Přejít na obsah

Předělaní spodek palubky na facelift


Rygy

Doporučené příspěvky

Se zeptej spíše nějak konkrétně. Jde to udělat. Někde jsou tu i fotky jak to vypadá

Konkrétně je to, kde jsou přesně ty neschody s předfacliftem a pofaceliftu(díval jsem se právě na skodaoctavia) a tam jsou akorát fotky jak to má sundaný, pak zase hned nandaný, pět větiček a to je konec, protože středovej panel mi nechce sedět, tvaří se jako kdybych musel vrtat do plastu, kde jsou budíky a jak vyřešit tlačítko na benzín, protože staré tlačítko na benzín má jinačí konektor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co takle použít vyhledávač : středový tunel , fakt se to naučte http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...%F8edn%ED+tunel, tlačítko nádrže umístit navrchu vedle ohřevu okna . Konektory se musí koupit nový + dotáhnout napájení osvětlení toho tlačítka +. Já tam hodil obyčejný fastony za 4 Kč.

Editováno: , autor: michal9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co takle použít vyhledávač : středový tunel , fakt se to naučte http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...%F8edn%ED+tunel, tlačítko nádrže umístit navrchu vedle ohřevu okna . Konektory se musí koupit nový + dotáhnout napájení osvětlení toho tlačítka +. Já tam hodil obyčejný fastony za 4 Kč.

Jak jsem psal výše ;) nemohl jsem to najít, proto jsem prosil popřípadě o odkaz, toto je přesně to, co jsem potřeboval, dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát tam nejsou hold některý věci jako jak dodělat to tlačítko na benzín, když to staré má jinačí konektor...

Kdyť jsem to napsal. Koupit konektor + piny pasuje i ten konektor na výhřev skla, jsou stejný. Na starým jsou 3 dráty a ty na nový tlačítko musíš přivést kladné napětí od podsvícení budíků. Jinak to bude otvírat nádrž, ale nebude podsvětlený. Já koupil v elektru obyčejný konektory- fastony za 1 Kč a napojil. Levné řešení, ale nedostatek je ten, že při vyndání tlačítka a odpojení si musíš pamatovat jak to bylo osazeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyť jsem to napsal. Koupit konektor + piny pasuje i ten konektor na výhřev skla, jsou stejný. Na starým jsou 3 dráty a ty na nový tlačítko musíš přivést kladné napětí od podsvícení budíků. Jinak to bude otvírat nádrž, ale nebude podsvětlený. Já koupil v elektru obyčejný konektory- fastony za 1 Kč a napojil. Levné řešení, ale nedostatek je ten, že při vyndání tlačítka a odpojení si musíš pamatovat jak to bylo osazeny.

Takže by bylo asi lepší koupit origo konektor a dotáhnout to tam? Kladné napětí pokud je vyhřívání, tak to vezmu z něho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
Koupit novej je rešení nebo vrakáč. Jenže ve škodovce neví co by chtěly za takovou kravinu. Řek bych tak 150 + 100 piny. Pak písni co to stojí. Ať se zasměju

Tak hošani.

Dnes jsem se dal na výměnu starého tunelu za face! Opatrně jsem (podle vašich fotek) ořezal ty zavazející držáky horního dílu palubky tak, aby mi tam pak šli nasadit vypínače. Sakra... kdybych měl všechny face kousky pohromadě, už bych to měl skoro celý složený!!! Zítra skočím na kluky škodováky z vrakoviště, ať mi zkusí najít ten konektor pro spínač otvírání nádrže. Ta origo 6pólová patice stojí 44,- kč. Jestli jí někde nenajdu na sterém svazku, tak vletím do kšeftu a koupím jí novou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hošani.

Dnes jsem se dal na výměnu starého tunelu za face! Opatrně jsem (podle vašich fotek) ořezal ty zavazející držáky horního dílu palubky tak, aby mi tam pak šli nasadit vypínače. Sakra... kdybych měl všechny face kousky pohromadě, už bych to měl skoro celý složený!!! Zítra skočím na kluky škodováky z vrakoviště, ať mi zkusí najít ten konektor pro spínač otvírání nádrže. Ta origo 6pólová patice stojí 44,- kč. Jestli jí někde nenajdu na sterém svazku, tak vletím do kšeftu a koupím jí novou.

taky se na to chystám, tak sem potom určitě hoď nějaké photos :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky se na to chystám, tak sem potom určitě hoď nějaké photos :)

Jasná věc, určitě udělám photos těch nejdůležitějších kroků. Jen to bude chvíli trvat, než to všechno dám do kupy. Chybí mi pár drobností, ty budou během 2 týdnů. Abych vše natvrdo krvavě necáloval, tak to čekání je daň za slevu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co takle použít vyhledávač : středový tunel , fakt se to naučte http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...%F8edn%ED+tunel, tlačítko nádrže umístit navrchu vedle ohřevu okna . Konektory se musí koupit nový + dotáhnout napájení osvětlení toho tlačítka +. Já tam hodil obyčejný fastony za 4 Kč.

Já jsem také ve stadiu přestavby, taky bych to tak udělal, ale kdyby mi někdo poradil který kablík (barva) na který pin nového vypínače. Jsou tam čísla -schéma nemám, zatím jsem neměl čas to dořešit.

Pak by mě taky zajímalo proč je potřeba další kablík, mi přece starý vypínač při třech kablících otvíral i svítil.

No a na závěr bych se chtěl zeptat na vypínač ohřevu zadního skla - při zapojení nového vypínače na starou patici (tady to pasovalo) mi ale svítí zeleně jak symbol okna, tak kontrolka pod symbolem (žlutá). znamená to že výhřev je trvale v provozu a je to tedy špatně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem také ve stadiu přestavby, taky bych to tak udělal, ale kdyby mi někdo poradil který kablík (barva) na který pin nového vypínače. Jsou tam čísla -schéma nemám, zatím jsem neměl čas to dořešit.

Pak by mě taky zajímalo proč je potřeba další kablík, mi přece starý vypínač při třech kablících otvíral i svítil.

To mě taky zajímá. Myslím to, že starý otvírá i svítí ve třech drátech. Tak proč ješte jedno +? Budu se stím zapojováním nového face vypínače zabývat o víkendu, tak jsem zvědav... Zkusím to zapojit stejně, jako ten starý.

1. červeno-modrý

3. šedo-modrý

4. hnědý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čus chlapi,

vy co už máte palubky předělaný, jak jste řešili tu nepěknou spáru mezi stř. panelem rádia a krytem budíků! Poraďte mi.

No já to mám v úplně stejném stavu, nejlepší rada asi bude našetřit korunky na ten vrchní díl který tam patří ( černý ), už na tom pracuji :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to mám v úplně stejném stavu, nejlepší rada asi bude našetřit korunky na ten vrchní díl který tam patří ( černý ), už na tom pracuji :palec2:

vite oba dva co je nejlepsi?

mit vlnu cernou a spodek taky :) ta mezera se tam schova a nerusi

edit : foto

post-2881-1209495831_thumb.jpg

post-2881-1209495850_thumb.jpg

post-2881-1209495897_thumb.jpg

Editováno: , autor: zdsamct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vite oba dva co je nejlepsi?

mit vlnu cernou a spodek taky :) ta mezera se tam schova a nerusi

Víš co mi dalo práce sehnat v nepoškozeném stavu ty podělaný 3 šedý plasty? Zrovna si nedovedu představit, kde bych sehnal vrch palubky tak pěkný, abych si ho bez obav mohl dát do auta. Leda tak že bych si ho koupil novej. Jsem dost velkej magor na vrážení prachů do auta, ale že bych dal za vršek palubky 12 000,-??? Pak další věc, přece si nebudu piplat šedý interiér s černou, tak jako to máš ty. Když černou, tak všechno a ne na půl.

Jinak dík za radu, na to bych sám nepřišel. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš co mi dalo práce sehnat v nepoškozeném stavu ty podělaný 3 šedý plasty? Zrovna si nedovedu představit, kde bych sehnal vrch palubky tak pěkný, abych si ho bez obav mohl dát do auta. Leda tak že bych si ho koupil novej. Jsem dost velkej magor na vrážení prachů do auta, ale že bych dal za vršek palubky 12 000,-??? Pak další věc, přece si nebudu piplat šedý interiér s černou, tak jako to máš ty. Když černou, tak všechno a ne na půl.

Jinak dík za radu, na to bych sám nepřišel. :palec2:

ony ty fotky uz jsou starsi,

ted uz je vymeneno vic dilu za cerny / vetsina / nej porad nevim jestli tapeci sehnat primo cerny nebo ty stavajici striknout

nekde je tady o tom psany i ukazany foky a musim rict ze se me to libi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen malá poznámka k tomu vypínači k otevření nádrže, stačí uvnitř vypínače propojit některý ze dvou pinů, ale už vám neřeknu který, páč si to nepamatuju, ale sám to tak mám a funguje to.

Máš pravdu. Jde to velice jednoduše.

Na origo face kabeláži spínače otv. nádrže jsou 4 dráty. Z toho jsou dva hnědé, ty jsem na pinech smyčkou propojil. Výsledek je přesně tak, jako na staré elektrice se 3 drátama! Starou patici jsem ustřihl, kabely jsem napájel (barvu na barvu) ke stávajícímu svazku auta, zaizoloval smršťovačkou, ze zadu nátáhl nad rádio a hotovka.

Akorád mi teď dva vypínače svítí zeleně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...