Přejít na obsah

zadní brzdové obložení - "pakny"


NNNTomas

Doporučené příspěvky

Ahoj, :help:

chystám se na výměnu zadního brzd. obložení u bubnů, najeto mají už 110tis..

Doporučili byste mi kde nakoupit a jaké ? U Škodovky mě řekli cenu 2300,- a to se mi zdá nějak moc... :wacko:

Ve škodovce je vždy vše drahý jak čert...kolik máš na paknách obložení ? Já mám stale puvodní - najeto 93tis a vypadají takto...

post-116-1199827802_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jóó, to právě nevím... zatim jsem jen zjištoval cenu. Bez sundání kola se to asi nedá zjistit,co? Dle DP jsem jsem zjistil že je tam díra právě pro kontrolu tl. obložení, ale asi se musí sundat kolo...

Nějak mi totiž moc nebrzdí ručka -zabírá sice skoro od začátku zdvihu, ale na to aby úplně zabrzdila s ní musim dost trhnout až někam tak k 8 zoubku :))

Tak mě napadlo buď obložení nebo přirezlý samostav...

Editováno: , autor: NNNTomas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jóó, to právě nevím... zatim jsem jen zjištoval cenu. Bez sundání kola se to asi nedá zjistit,co? Dle DP jsem jsem zjistil že je tam díra právě pro kontrolu tl. obložení, ale asi se musí sundat kolo...

Nějak mi totiž moc nebrzdí ručka -zabírá sice skoro od začátku zdvihu, ale na to aby úplně zabrzdila s ní musim dost trhnout až někam tak k 8 zoubku :))

Tak mě napadlo buď obložení nebo přirezlý samostav...

Myslím,že tam žádná díra na kontrolu není...je tam jen 5 dír po šroubech od kola ale těma nic neuvidíš...a pak je jak odšroubuješ křižovej šroubeček..ale tím taky prd..nejlepší je pak zhodit buben a mrknout se na to ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím,že tam žádná díra na kontrolu není...je tam jen 5 dír po šroubech od kola ale těma nic neuvidíš...a pak je jak odšroubuješ křižovej šroubeček..ale tím taky prd..nejlepší je pak zhodit buben a mrknout se na to ;)

Ta díra by měla bý na protější straně bubnu - tj. ze strany nápravy. Já i ale nenašel, ale bez sundaného kola tak nešlo pořádně vlézt. Rozeberu buden, bude to nejrychlejší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, :help:

chystám se na výměnu zadního brzd. obložení u bubnů, najeto mají už 110tis..

Doporučili byste mi kde nakoupit a jaké ? U Škodovky mě řekli cenu 2300,- a to se mi zdá nějak moc... :wacko:

Tady těchto cen si nevšímej,v obchodě to může stát od 400,- maximálně do 1000Kč,podle značky. ATE je asi nejlepší,ale zároveň nejdražší,i když zkušenost je s níma taková,že už mi připadá,jak kdyby dělali jen krabičky. Výrobců je ale několik,jenom si vybrat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, :help:

chystám se na výměnu zadního brzd. obložení u bubnů, najeto mají už 110tis..

Doporučili byste mi kde nakoupit a jaké ? U Škodovky mě řekli cenu 2300,- a to se mi zdá nějak moc... :wacko:

Najprv daj dole bubny až potom kupuj lebo to obloženie budeš mat velmi dobre pri 110tis. Ked sa ti dobre vracali čeluste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najprv daj dole bubny až potom kupuj lebo to obloženie budeš mat velmi dobre pri 110tis. Ked sa ti dobre vracali čeluste.

Přesně tak napřed sundat buben a pak něco řešit...možná bude obložení ještě okej...při bržení to moc pakny "nežere"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, :help:

chystám se na výměnu zadního brzd. obložení u bubnů, najeto mají už 110tis..

Doporučili byste mi kde nakoupit a jaké ? U Škodovky mě řekli cenu 2300,- a to se mi zdá nějak moc... :wacko:

Nemohu mluvit za mistra Seba ze zdejšího fóra, ale mohu jej alespoň vychválit já svou vlastní zkušeností:

měl jsu od něj nejlepší cenu :palec2: domluva solidní a rychlá :palec2: a hlavně: nejlepší kvalita za úměrný peníz..

Takže: mohu jen doporučit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ja bych bral bud ferodo nebo ate.Jak se pořádně podíváte tak škodovácké věci dělají většinou ferodo nebo ate.Ale s přirážkou pro škodovku.A jak budeš měnit ty pakny skus zapáčit za ručku co je v bubnu jestli se vrací.Na Fabii dělá to že za ní zapáčíš ona se zatáhne a už nevrátí.A pak se podívej na brzdový váleček odkryj manžetky a jestli z nich teče jemně brzdovka nebo sou tvrdé a nehýbou se tak je vyměn!Jinak na fabce to je bez problému.Ale stejně zlaté kotouče!Jo a jak už se ptáte na ty značky brzd tak já mám bremba!Sice nemám fabku ale doporučuju je sou good!značka je značka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...