Přejít na obsah

Kamiq facelift 2023


Jan R.

Doporučené příspěvky

Nemotám, psalo se zde i o světlech, která nabyla a virtuálu jako nedodělek, který kdo má tak do servisu zakázat, poté do servisu aktivovat, nehledě, že auto někde měsíc stojí. Asi ti to vše nevadí, ale já bych toto nechtěl. Vše nová auta jsem měl do týdne od výroby v garáži a to beru za velké plus. Asi se o tématu neshodneme, tak nechme být. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to přestávám chápat, a dávat. Tak prý Škodovka všechny již vyrobené nekompletní Kamiqy dodá zákazníkům do konce dubna. Takže naše auto bude někde stat skoro tri měsíce, ano v porovnání s prvními O IV je to chvilka, ale měl jsem pocit že už se poučili. Jinak problém s LED Matrix bude nejspíš díky změně dodavatele, na místo Helly je vyvinula a  vyrábí jedna poměrně méně známa firma na Slovensku. 

 

Dnes jsem viděl FL na prodejně poprvé na živo. Auto mělo i LED Matrix a musím říct, že na živo to auto vypadá hodně dobře.  Zepředu i zezadu je optický  robustnější a dospělejší. 

 

Přední větší světla i zadní nahoru zvednuté konce odrazek (z toho jsem největší obavy) úplně v pohodě, nicméně auto bylo v tmavé barvě s panorámou a černým A sloupkem a lemem střechy.  

Editováno: , autor: Petr Svetr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

@Petr Svetr ty bláho, to snad není možné, jak to tam pytlíkují..v FB skupině nedávno dával jeden foto, kdy si objednával Kamiqa FE letos v lednu a již koncem března ho dostal, ale nebyl vyrobený jako nekomplet...zřejmě ti, kdo mají štěstí a dostanou se na ně díly, tak dostávají auta včas a ti kdo mají smůlu a zrovna v ten den, kdy se vyrábělo byl nedostatek dílů tak mají velký problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Petr Svetr napsal:

Je tu ještě někdo další kdo čeká na již vyrobeného Kamiqa? Můj vyroben 6.2.2024 a stále je nekomplet. 

Ja tiež čakám. Objednával som ešte minulý rok First edition plus a bol vyrobený tiež začiatkom februára ale odvtedy je nekomplet. Najväčším problémom sú asi svetlá kde má dodávateľ problémy s produkciou. Importér hra tiež mŕtveho chrobáka. A navyše k tomu nebude od začiatku aktivovaný virtual pedal (nie že by mi to chýbalo ale predsa...) Už s toho celého začínam byť nervózny a naštvaný. A tie čo sú dodané sú aj Matrixami alebo iba Full LED? Vďaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@HerrSchlank ano, co byl dodaný o kterém jsem se zmiňoval v minulém příspěvku, tak je tam samozřejmě matrix, vždyt je to First Edition a to ten člověk ho objednával letos v lednu a už ho má skoro 14 dnů...já to vidím tak, že prostě měl štěstí, že zrovna  tu chvíli, kdy se ten jeho vyráběl tak bylo všechno k mání no a pak ti, kteří přijdou na řadu v době, kdy např. světla dojdou, tak jedou jako nekomplet a dodání tedy v nedohlednu..jinak si to vysvětlit neumím..a samozřejmě ho dostal i s neaktivním virt.pedálem o kterém mu vlastně ani dealer při předání nic neřekl, přitom měl automaticky dostat poukázku na příslušenství v hodnotě 2.500,- za to, že dostal auto s neaktivním pedálem. Doma se divil, že mu pedál nefunguje, tak jsem mu řekl, jak to s tím je, jel zpátky a když to na něj vybalil, tak najednou prý, že o tom vůbec nevěděl,že měl dovolenou atd. a dostal i tu poukázku, takže asi tak to dneska někde funguje..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ski1961 tak to máme asi smolu ale aj tak je to pre Škodu prúser. Čo som počul tak tých nekompletov bolo niekoľko tisíc. 

Čo sa týka virtuálneho pedálu tak slovenský importér dáva za to že bude do zvolávačky nefunkčný 100€ dole z ceny vozidla. Takže to bude ekvivalent tých 2500 CZK u vás. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mám objednáno MC v podstatě v plné výbavě, takže kdoví co všechno jim chybí, každopádně škodovka prý dala příslib že do konce dubna bude vše vyexpedované. Každopádně prodejce má na salóně auto s Matrix světly od února a není to FE. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Napíšu sem o moji zkušenosti, třeba se to někomu hodí.

V neděli 24.03.2024 jsem na konfigurátoru "postavil" auto a rozeslal jsem to k nacenění mailem na 8 míst. Všichni mi odpověděli, dodací lhůty byly od 15. týdne (od 08.04.2024) někde do srpna 2024. Ceny byly od  682 000 Kč  až po 592 000 Kč. Rozdíl byl tedy cca 90 000 Kč. Paradoxně, ti, co mně poslali nejlevnější nabídku, měli termín dodání 15. týden (od 08.04.2024), ale jsou cca 400 km daleko.

Jejich nabídku jsem vzal a 28.03.2024 jsem ji ukázal místnímu prodejci aut. Cenu téměř dorovnal dohodli jsme se na ceně 600 000 Kč. Auto má prý předobjednané dokáže lehce změnit specifikaci, jen barvu nedokáže změnit, a auto by mělo být v 16. týdnu (od 15.04.2024).

Dnes mně volal, že auto je připraveno k převzetí, ani ne měsíc od objednání. Momentálně nejsem schopen tam jet, tak jsme se dohodli na příští týden.

Vypadá to tedy že aut začíná být dostatek......

 

Editováno: , autor: 153624
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@153624 no není auto jako auto, nenapsal jsi výbavu, podle ceny nespíš bez matrixů, pak není divu

 

jinak moje auto jak jsem psal výše, 15.4.2024 zkompletováno, po tom, co bylo jako nekompletní 6.2.2024 vyrobeno. Dnes je  to týden od výroby a auto ještě není u prodejce, byť bylo včera naloženo na kamion. Další zklamání je bonus 2 500,00 Kč za nefunkční virtuální pedál. Novinkou je, že se musí uplatnit při koupi vozidla za příslušenství, které musí být ve faktuře s autem. Přitom katalog příslušenství na Kamiq neexistuje a to má jako člověk asi vědět jak, co bude potřebovat, nicméně když se dívám na e-shop škoda, nic rozumného tam nevidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Petr Svetr tak to je zase nějaká vyčůranost dealera, protože v ofiko informaci, kterou dostali dealeři ze škodovky ohledně té poukázky se o ničem takovém nemluví a je tam jasně psané, že se obdrží poukázka v hodnotě 2.500,-, kterou může zákazník použít pro budoucí nákupy.

 

Edit: schválně jsem před chvilkou oslovil jednoho známého, kvůli té poukázce a mám pocit, že každý dealer si to vysvětluje jinak..nejdříve mu ji nedali vůbec, prý zapomněli a když se přihlásil, tak mu řekli, že si má vybrat příslušenství v té hodnotě, takže tak učinil a ted po pár týdnech na něm chce škodovka to příslušenství doplatit, že prý na tu poukázku nemá nárok, že prý je to jen pro ty, kterým je funkce deaktivována dodatečně při svolávačce, kteří dostali auto ještě s aktivním pedálem a na ty, kteří už dostanou vozdilo z výroby deaktivovaný pedál, ža na ty se to nevztahuje...o tomhle ale ten jejich ofiko dopis vůbec nemluví...prý to ted řeší přímo ze škodovkou.

 

1.jpg

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ski1961 ano, to máš pravdu, ten dopis je známý, ale bohužel je to historie... aktuální realita je jiná a to, taková jak jsem psal, ten nový přípis jsem také viděl, takže není to žádná "vyčůranost dealera", ten je z toho sám nešťastný, protože ta změna v užití vaučru vytváří nepokojené zákazníky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Petr Svetr takže je to tak, jak jsi psal....tedy že ji dostaneš za těch podmínek, ale jak jsem psal tomu známému řekli, že nemá nárok, že virtuální pedál přišel z výroby již deaktivovaný a že je to jen pro ty, co je jim dodatečně deaktivovaný při svolávačce,která probíhá..to je tedy dle tebe blbost ? nebo to špatně chápu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když si znovu přečti ten dopis, to je právě pro zákazníky, kterým byl deaktivován ve výrobě, nebo to snad špatně čtu? žádné svolávačky nejsou, žádný virtuál by z výroby neměl být aktivní, co mi říkal prodejce, svolávat se budou zákazníci až na aktivaci po dořešení software.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no evidentně říká každý dealer něco jiného...není pravda, že nikdo ze zákazníků nedostal vozidlo s aktivním pedálem..FL kamiq se začal vyrábět v 5.týdnu a od té doby se montoval aktivní virtuální pedál..tahle informace, kdy se to změnilo je až ze začátku března, a od 6.3. vyšel nový ceník, kde již virtuální pedál nebyl.. do té doby, kdo auto dostal a měl štěstí, že se vyrobil jako komplet, tak dostal auto s aktivním pedálem..znám osobně 2 takové a svolávačky jsou, protože již oba byli na dodatečné deaktivaci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se dohadovat, jsou prodejci a prodejci, to co píšeš, to jsou ale jenom spekulace. Kolik se asi vyrobilo aut s virtuálním pedálem a současně nemělo Matrix světla či jinou chybějící výbavu? Když budu dedukovat, začaly se napřed objednávat Kamiqy FE, ty měly Matrix i virtuální pedál všechny ve standardu, to znamená, že se začaly distribuovat až nedávno, když Matrix světla nebyla k dispozici. U ostatních modelu byl virtuální pedál součástí paketu City Premium, který do SE nešel vůbec, ve výbavě TS byl paket za 40 000 Kč a nebo šel do FE s Matrixy a do MC, kde byly Matrixy rovněž ve standardu. Takže vylučovací metodou přicházejí v úvahu jen vozy s výbavou TS. Takže pokud by si někdo objednal  virtuální pedál, automatické parkování a podvozek s volitelnou tuhostí za 40 000 Kč a nevzal si Matrix světla za 18 000 Kč, byla by to hodně divná konfigurace. Nehledě na to, že ve výrobě chyběly i další věci, jako některá kola, interiérové lišty atp. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...