Přejít na obsah

Plynové vzpěry octavia combi, dosluhují.


tomina

Doporučené příspěvky

Posledni dobou hlavne kdyz je venku zima, vypovidaji sluzbu plynove vzpery na patych dveri u combika. Auto mam od novoty a nikdy nemely dost sily, musel jsem jim pomahat, narozdil od kratke octule. Nevite kde koupit nove, pokud mozno trosku silnejsi nez jsou origo? Neni nejaka sance jak je "ozivit"? Predpokladam ze origo Skoda nebudou zrovna levne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozivovat sa to neoplati (neda?) Mam taky dojem, ze stoja okolo 1500.- kus, co by za original nebolo tak vela.

Na silnejsie Ti musi niekto iny poradit. A to by aj mna zaujimalo, ci su, aj ked mam len sedan... wink.gif

Editováno: , autor: plasmo
Citace předchozího příspěvku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Covece ja je kupoval nekde ve Skoda servisu v Roudnici a byly tusim za 900 kus.

Ale s tou silou zadna slava, chtelo by to neco o cca 20% silnejsiho, tak kdyby mel nekdo nejaky napad, tak predem dikes.

Mila

Odkud jsi? Ze by servis Horejsek? :-) Sem taky z Roudnice :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, Horejsek smile.gif
Nejsem z Roudnice, ale z jedny vesnice asi 12km od Roudnice, ale zamerne tady nebudu psat odkud, pac se u nas v okoli Octy celkem kradou...
Kdyz tak vic v SZ, at tady nejsme OT smile.gif

Mila

Editováno: , autor: plasmo
Citace předchozího příspěvku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posledni dobou hlavne kdyz je venku zima, vypovidaji sluzbu plynove vzpery na patych dveri u combika. Auto mam od novoty a nikdy nemely dost sily, musel jsem jim pomahat, narozdil od kratke octule. Nevite kde koupit nove, pokud mozno trosku silnejsi nez jsou origo? Neni nejaka sance jak je "ozivit"? Predpokladam ze origo Skoda nebudou zrovna levne.

Silnější ne . Potom to mlátí při otevření nahoře. Už to tu píšu asi po nevím kolikáté. Stoprocentní spokojenost-kvlita, cena

http://www.gorcak.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo ty mas kratkou octu, ale u combi to jde fakt blbe i kdyz jsou vzpery nove. Prece pokud zustane delka vzper a jen se do nich da trosku vetsi tlak, tak nemuzou mlatit o pant...nebo jo? A ta cena na tech strankach je za oba kusy nebo za jeden?

Vyšší tlak = mlátí. Cena? Za kus . Však si tam zavolej. Myslím, že vzpěra za 200,- na Octavii není špatná cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Silnější ne . Potom to mlátí při otevření nahoře. Už to tu píšu asi po nevím kolikáté. Stoprocentní spokojenost-kvlita, cena

http://www.gorcak.cz/

Potvrzuji, fa Gorčák super.

Loni v zimě mi přestaly fungovat, neudržely dveře nahoře. Koupil jsem v mototechně jiné neorigo ca 200,- Kč/ks (nabízel mi i origo asi za 600,- / ks) a už tam mi maník říkal, že nebudou fungovat jako origo, tj. nahoře a dole "nezpomalí". A taky že ne, dveře jsem musel tahat nahoru sám, při zavírání už asi 75 cm nad dovřením vzpěry úplně přestaly dveře nadnášet, takže pokud jsem je nechtěl nechat z této výšky volně třísknout, musel jsem je chytit a pusti cca z 10 cm - a to bylo o hubu (resp. o prsty), a teď na podzim, jak se trochu ochladilo, už "tlumily" jen při otevírání, takže jsem si připadal jako vzpěrač (a manželka dveře vůbec nemohla otevřít.

Tak jsem (po zmoudření prostřednictvím tohoto fóra) poptal fu Gorčák, poslasl jsem tam poštou ty původní origo a cca do týdne jsem je měl doma zpátky zrepasované, i s dobírkou to vyšlo na 480,- Kč.

Mám je na autě 2 měsíce, fungují super, jako origo, tj nadnášejí dveře skoro hned po otevření, od 40 cm vytlačí dveře samy, nahoře zpomalí, při zavírání jdou dveře pomalu samy dolů a netřeba je jakkoli rukou chytat, brzdit, ... prostě jako origo (srovnávám s novými firemními OII).

Po této zkušenosti radím všem - šmejdy nekupujte, repasujte!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V prodejně autodily v Krči jsem si před rokem koupil nové neorigo vzpěry na OI a ze začátku fungovaly skvěle, vyletěly nahoru velkou silou, až jsem měl někdy strach že se díky nim víko vyrve z pantu, ale po roce jsou totálně kaput. Najednou ze dne na den ulpně odešly a to tak, že neudrží víko nahoře. takže scháním nové a raději už originály

Editováno: , autor: Verstappen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posledni dobou hlavne kdyz je venku zima, vypovidaji sluzbu plynove vzpery na patych dveri u combika. Auto mam od novoty a nikdy nemely dost sily, musel jsem jim pomahat, narozdil od kratke octule. Nevite kde koupit nove, pokud mozno trosku silnejsi nez jsou origo? Neni nejaka sance jak je "ozivit"? Predpokladam ze origo Skoda nebudou zrovna levne.

origo škoda jsou opravdu mastné - zkontaktuj člena SEBO poradí a nabídne alternativu :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Měnil jsem teď obě plynové vzpěry na OI sedan v bláhově představě, že ty zřejmě původní, když vyměním za nové (neoriginální), tak to bude OK. Ty původní při zavírání dveří ke konci už moc nekladly odpor. Po výměně je to asi to samé (možná ještě horší) ještě s tím, že při otvírání se asi ve 2/3 zastaví a když jim pomůžu, tak dveře katapultují do krajní polohy a zacvičí to celým autem. Kus mě stál 265,- a je to celkem na nic. Večer sem dám výrobce. Brácha má na stejném autě původní (90tkm) a je to úplně něco jiného, než tyto neoriginální nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeším dilema jestli koupit : http://www.cc-autodily.cz/podpera-5-dv-o-com-pl.html a nebo to dát www.gorcak.cz , poradte pls...

Já jsem zkoušel neorigo a nebyly dobré,neztlumovaly při dojezdu a mlátily dveře do pantů,tak jsem poslal staré vyběhané originály na Gorčáka a byly doma za tři dny a jsou dorbé, samy zvednou dveře až nahoru už cca 6měsíců,brzdí super. :palec2: Můžu doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

ja jsem koupil z autokelly - nejake neznacky - kus 200 kc - leti nahoru jako prase a nezpomaluji - trisknou s tim strasne na konci kdyz oteviram kufr - totez i kdyz zaviram - ale kdyz otviram tak se cele auto zachveje az jsem je vsechny vyhodil - by me to snad utrhalo ty drzaky tech pistu

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cca pred 5mesici jsem nechaval origo vzpery opravit u Gorcaka, byly zpet do 4dnu, po oprave bylo vse OK, ale ted hlavne kdyz je trochu zima tak jdou zas blbe :-( Musim jim hodne pomahat a kdyz zaviram dvere, tak ze zacatku tlumily naraz - ted ne. Takze je to zase na prd. Co me stve od zacatku je, ze se dvere zvedaj vejs nez by mely, pze mi dvere ohybaj antenu coz driv nebylo.... Nevite kolik mesicu je na to zaruka? Papir mi k tomu zadnej nedal, snad bude stacit jen to co vyrazil na vzpery...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...