Přejít na obsah

strhnuty zavit na telesu loziska kola


Rudyno

Doporučené příspěvky

Panove tak sa mi podarilo pri dotahovani brzdica strhnut cepom zavit v telese loziska kola(hlava loziska cepu kola a ak sa nemylim tiez sa to vola tehlice) ak sa teda nemylim ze sa to tak vola :( mate nejake rady co stym? cep je ok strhol som vnutorny zavit na telese :( nastastie cep je fpoho osadeny takze brzdis sa nepohybuje a jednak je tam este aj prachovka ktora nedovoli aby cep vypadol ale asik to zrovna nie je dobre aby som tam mal nevladnu srouvbu... jo a este ejdna vec stalo sa mi to na hornom cepe a nie na dolnom co je este horsie ;(

budem musiet vymenit ozaj cele teleso kola?

post-2618-1201359543_thumb.jpg

Editováno: , autor: Rudyno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den. Nerozumím tomu čep kola. Ale jestliže je strhlý závit, dalo by seto opravit. Nový šroub,zjistit rozměr závitu sehnat si závitník a opatrně jej přeřezat.Většinou se to povede.Zdravím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den. Nerozumím tomu čep kola. Ale jestliže je strhlý závit, dalo by seto opravit. Nový šroub,zjistit rozměr závitu sehnat si závitník a opatrně jej přeřezat.Většinou se to povede.Zdravím

no v to doufam ale nevim jek to bude zrovna s necim co je tak spatne pristupne :( a ak bude musiet rozobrat kompletne vsetko tak to mi uz rovno moze vymenit kotuce,dosticky,siletnty,tlimice proste vseko :( a tu teleso si mozem kupit uz rovno nove :)

sakra!

no tak som sa jukol ze nova tehlica stoji 500-700cz ale vo ma bude stat vymena netusim :(

a mam otazku mozme stym zatial jazidt? myslim ze asik ehj reptoze sroub je vlastne vlozeny a brani aby sa brzdis uvolnil a jedna aj keby tak sa ho druhy nepusti a v konecnom stadiu by ho nemalo pustit ani vnutorny obvod kola.. v najhorsom sa to kusne ne?

Editováno: , autor: Rudyno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove tak sa mi podarilo pri dotahovani brzdica strhnut cepom zavit v telese loziska kola(hlava loziska cepu kola a ak sa nemylim tiez sa to vola tehlice) ak sa teda nemylim ze sa to tak vola :( mate nejake rady co stym? cep je ok strhol som vnutorny zavit na telese :( nastastie cep je fpoho osadeny takze brzdis sa nepohybuje a jednak je tam este aj prachovka ktora nedovoli aby cep vypadol ale asik to zrovna nie je dobre aby som tam mal nevladnu srouvbu... jo a este ejdna vec stalo sa mi to na hornom cepe a nie na dolnom co je este horsie ;(

budem musiet vymenit ozaj cele teleso kola?

CAU. Da sa to opravit. existuje opravna sada na zavity. dostat kupit specialny zavitnik + strunky nahrada zavitu. da sa to pouzit vsade hlava motora,prevodovka, atd. :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CAU. Da sa to opravit. existuje opravna sada na zavity. dostat kupit specialny zavitnik + strunky nahrada zavitu. da sa to pouzit vsade hlava motora,prevodovka, atd. :) :)

hmmm a ide to aj na liatinu? ak sa nemylim tak je to liatonove

neviem si sice predstavit kao to funguje ale skusim to tentorkat nechat na servis ze ci byu to tak slo.. pockam si do pondelku a zavolam

inak d.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmm a ide to aj na liatinu? ak sa nemylim tak je to liatonove

neviem si sice predstavit kao to funguje ale skusim to tentorkat nechat na servis ze ci byu to tak slo.. pockam si do pondelku a zavolam

inak d.

Jde to i na litinu a je to "helicoil" vložka, už se to tu probíralo a byl to přesně tento problém, tak to zkus najít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmm a ide to aj na liatinu? ak sa nemylim tak je to liatonove

neviem si sice predstavit kao to funguje ale skusim to tentorkat nechat na servis ze ci byu to tak slo.. pockam si do pondelku a zavolam

inak d.

Opravis zavity NA VSETKOM. Pozri stranku: www. bos-bulik.sk Je to na SLOVENSKU- SKALICA pre teba to nieje daleko. SERVIS bude to chciet vymenit cele- zarobit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak panove nasiel som nieco co sa v celku oplati

http://www.autodily-lexcar.cz/ceniky/cenik-nd-maloobchod.pdf

1J0498625/CN ložisko př.kola Oct.(CN) 278,30

1J0407255AJ/6AJ hlava ložis.př.kola Oct.L/P(CN) 619,85

je to bez DPH

PS: myslim ze som naisel spravne diely... lozisko aj tehlicu ;) keby nie tak ma klidne sfuknite

jinak nechapem preco niekde stoji tehlica 5t CZ a niekde 700-800cz

nemate niekto zdani?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to prosté, zde v tvém konkrétním případě je to rozdíl v kvalitě - čína (CN)

versus originál, vyber si sám, ale já bych volil raději ložisko od FAG než čínu,

cena práce + geometrie není malá a pokuď ji budeš opakovat v krátké době

cena levného dílu se citelně prodraží

To je samo pouze můj názor, dělej ja myslíš :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to prosté, zde v tvém konkrétním případě je to rozdíl v kvalitě - čína (CN)

versus originál, vyber si sám, ale já bych volil raději ložisko od FAG než čínu,

cena práce + geometrie není malá a pokuď ji budeš opakovat v krátké době

cena levného dílu se citelně prodraží

To je samo pouze můj názor, dělej ja myslíš :palec2:

Jo takhle.. netusil som ze CN znamena cina... ale myslim ze u tehlice samotnej snad to neni taky rozdil a lozisko som stejne chcel brat FAG...

dik za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 roky později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...