Přejít na obsah

Zadne hmlovky


klingi

Doporučené příspěvky

Priatelia, da sa nejakym jednoduchym zasahom upravit zapinanie hmlovych svetiel? mam na mysli, aby sa pri prvom povytiahnuti zala zadna hmlovka a predne hmlovky az pri druhom povytiahnuti (normalne je to nastavene opacne, takze nie je sanca zpnut iba zadnu hmlovku).

Vdaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to teda pochybujem ze je to opacne. Najskor sa ti musi zapnut zadna a az nasledne predna. Tak by to malo byt od vyroby. Pretoze zadne su podla vyhlasky a teda bud sa zapinaju naraz alebo zadne prve. Ak to mas naopak, tak ti to niekto zle nainstaloval a ak to mas tak od vyroby, treba reklamovat. Na sluzobnej fabii to tak na 100% je ze najskor zadna a potom predna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď jste mi zaskočili, ale ne - jsem si na 100% jistý, že v 1. poloze vytáhnutí se rozsvěcují přední mlhovky a ve druhé i ty zadní. Navíc je to i logické a mě to vyhovuje - když si potřebuju přisvítit při menší mlze, zapnu jen přední, proč svítit zadníma mlhovkama (a oslňovat nebo máct auto za mnou?)? Nevidím důvod, proč bych si měl pouštět jen zadní mlhovky, když mám namontované i přední.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som toho nazoru, ze toto zapinanie hmloviek ma logiku. Ak je hmla, predne hmlovky mam zapnute nonstop, ale zadne vypinam, ak ide nejake auto za mnou. Na rozdiel od niektorych umelcov, ktori si spinac hmloviek zabetonuju a ked za nimi stojim na krizovatke, hmlovky mi idu vypalit dieru do celneho skla :aggressive:

Ale uplne naj by boli dva samostatne vypinace :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a mne sa zda zase logicke, aby sa najskor zapinala zadna hmlovka. priklad - pri jazde na dialnici pri dazdi (nie iba mrholenie, ale zase ani nie nejaky extremny lejak), ked sa za autom "prasi" voda, je lepsie vidiet auto pred sebou, ked ma zapnutu zadnu hmlovku, pricom nie je potrebne podsvecovat si na cestu prednymi hmlovkami, pretoze ten dazd nie je az taky husty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a hlavne zadni mlhovka slouzi k tomu ,aby te videli auta zatebou. Predni mlohovky nejsou povinne a slouzi k tomu, aby si clovek podsvitil mlhu a lepe viden sam. Jenze predevsim v noci. Prez den je to k nicemu. a kdyz uz je takova mlha, ze si potrebuju podsvitit na cestu, tak nebude vadit, kdyz bude svitit i zadni.

Takze hlasuju pro samostatne spinani a nebo nejprve zadek a k tomu pripinat predek.

az bude teplo a bude mozne se rejpat v aute, tak to prepinuju, jen doufam, ze budopu souhlasit kontrolky, jinak v tom budu mi chaos.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Taky me to prekvapilo, cekal bych to spis nejdrive zadni a pak predni. Ale asi to je jedno, kdyz uz si svitis zadni mlhovkou, proc bys sis nemel sviti prednimy mlhovkami. Stejne naprosto vetsinou to psi pocasi je pak na oboje...

ale ine, predni mlhovky jsou ti ve dne na prd, i kdyz je mlha.

Zadni ma funkci upozornit auto za tebou. Predni je pro tebe. Ne aby te nekdo videl ze predu, ale aby si ty v mlze osvitil hranu silnice (podsvitil mlhu) a nesjel do pangejtu, takze jsou prez den v 99% pripadu na ho***. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ine, predni mlhovky jsou ti ve dne na prd, i kdyz je mlha.

Zadni ma funkci upozornit auto za tebou. Predni je pro tebe. Ne aby te nekdo videl ze predu, ale aby si ty v mlze osvitil hranu silnice (podsvitil mlhu) a nesjel do pangejtu, takze jsou prez den v 99% pripadu na ho***. :palec2:

Zadni pouzivam taky prece jen do mlhy. At je mlha ve dne nebo v noci ;) Tak proc bych nepouzil zaroven do mlhy i predni mlhovky? Zase az tak na prd nemuzou bejt , minimalne nesjedu do pangejtu. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadni pouzivam taky prece jen do mlhy. At je mlha ve dne nebo v noci ;) Tak proc bych nepouzil zaroven do mlhy i predni mlhovky? Zase az tak na prd nemuzou bejt , minimalne nesjedu do pangejtu. :palec2:

chjo., tohle se fakt bude asi vysvetlo vat porad dokola.

Ano zadni mlhovku pouzivas at je den nebo noc, protoze jeji funkce je prozarit mlhu a autu za tebou rict, "bacha sem tady".( a navic to uklada zakon). Kdezto predni mlhovky mlhu PODsvecuji ( velice casto totiz mlha zacina 30-50 cm od zeme a mlhovkama ji podsvitis a vidis kudy vede silnice.) Pokud je mlha husta a az na zem, tak sou ti temer naprd, stejen jako kdyz jedes rychleji nez., cca 50km/h. Prez den kdyz je pozadi mlhy svetle, tak ti to nepomuze.

Takze co nam prijde na hlavu je, ze pokud je prez den "ridka" mlha a dle zakona i prakticky zapnes zadni mlhovku ( coz je v poradku), tak musis svitit i predniima, ktery jsou na prd, zbytecne berou energii, optrebovavaji se zarovky a casto i zbytecne svitis ostatnim autum, do ksichtu, nebo zrcatek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nehovorime tu len o hmle. Hmlove zadne svetlo zapinas pri znizenej viditelnosti a teda aj pri hustom dazdi, kde ti cez den predne hmlovky su zase k nicomu. Ale asi neskodia ked svietia...kto vie. :) Tak nech sa aspon ziarovky vypaluju. ;) Mne je tiez rozumnejsie najskor zadne a potom predne...ale kedze predne hmlovky nemam, je mi to fuk. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chjo., tohle se fakt bude asi vysvetlo vat porad dokola.

Ano zadni mlhovku pouzivas at je den nebo noc, protoze jeji funkce je prozarit mlhu a autu za tebou rict, "bacha sem tady".( a navic to uklada zakon). Kdezto predni mlhovky mlhu PODsvecuji ( velice casto totiz mlha zacina 30-50 cm od zeme a mlhovkama ji podsvitis a vidis kudy vede silnice.) Pokud je mlha husta a az na zem, tak sou ti temer naprd, stejen jako kdyz jedes rychleji nez., cca 50km/h. Prez den kdyz je pozadi mlhy svetle, tak ti to nepomuze.

Takze co nam prijde na hlavu je, ze pokud je prez den "ridka" mlha a dle zakona i prakticky zapnes zadni mlhovku ( coz je v poradku), tak musis svitit i predniima, ktery jsou na prd, zbytecne berou energii, optrebovavaji se zarovky a casto i zbytecne svitis ostatnim autum, do ksichtu, nebo zrcatek.

tady není co vysvetlovat, ja to chapu, jen na to kazdej koukame jinak detailne. Ja nebudu porovnavat jestli je mlha 30-50 cisel nad nebo az k zemi, kdyz budu muset svitit zadnimi mlhovkami kvuli mlze nebo hustemu desti at ve dne nebo v noci (a nazdarbuh zadni mlhovkou nesvitim), budu svitit i prednima...od toho tam jsou, treba pomuzou treba ne, energii, zarovku neresim, kdyz uz jsou ve vybave, pouziju je, kdyz uz to tak soudruzi v MB vymysleli...ono nam nic jineho nezbyva... :feve:

Ale jak jsem psal vyse,taky by mi logicky prislo zapinani obracene. Takze v konecnem dusledku spolu naprosto souhlasime, coz je fajn... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady není co vysvetlovat, ja to chapu, jen na to kazdej koukame jinak detailne. Ja nebudu porovnavat jestli je mlha 30-50 cisel nad nebo az k zemi, kdyz budu muset svitit zadnimi mlhovkami kvuli mlze nebo hustemu desti at ve dne nebo v noci (a nazdarbuh zadni mlhovkou nesvitim), budu svitit i prednima...od toho tam jsou, treba pomuzou treba ne, energii, zarovku neresim, kdyz uz jsou ve vybave, pouziju je, kdyz uz to tak soudruzi v MB vymysleli...ono nam nic jineho nezbyva... :feve:

Ale jak jsem psal vyse,taky by mi logicky prislo zapinani obracene. Takze v konecnem dusledku spolu naprosto souhlasime, coz je fajn... :palec2:

jj jasna vec. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky se přidám k těm, co jim to zapínání předních mlhovek přijde minimálně divné. Teď už Škoda upustila od svých integrovaných mlhovek, ale na OI bylo přímo k nasrání, když chtěl být člověk v opravdové mlze vidět, tak si zároveň svítil předníma do xichtu. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...