Přejít na obsah

denní svícení LED s homologací


petan76

Doporučené příspěvky

Nad těma drl020-pir jsem taky uvažoval, ale podle mě to bude stejný nebo podobný jako ty sj-294, takže by s nima mohly být také problémy. U tebe to chápu, že máš udělané podlouhlé díry, takže hledáš podobné, ale jinak je asi lepší si připlatit za kvalitní a trhem prověřené světla od Mycarru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nad těma drl020-pir jsem taky uvažoval, ale podle mě to bude stejný nebo podobný jako ty sj-294, takže by s nima mohly být také problémy. U tebe to chápu, že máš udělané podlouhlé díry, takže hledáš podobné, ale jinak je asi lepší si připlatit za kvalitní a trhem prověřené světla od Mycarru...

Ty moje byly taky od Mycarru. Mozna bych zkusil jinou znacku..

Slyseli jste o tomhle: http://www.leddennisviceni.cz/ ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem tenhle týden dával ledky od Milotecu. Vymyslet uchycení byla docela práce. Zapojení je jednoduché.

http://www.milotec.net/led-denni-svetla-tmava.htm

Jsou moc hezké, ale za vysokou cenu. Mají dva režimy: denní svícení a pak poziční světla při zapnutých hlavních (v tom případě se mají odpojit obrysovky v hlavních světlech a ne jak to mám já...)

post-10111-1249110916_thumb.jpg

post-10111-1249110936_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty moje byly taky od Mycarru. Mozna bych zkusil jinou znacku..

Slyseli jste o tomhle: http://www.leddennisviceni.cz/ ??

Na tyto stránky jsem se před časem taky díval a zaujali mě světla DL-X20. Tak jsem jim napsal email (chtěl jsem se na něco zeptat), ale přišla mi nějaká zpráva, že ta emailová adresa co tam mají uvedenou neexistuje (možná se ale jen stala nějaká chyba při posílání, nevím co tam bylo napsáno, protože ta zpráva byla v angličtině), tak nevím, jestli nehrozí nějaké riziko při koupi světel z této stránky... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zkusenosti s nima nemám, ale tady je máš o dost levnější: http://www.e-xenony.cz/vysoce-svitive-led/...ane-sj-288typ2- . Já jsem si z těchto stránek kupoval tyto světla: http://www.e-xenony.cz/vysoce-svitive-led/...ni--sj-296typ2- a jsem s mina nadmíru spokojenej, takže si myslím, že i ty kulaté budou bez problémů ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

 Já to mám podle návodu k instalaci denních světel, takže rovně do směru jízdy. Tzn. že to na vnější straně RS nárazníku je trochu zanořené dovnitř. Vzhledově to ale není žádný problém... Funkčnost má přednost že? Na co tam dávat světla, který budou svítit blbě...  :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim tuneri,tak me tak napadlo (jsem se zase nudil a asi nevim co s penezma :) ),co takhle zkusit jeste k tem svetlum pro denni sviceni pridat,senzor pro automatice rozviceni svetel za sera? :) Vypada to dobre a hlavne to ma funkcnost,kdyz clovek treba vjede do tunelu, a nez proste porad otacet vypinacem svetel at si s tim pohraje rele!Ma to nekdo nebo tak? Treba tady: http://vltava2000.cz/dennisviceni/goodsdet...trGoodsID=se091

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus to, uvidíš, jakou to bude mít funkčnost. Chtěl jsem si něco takového sám udělat, nevím, jak se toho zhostím. U tohodle modulu bych nezapojoval určitě hnědý drát (mám xenony) a taky bude asi problém ten vstup od centrálního zamykání. Myslím (ale nevím určitě), že ten signál jede po CANu, takže by bylo nutné ještě přikoupit převodník, který by ten signál odemčení/zamčení z CANu odečítal. Ale jinak v tom nevidím žádný problém. Jak říkám, zkus to a pak dej vědět, jaké s tím máš zkušenosti...

Editováno: , autor: Řehoř
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj,prosim vás o radu,koupil jsem si denní svíceni DL-X5 na octavii1 r.v.2003 a mám problém jak je tam umístnit.Jde o to,že oni jsou zkosené a já nevím jakou stranou je tam dát.Jestli tou delší směrem k SPZ nebo tou slabší k SPZ.Osobně si myslím že tou širší ke značce,že se to musí vyříznout aby to sedělo v těch krytkách.Známej mi je zapojuje a právě,že dal k SPZ tu nižší stranu a vypadá to divně,vyčnívají z nárazníku.Nikde jsem nenašel jak je umístnit.Jestli máte někdo zkušenosti budu vám vděčný za radu.Díky Moc

foto přikládám

post-45885-0-95733800-1326128633_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto denní svícení mi zapojoval známej a když klasicky přepnu světla tak mi nezhasnou jen se ztluměj,ale svítí pořád.Už si nepamatuji jaký druh jsem koupil,ale asi jsem koupil ty s označením DL-X5+ ty mají funkci i obrysové světla.Měl jsem obavy aby mě nestavila PČR,tak jsem volal na STK a řekli mi,že jestli jsou homologované tak je to O.K.-homologace mají obě,jak denní tak obrysové,ještě mi řekli,že vyšla nějaká novelizace o denním svícení a tam je psáno že je to povoleno(mám ho v autě pro případ kontroly)Tak uvidím,snad to bude v pořádku.Světla vypadají seper.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taková světla lze použít,ani není tak nutné vozit sebou nějaké povolení,ale je důležité,aby na světle byla uvedena homologace pro denní i pro obrysová světla.Nestačí tedy označení pro denní "RL",ale musí na nich být navíc označení pro obrysová "A".

Je jiná nejnižší možná výška umístění ,samostatná denní 25 cm,denní kombinovaná s obrysovými 35 cm od vozovky.

Nesmí svítit původní obrysová světla.

K Tvému prvnímu dotazu,orientaci na autě udává šipka,která je vidět na fotce.

post-655-0-25003400-1326559251_thumb.jpg

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravym borci. Minuli rok som si kupil homologizovane denne svietenie, ktore som si doma montoval sam. Namontoval som ich podla zakona - umiestnenie a elektricke zapojenie. Ale asi pred tyzdnom ma zastavili policajti a zacvali ma buzerovat ze denne svietenie musi byt namontovane odbornym servisom. Ze proste servis mi da potvrdenie na papiere od dennych svetiel, ktore su knim prilozene. Doma som kontroloval krabicu a nebolo v nej nic iba navod na umiestnenie na vozidle a elektricka schema. ale ziadny iny papier pre potvrdeniu servisom tam nebol. Tak sa chcem opytat ako to vlastne je. Musi to montovat servis alebo mozem aj ja sam doma.????? Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal si ho poslat do prdele. Odborny servis musi montovat v pripade ak sa jedna o zasah do konstrukcie vozidla.

http://www.telecom.g...x.php?ids=60581

Tak to by si musel napriklad dat do servisu montovat aj hmlovky ak ich nemas na vozidle?

Niekde to mam aj na papieri ze co predstavuje podla vyhlasky zasah do konstrukcie vozidla, ake upravy .

A za dalsie. Policajt ako ORGAN ti moze tak maximalne skontrolovat ci mas platnu STK a EK, snad nechces tvrdit ze kazdy zeleny je tak nabuchany predpismi a informaciami ako a co ma splnat auto v premavke? Na to sluzia STK-čky aby posudili stav vozidla a ci je v sulade s predpismi. Mne preveril homologizaciu, funkcnost systemu ci to slape podla predpisov a viac sa nestaral. SKusal na mna ci to ovladam a sklapol hubu.

Editováno: , autor: mysko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...