Přejít na obsah

Osram Night breaker


tttt

Doporučené příspěvky

Tangerin ma recht ale ja som sa rozhodol ze radsej riskovat pokuty nebudem tudiz Xeny sli von ... ohladom drahych ziaroviek si myslim ze velky vyrobcovia garantuju aj kvalitu vsak vlastne o tom bol tu aj ten test ... Neviem do akej miery sa premieta cena novych technologii v halogenovych ziarovkach ... ale asi lacne to nebude ked ide o nejaky ten VZACNY plyn ... :kuk:;):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Martttin

Sorry, ale ako sa hovorí po vašom, táraš nezmysly, pokud vím nikde v recenzi na osram NB nebylo že budou svítit jako xenony, dokonce i na jejich nižší životnost bylo upozorňováno, pouze jsem je vyzkoušel a svoji zkušenost jsem zde zveřejnil, myslím že ani jejich cena nebyla nijak vysoká (pokud nepočítám noname z supermarketu), na tu jsem si vůbec nestěžoval. Prostě jsem je zkusil, zkušenost byla víceméně negativní, a o tu jsem se podělil s ostatními, pokud si chceš žehlit svoje ego že máš na autě xenony, tak věř že dnes závistí nebudu spát. Je každého jeho věc, do čeho investuje peníze, kšandy si natahuj na jiném fóru.

ja som to nemyslel v zlom, sam na aute nemam xenony, naopak myslim si ze fabia svieti aj so standardnymi halogenkami viac ako dobre, ked som to porovnaval s brachovou 120 tak som neveril aky je v tom rozdiel a to sme mu prave vymenikli nove halogenky, normalne neverim ako sa s tym dalo jazdit, pritom som sam zacinal na skodovke 105 :)

dakujem takym ludom ako ty ze to sami otestuju a mozu mi povedat ci sa to oplati alebo nie, lebo na zaklade takych ako ty si poviem ze kupovanie NB a podobne su pre mna vyhodene peniaze, ja sa skor cudujem nad ludmi, ktori si to tu maju moznost precitat tak ako ja ale stale si mylne myslia, ze prave im NB a podobne neodidu po pol roku a naopak budu im svietit ako xenony, pripadne stale jasno ako ked ich kupili... pre mna je to proste jednoduche- mam si kupit nejaku NB, ktora svieti viac, pricom ale len o nieco malo a na ukor toho sa rapidne znizuje jej zivotnost a plus stoji mozno 4-5x viac ako "normalna" (nie suoermarketova) halogenka :)- nie mne stacia "normalne" halogenky a tiez mam istotu ze "by ma nemal" buzerovat nejaky "dolezity" policajt za to ake mam svetla...

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak ako to tak sledujem, nikomu sa na NB neztmavila tá banka ako mne na BMW a čítal som na jednom fóre toto:

Při dnešní ceně xenonovejch výbojek 500/ks bych to ani neřešil, hlavně i z důvodu, že halogenovejm žárovkám výrazně zkracuje životnost podpětí (a tady to bude určitě řešený nižším napětím), protože vypařující se kov z vlákna se ukládá na skleněné baňce a ne zpátky na vlákně žárovky

no na tom BMW je žiarovka napájana napätím priebehu ak oje na obrázku a teda si myslím že to PWM spôsobilo to začernanie tej banky ako som dával tu na fotkách ak je tvrdenie pravdivé.

Mohli by poprípade nejakí OII ktorí majú NB napísať či nepostrehli taký jav nakoľko tam to je napájané cez PWM tiež.

post-3171-1230400811_thumb.jpg

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi před dvěma měsící mi praskla žárovka v parkovačkách, neměl jsem čas nějak vybírat, který jsou lepší, ty NightBreakry se mi zdáli až moc drahý, vzal jsem teda CoolBlue, chtěl jsem bílý světlo, nevím proč ale to žlutý mi nedělá dobře, ani ve stolní lampičce. CoolBlue svítí krásně bíle, krásný je to na dálnice, ale po výměně potkáveček se mi nějak ztratil efekt dálkových a svítily žlutě, tak jsem koupil ty NightBreakry do dálkových a teď jsem nadmíru spokojen. Srnku a jinou lesní havěť vidím z hodně velké dálky, někdy až si vzpomenu vyfotím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Marttin:

V tomto s tebou plne súhlasím.Teraz som kúpil NB,neviem čo ma to napadlo, (mali ich u nás za 500Sk/pár) hlavne keď som si prešiel pár porovnávacích testov ale asi to bolo preto,že som nikdy nemal problémy s praskaním H7 ako niektorý.A keďže silverstáry mi vydržali skoro rok,tak som to riskol.Ďalšie žiarovky však budú určite nejaké lacnejšie.Asi pred troma rokmi som kúpil Phillips premium +30%.Vydržali dva roky,ale stáli 330Sk kus,čo je viac ako dnes stoja NB.Je ťažké rozhodnúť sa,keď obchodníci majú veľakrát tovar predražený.A kupovať všetko cez internet sa neoplatí.To človek prichádza o možnosť prípadnej efektívnej reklamácie.

to Paul:

NB do dialkových ma tiež lákali,ale váhal som či to bude poznať.Skús prosím ťa nafotiť na jednom mieste pre porovnanie v dialkačoch NB a nejaké iné.Určite to bude zaujímať viac ľudí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paul

ty zažloutlý fotky jsou jaký žárovky? A ty bílý jsou CoolBlue? Obyč H7, nebo to máš v dálkových H3? ... nějak se v těch fotkách nevyznám, protože to vypadá na 3 různý místa focení, ale z toho tam jsou 2 jasný fotky s bílýma žárovkama... tak to nějak nesedí :smich:

Editováno: , autor: technikus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty bílý jsou realný, byly focený z venku, ostatní zevnitř, a jsou to CoolBlue a ty NightBreakry. Na ostaních jsou ty samý, jan jsem tam pak prohodil AllSeason. Jinak každá fotka má v názvu typ žárovky a číslo sady fotek (je jich 5). Focený to bylo na třech místech, jinak to vypadalo na poli a jinak v těch stromech.

Nahrával jsem tak aby to sedělo číslama po sobě, ale nějak se to zvrtlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paul

Nightbreakery jsem měl, svítivost opravdu výborná, ale aby po 5 měsících praskla jedna žárovka, to teda ne! A ty teď máš teda který ? CoolBlue, Nightbreaker nebo All Season? Chápu to tak, že CoolBlue máš v H7, NightBreaker v H3 a All Season nevím kde :) Nebo máš troje sady H7 a v noci v lese měníš žárovky?

Editováno: , autor: technikus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to přesně jak píšeš, ty AllSeason jsem měl před těma NightBreakr, dnes jsem je tam dal jen pro představu jak svítí a svítí strašně žlutě, taky proto jsem je dal pryč, až se trochu oteplí, tak to zkusím vyfotit znovu, pří -6 se venku s foťákem moc dlouho venku nedalo vydržet, mrzly mi prsty, když jsem čekal až nic nepojede.

Zítra to zkusím znovu na chalupě, máme tam novou cestu, po které nikdo nejezdí, takže pěkně ze stativu.

Takže H7 - potkávačky - CoolBlue

H3 - dálkový - NightBreker dříve AllSeason

Editováno: , autor: Paul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za námahu Paul.Inak ak môžem poradiť,neviem ako si to fotil,ale ideálne by to bolo na manuál nastaviť jednu clonu,čas a vyváženie bielej na žiarovkové svetlo a už len meniť žiarovky a cvakať.Digitály zvyknú meniť vyváženie bielej a expozíciu ak sa na automate znení farba svetla a jeho intenzita.Potom vyzerajú všetky fotky rovnako.Na porovnanie sú tie fotky však dobré.Ono zas až také veľké rozdiely tam asi nie sú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro představu pěkný...ty Night Breakery svítí moc pěkně...do dálek o nich taky uvažuju...jen ještě pořád otázka, co dát do potkávacích...jestli taky Night Breakery, nebo Silvestary, nebo nějaký Philips či HID s tím, že bych ještě koupil nějaký LED denní svícenní, abych zbytečně nehuntil přes den jak žárovky lepší, nebo tu HID...těžkej to oříšek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pocul uz niekto nieco o EUFAB GOLD LINE niekde na nete som cital clekom dobre reakcie na tuto znacku ak sa nemylim povod je DE alebo FRA....

Nedoporučuji, jezdil jsem s nimi celou minulou zimu. Na pohled to nemá s xenonama nic společného a ve tmě mají horší svit než klasické H7. Těšil jsem se až prasknou, ale vydržely alespoň 10 t km. Pak jsem je vyndal s tím, že je dojezdím v létě (za denního světla) ...

post-101-1230931507_thumb.jpg

post-101-1230931549_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...