... jsem to na té pvní stránce přehlédl... takže je mi jasný jak to má být seřízený výškově... ale jak poznám, že to mám dobře co se týče seřízení do stran??? to světlo mají být v ose světel auta???

Editováno: , autor: vorlajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luke288: jo, je to tak, ale jednou jsme to porovnávali s xenonama a ten "řez" má trochu jinej směr.. možná je jinak nastavená ta clona.

vorlajz: jeden je na vodorovný nastavování a druhej na svislý, ale teď ti zpaměti přesně neřeknu, kterej je kterej.. vyzkoušej a uvidíš. Stačí na to imbus nebo torx.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...