Přejít na obsah

Různá spotřeba Oct I. na volnoběh


pikola

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny. Mám Oct.I. 1,6-74 kw. r.v.99. Všimnul jsem si okamžité spotřeby na computeru,když stojím v kolonách,že mi jednou ukazuje okolo 2 litrů a jindy i přes 15 litrů okamžitou spotřebu.Myslím tím, samozřejmě,že auto není v pohybu a má provozní teplotu.Celkový dlouhodobý průměr mám tak8,5 s hodně lehkou nohou a to jezdím město tak z 30%.Kolik Vám ukazuje okamžitá na volnoběh,jestli se mám pokusit vyčistit škrtící klapku ? Za radu předem děkuji. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny. Mám Oct.I. 1,6-74 kw. r.v.99. Všimnul jsem si okamžité spotřeby na computeru,když stojím v kolonách,že mi jednou ukazuje okolo 2 litrů a jindy i přes 15 litrů okamžitou spotřebu.Myslím tím, samozřejmě,že auto není v pohybu a má provozní teplotu.Celkový dlouhodobý průměr mám tak8,5 s hodně lehkou nohou a to jezdím město tak z 30%.Kolik Vám ukazuje okamžitá na volnoběh,jestli se mám pokusit vyčistit škrtící klapku ? Za radu předem děkuji. :help:

Mám to přesně jak to popisuješ i s tou spotřebou. Jenom je rozdíl v tom, že tu klapku mám vyčištěnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je normální, palubní počítače před faceliftem nezobrazovali spotřebu při stání, je tam zobrazena poslední aktuální spotřeba před zastavením.

Trosku odbocim od temy - aku mate spotrebu pri nastartovani studeneho motora? U mna je to dost zavisle od pocasia, v zime okolo 2,5l/hod a v lete, hlavne ak auto stoji na slnku, resp. ked je vlhko kludne od 3 do 5l/hod + otacky su vyssie ako v zime. Je mi to divne, ocakaval by som presny opak. Klapka je cistena, nastavena, cislo teploty nove. Je to normalne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trosku odbocim od temy - aku mate spotrebu pri nastartovani studeneho motora? U mna je to dost zavisle od pocasia, v zime okolo 2,5l/hod a v lete, hlavne ak auto stoji na slnku, resp. ked je vlhko kludne od 3 do 5l/hod + otacky su vyssie ako v zime. Je mi to divne, ocakaval by som presny opak. Klapka je cistena, nastavena, cislo teploty nove. Je to normalne?

Když nastartuju studený motor, ukáže se průměrná spotřeba 15,5 l/100 km.

Až se ohřeje Lambda a vůz se pomalu rozjede, začíná tento orientační údaj spotřeby pomalu klesat..

To orientační bych zdůraznil, protože každý tento měřák fixluje (a je to jedno jestli je to nové nebo starší auto).

Já sám to mám změřeno: měřák ukazuje asi o 0,5 l méně, než je faktická spotřeba.

Na 10 let staré auto ucházející :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nastartuju studený motor, ukáže se průměrná spotřeba 15,5 l/100 km.

Až se ohřeje Lambda a vůz se pomalu rozjede, začíná tento orientační údaj spotřeby pomalu klesat..

To orientační bych zdůraznil, protože každý tento měřák fixluje (a je to jedno jestli je to nové nebo starší auto).

Já sám to mám změřeno: měřák ukazuje asi o 0,5 l méně, než je faktická spotřeba.

Na 10 let staré auto ucházející :palec2:

O tom, ze PP ukazuje menej (u mna cca o 2dcl) viem - zaujimave na tom je, ze nepoznam nikoho, komu by PP ukazoval viac ako je realita :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 9 let později...
V 13. 4. 2008 na 21:32, Heretic napsal:

To je normální, palubní počítače před faceliftem nezobrazovali spotřebu při stání, je tam zobrazena poslední aktuální spotřeba před zastavením.

 

Mám octávku 1 2,0 podlevin mám rok 99 v TP 2000, jeto přelom. Palubovku mám facelift palubní počítač mi ukazoval spotřebu při stání ale zničeho nic se mi přestal přepínat na ty l/h  a je tam pořád  l/km nevíte prosím kde je chyba? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...