Přejít na obsah

Zatékání do předních dveří


Still_senior

Doporučené příspěvky

Patřím k těm postiženým, kterým teče do Fabky, zadní dveře už jsem snad opravil...zatím mám pokoj. Mám ale dojem, že mě stejná práce čeká u předních dveří...Uź to někdo dělal?? Budu vděčný za rady, jak sundat bez újmy tapec a ostatní krámy, které tam jsou. Nepohrdnu fotkami....a určitě i další, kteří s vodou bojují....

Mám Fabii 1,4 50 kW, comfort (ha ha ha...), tzn. předek v elektrice, MR 2001, takže plechy "chycené" šrouby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

aj mne tieklo pod predny koberec u sofera.

nadvihol som koberec a nasiel som pod pedalom spojky

3 otvory, ktore som zatmelil silikonom.

cez ten prvy ide kabel.

ten druhy je mensi, ten treti nie je okruhla diera, ale taky vylisok v plechu.

po zatmeleni - sucho, ako na Sahare.

spojkovy pedal je oznaceny vpravo hore sipkou.

dakujem priatelom - Lukynoovi a robkovi za pomoc pri lokalizacii.

:palec2:

post-27-1218975824_thumb.jpg

Editováno: , autor: colins
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pajko, tebe to tečie asi práve tade kadiaľ colinsovi aj ostatným. Mne sa tá voda dostávala aj ku spolujazdcovi - no proste celý koberec mokrý. Ale je potrebné vytmelit aj miesta kde koncia nosníky na motorovej priečke. Fotky sú tu.

Pajko máš plnú schránku, ako ti mám odpísať?

Editováno: , autor: Lukynoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, potřeboval bych poradit. U zadních dveří jsem to zvládl, sundat výpň dveří a vytlmelit to silikonem, ale mám problém s předními dveřmi. Chtěl bych Vás poprosit, jestli by mi někdo mohl poradit, jak v pořádku a bez újmy rozebrat opěrku v předních dveřích, když jsou v elektrice. Zadní dveře, mám manuální a to mi šlo rozebat vpohodě, ale ty přední, né a né, rozebrat, abych mohl pak sundat výplň dveří a dostat se k těsnění a vytmelit ho.

Prosím, jestli máte někdo nějaké fotky, grify, rady a také jaký speciální nářadí použít pro rozebrání tý opěrky(jak se jmenuje) v návodu, který mám, to nepíší. Budu Vám moc vděčný.

Dávám sem návod, ale tam není napsáno, jak se jmenuje ten nástroj a ten drát mi nefunguje.

ffpqmjfstop4echii4c.jpg

c97qzknnhlkjy98kfbhe.jpg

b80qdds7ig5733skayjg.jpg

Předem Vám děkuju za rady a pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten postup aj z fotkami tu na fóre iste je, hladaj. Ja som sa to naučil tiež podla foto tu na fóre. Ak to nájdem hodím odkaz.

to je foto po rozobraní :

No, já sem sem na forum naskenoval různé materiály, jak by to mělo jít, ale u těch předních dveří, kde mám elektriku okýnek, tak mi ta opěrka nejde rozebrat, jako u těch zadních, který mám manuální (klička oken). Hned pod tim dílem je ten motůrek na stahování okýnek a nerad bych to tim drátkem poškodil. Jinak moc děkuju za fotku a také předem děkuju, jestli mi sem hodíš ten odkaz, jak to rozebrat. Předem moc děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pod tým madlom neni žiaden motor na stahovanie okien, ten je až za tapacírom, a rozobrať to ide úplne rovnako ako zadné madlo na dverách.

Mě to bohužel nějak nejde rozebrat. u zadních mi to šlo tim drátek celkem dobře, ale tady u předních, mi to nejde. Posílám obrázek, co myslím. Musí pod tím madlem být nějkaý motůrek a drátky na stahování okýnek a to si nechci tim "šťouráním" poškodit.

(eště mám dotaz, kdybych se mi to přeci jen povedlo rozebrat, je nutné odpojit baterku, jak píšou v příručce? Já ji nechci odpojit z jednoho důvodu, že by se mi asi vymazaly uložené údaje od servisu, jako kdy mám jít na výmenu oleje a tak.)

e33knbqzd4wspcoi3i4u.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím vsetkých postihnutých zatekaním.

Ked som dal dole tapacirung tak som zistil, ze mam plachy NITOVANE, takže pomoze len vrtacka.

Na fore sa vyskytol nazor, ze je možné taketo povodne nitovane plechy opatovne upevniť naspať pomocou skrutiek.

Bohuzial - ako, tom tam uz nie je.

Mate niekto nejaký nápad, alebo ste to uz robili s akým vysledkom ?

Poradte, opatovne nitovanie je podla mna hlupost, treba si pre kazbý pripad zabezpečiť v buducnosti

lahsiu rozoberatelnosť

Dakujem.

JaLu.

.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není potřeba psát do obou témat a změň si prosím písmo na normální

Prispevok 2x - chcel som sa poistit, ved tie dve vlakna spolu uzko suvisa, mozno by stalo za to spojit ich do jedneho

Pismo , slabsie vidím a pri pisaní som zvolil vacsie , nerpomohlo , vysledok sa dostavil az priamo v prispevku.

Komu to vadi , tomu sa omluvam a slubujem : polepsím sa.

JaLu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ked som dal dole tapacirung tak som zistil, ze mam plachy NITOVANE, takže pomoze len vrtacka.

Na fore sa vyskytol nazor, ze je možné taketo povodne nitovane plechy opatovne upevniť naspať pomocou skrutiek.

Bohuzial - ako, tom tam uz nie je.

Mate niekto nejaký nápad, alebo ste to uz robili s akým vysledkom ?

Poradte, opatovne nitovanie je podla mna hlupost, treba si pre kazbý pripad zabezpečiť v buducnosti

lahsiu rozoberatelnosť

Pokud vím, používají se na to tzv. nýtovací matice. Ovšem jaký rozměr netuším. Dělal to už někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nitovacie matice sa kupuju velike a nie rozmer co je bezne dostupny. niekto tvrdil ze tam daval matice do plechu. ja neviem.

podla mna su matice do plechu len stvorcove a nie gulate, ale mozno sa mylim. jeden clen fora tu ma bile plastove so samorezkami.

ja som raz nitoval na kamosovom aute ale on si vsetko zohnal. skus tu pohladat kym som nevedel ja ci mam srobovacie alebo nitovacie, dost som to tu riesil s bemom myslim a mali sme tam aj rozmer nitov aj klieste ake treba aj kde ich kupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cartmanko nezlob se, ale tvoje odpověď je vcelku nanic. Matice do plechu jsou na tak malých packách, jaké jsou ve dveřích těžko použitelné, navíc by to byla pěkná drbačka, udělat ty čtvercové otvory na ně. Totéž ty plastové na samořezy.

Neví někdo, jaké mají být ty nýtovací matice? Původní nýty jsou 6x10. Mám nachystané nýtovací matice M6, takže ty otvory ve dveřích budu muset převrtat. Otvory v krycím plechu mají průměr 8 mm, ovšem dávat tam nýtovací matice M8 už je trošku technologicky složitější, na to kleště za 1000Kč nestačí.

Taky nevím, jaký materiál, jestli hliník, nebo kov a jakou hlavu, jestli nemusí být ta zápustná, nebo stačí ta plochá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to nakonec zkusil. Použil jsem hliníkové nýtovací matice M6. Řešil jsem ještě dilema, jestli použít matice se zápustnou hlavou, nebo s plochou hlavou. Problém je v tom, že pokud je to z fabriky přinýtované, je to spojení plech na plech, ale teď je mezi plechem dveří a plechem stahovačky hlava (límec) té nýtovací matice. Nakonec jsem zvolil plochou hlavu, hlavně kvůli tomu, ať se mi to časem neprotočí. Snad se s tím těsnění kolem toho plechu nějak vyrovná, když tak to dotěsním, nebo, pokud to bude hodně velký průšvih, tak ten hliník půjde snadno odvrtat. Musel jsem převrtat otvory ve dveřích po nýtech, na matici M6 to chtělo vrták 9mm. V plechu stahovačky jsou otvory 8mm, takže tam je to bez problému.

škoda, že lidem, kteří vědí už nestojí za to sem něco kloudného napsat, ještě tak přijít na rozumy, ale podělit se, to ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...