Přejít na obsah

Policie a její benevolentnost


Bazz

Doporučené příspěvky

Nazdárek pánové dneska jsem kecel s kamarádem co je u policie a říkal mi že prý od léta se chystají velké změny na silnicích hlavně co se týká upravených aut prý půjdou hlavně po tuningových autech a cokoliv na autě nebude mít atest upozorňuji atest na TUV tak budou dávat pokuty a prý žádný symbolický takže to je super hlavně že si dementi daj na auta Pomáhat a CHránit :aggressive: .Jsem myslel že si dělá srandu ,ale několikrát mě na to upozornil že je to fakt co vy na to ?

Proč atest TÜV? Nejsme v Německu, u nás máme vlastní atesty, takže už tohle svědčí o tom, že to je nějaká chujárna....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me by jenom zajimalo:

1. podle jakeho predpisu policie muze kontrolovat technicky stav vozidel (rozsah prohlidky a kontroly).

Rozsah technicke kontroly v STK totiz urcuje zvlastni predpis, ktery se nevztahuje na prohlidky na silnici.

Pak je jenom canc v zakone o prov. poz. kom., ale ten nic nerika o kontrole homologace jednotlivzch dilu.

2. Jake musi splnovat pozadavky na odbornou kvalifikaci osoba provadejici kontrolu technickeho stavu v provozu.

Technik STK musi byt radne proskoleny a byt drzitelem profesního osvědčení kontrolního technika STK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me by jenom zajimalo:

1. podle jakeho predpisu policie muze kontrolovat technicky stav vozidel (rozsah prohlidky a kontroly).

Rozsah technicke kontroly v STK totiz urcuje zvlastni predpis, ktery se nevztahuje na prohlidky na silnici.

Pak je jenom canc v zakone o prov. poz. kom., ale ten nic nerika o kontrole homologace jednotlivzch dilu.

2. Jake musi splnovat pozadavky na odbornou kvalifikaci osoba provadejici kontrolu technickeho stavu v provozu.

Technik STK musi byt radne proskoleny a byt drzitelem profesního osvědčení kontrolního technika STK.

Tak tohle neřeším, když mne jako dnes zastaví hlídka, pozdraví, požádájí slušně o papíry, dají mi s otázkou zda jsem nepožil alko dejchnout, kouknou na RZ a technickou a řeknou, že Líza je pěkná a popřejí šťastnou cestu, pak nic neřeším a popřeji jim pěkný zbytek služby. A musím říci jedno, v poslední době jsem se nesetkal s nepříjemným státním policajtem. Všichni slušní, v pohodě a s úsměvem. Neřeším zda může či nemůže podle něčeho něco. Má chování = já mám chování :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

téma absolutně o ničem,někteří strašily před bodovým systémem a teď zase,jezdím v poho,jak píše Palo,doklady a okukujou káru,vyptávaj se jak se co udělá(podsvícení přístrojovky,ovladačů atd.)pochválí kola(mimochodem 17) a popřejí šťastnou cestu a nechtěj ani dejchnout ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

téma absolutně o ničem,někteří strašily před bodovým systémem a teď zase,jezdím v poho,jak píše Palo,doklady a okukujou káru,vyptávaj se jak se co udělá(podsvícení přístrojovky,ovladačů atd.)pochválí kola(mimochodem 17) a popřejí šťastnou cestu a nechtěj ani dejchnout ;)

Jak jiz padlo, jsou i taci, take se mi stalo, ale narazil jsem i na odpurce vseho dodelavaneho... Je to o cloveku, ale nebojim se nejakych vyhruzek z rad dustojniku. Z mych zdroju jsem neslysel nic, o cem toto tema je... Zatim! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ehm ehm... pan nejvyšší slibuje fungl nové auta. Felicie už mají naštěstí naježděno a přestříkávat se nebudou. I když Fabia taky nic moc řešení.

fabie je řešení,ale ne s motorem 1,2 htp,s tím fakt nedoženou ani tuningově upravenou feldu!

můj názor je poldy neprovokovat,nadruhou stranu jim by se měli dělat vozy s motorem typu RS,ale je jasné že se najdou pitomci kteří toho budou zneužívat a to zase není dobře,znám pár mladých pitomečků co se střídají o jednu 1.8 octu a to jsou fakt debílci,doma shnilý pežoty a fordy,v práci si pak léčí mindráky!

to je potom všechno špatně!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ehm ehm... pan nejvyšší slibuje fungl nové auta. Felicie už mají naštěstí naježděno a přestříkávat se nebudou. I když Fabia taky nic moc řešení.

no na slovensku fasovali kie cee'd a golfy 2.0 TDI.neviem presny pocet ale bolo ich dost na slovenske pomery. len som zvedavy ako budu nadavat na tie motory v golfoch ked sa zacnu po par desiatok tisic km kazit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemate nekdo zkusenosti s tim, jak reaguji policajti na upravu vnitrniho osvetleni? Myslim tim diody misto zarovek a vnitrni lampicka s cervenyma diodama ze Supa... maji do toho vubec co mluvit?

nevzpomínám si, že by na to nějaká právní úprava pamatovala, toto je asi to poslední s čím bych si lámal hlavu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Nevím nic o tom, že by se policie chystala v létě na tuningaře. To bych měl asi tak z první ruky. Pak bych taky neviděl důvod proč čekat do léta a třeba nezačít hned. Třeba teď v dubnu kdy je věhlasný měsíc bezpečnosti ;) . S těma homologacema bych to zase nějak nepřeháněl. Je sice vydaná kniha s homologačními znaky, kde jaký a na čem má být, ale.......

TO: BAZZ- tebe bych se chtěl jen zeptat, jak píšeš v jednom z tvých prvních příspěvku. Myslíš, že si to ti policajti v tvém případě dementi na ty své auta (pomáhat a chránit) dali sami, jen tak, že se jim to zrovna líbí? Nebo to vymyslel policejní myslitel Ivan Langer za těžké prachy tebe, mě, respektive nás všech?

Odpověď je v jedné větě viz. výše, stačí si vybrat....

Jo a pro ty lampičkáře, na auto si dej vše co je schválené, myslím že nikdo nebude řešit něco co je na auto sice jiné, ale svým způsobem totožné (koncernové) jednou schválené a tebe ani nikoho jiného to v jízdě neomezuje.

Editováno: , autor: Cidling
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemate nekdo zkusenosti s tim, jak reaguji policajti na upravu vnitrniho osvetleni? Myslim tim diody misto zarovek a vnitrni lampicka s cervenyma diodama ze Supa... maji do toho vubec co mluvit?

pokud lampička není nasměrovaná ven z auta, tak ať ti klidně svítí do očí, když ti to nevadí :p.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Na konci minulého roku jsem byl taky kontrolován-normální kontrola až do chvíle, kdy došlo na rezervu. Nezamlouvalo se jim, že na rezervě byl sice dobrý vzorek (rezerva ještě nepoužitá), ale vzorek jiný než na autu. Chvilku jsem koukal, jak tele a začal se bránit, že dojezdové kolo je úplně, ale úplně jiné. Na to mi bylo odpovězeno, že já mám plnohodnotné kolo a tím pádem ho nemohu v případě defektu nasadit na auto a že to musí brát, že nemám v pořádku povinnou výbavu a zda souhlasím s pokutou. Nebudu tady machrovat, jak jsem se na ně ohradil-naopak byl jsem n......j - kdo by také nebyl a šel zavřít kufr a tam jsem si uvědomil, že mám na boku v kapse kufru kompresor a opravnou sadu na kola.

Zavolal jsem policajta ať se jde na něco podívat-když viděl opravnou sadu jen řekl nebudu se s vámi hádat co budete dělat, když pneu roztrhnete. Podal mi papíry a já jel.

A tak kdo ví na co má policajt právo při silniční kontrole ať to napíše nebo dá odkaz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přeci si nebudu kupovat, pokud chci na autě jiné pneu, pět pneumatik.

Stejně tak už vidím jak někdo s přezutím na zimní řeší taky rezervu. Včetně policajtů.

Anebo když mám letní Alu 16" a rezervu plech 15". Tak to už nesedí nic. A nikdo neprodává Alu kola 5 ks v sadě.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jak ono to je? Pokud máme na autě, třeba jako v mém případě, od výrobce 16ti palcová kola (u Fabie), tak rezerva je maximálně 15ti palcová - pokud si doplatíte za "plnohodnotné kolo". Na rezervě je velká žlutá nálepka o tom, že se jedná o dojezdové kolo - maximální rychlost 80 km/h a na maximálně 80 km. Větší by se do místa pro rezervu nevešla, výškou profilu sice dohání 16ti palcové kolo, ale samozřejmě je trochu jiné. A toho se týká další věc, podobně jako letní rezervy v zimě - dle vyhlášky musí být na nápravě stejný typ dezénu obutí - v výjimkou nouzového dojetí.

Takže rezerva by měla být dobře nahuštěná (to kontrolovat nebudou, ale hodí se to) a s dobrý vzorkem. Nejlépe s nálepkou o dojezdovém kole, aby bylo jasné, že se jedná o nouzové dojetí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že pokud například v zimě budeš mít zimní kola a jedno letní - rezervu a to píchlé zimní v kufru, tak by to snad pochopit měli a kdyby ne, tak bych požadoval ať to dají do správního řízení a tam bych se teda hádal.

Anebo bych je teda slušně požádal ať mi ukážou svojí rezervu, že si rád vezmu příklad.

No a to samé s letníma. Když bude v kufru to píchlé kolo, tak je jasné, že jedu nejkratší cestou do servisu.

No prostě ještě mně nikdy nenapadlo řešit rezervu aby byla stejná jako momentální obutí.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stavěli mě kolikrát, ale vzorek na rezervě, kromě hloubky nikdo neřešil.

Rezerva je na dojetí a když ji máš v kufru tak jim je jedno jestli letní nebo zimní. A když ji nasadíš a máš píchlí nebo roztržený kolo v kufru, tak ti taky nadávat nebudou ani za letní v zimě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...