Přejít na obsah

Origo Xen lampy s HID prestavbou


Dandiel

Doporučené příspěvky

Zdravim chlapy,vcera sem byl na Tuningu ve Vyskove. Prodavali tam original lampy HELLA za 2900,ty Xenonove bez vybojek. Mam octavii 99 a chci ji prestavit vzhledem na RS,tudiz facelift. A ted mam takove rozhodnuti,jestli koupit normalni lampy a do nich dat hid sadu za nejakych tech 3200,nebo koupit origo xenonove jen ty svetla a dat do toho HID sadu. Spis se chci zeptat jestli to vubec pujde,protoze se mi nechcou kupovat xenony za 11000,kdyz to muzu mit takhle levnejsi,jen nevim jak tam ta vybojka bude pasovat,kdyz tam je jina patice nez se prodavaji ty HID sady na H4,H7 atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni sem: http://xenony.ic.cz/ tady koupis to, co ti bude chybet v tech svetlech za 3500Kč. Je to D2S vybojka s RJ a starterem, je to to, co se dava do origo lamp takze ti bude fungovat i automatickej naklon. A ty jednotky muzes dat na puvodni mista. NEbo staci koupit jakoukoliv sadu s D2S popripade D1S vybojkou, ta tam pujde taky... Na HID sadu do normalnich lamp se vy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak myslis ty jednotky,nevim co tim myslis... Ja si chci koupit ty origo lampy xenon za 2900,ale chybi tam asi vybojky a nevim ktere tam dat,jestli staci jen koupit nejakou HID sadu a redukci na tu original vybojku,nebo jestli jsou primo nejake ty D2S vybojky,k tomu uz potom nic nepotrebuji?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomina to myslel tak, ze na ty adrese, co ti daval, se prodavaji ORIGO vnitrky do tech HELLA lamp, tim padem ziskas za malo penez original lampu (tvoje original kryt plus tyhle origo vnitrky - elektronika s vybojkou) a mas original za malo penez, bude ti tam fungovat uplne vse, jako kdyby to byly origo lampy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

né tak docela

není tam vedení na motorek (ani ten motorek tam není)

není tam 12ti pin konektor s vedením do kterýho ti jde napájení na jednotlyvy žárovky

není tam zadní víčko

podle mě než to bude kompletní tak to zabere hodně zhánění a času.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, chtěl jsem se zeptat jestli už jste někdo slyšeli o výměně mlhovkového světla za HID? Já jsem to viděl jet proti mě v noci a vypadalo to perfektně. První jsem myslel že je to Superb ale vyklubala se z toho Octula, a normálně měla místo mlhovek ve světle Xenonovou výbojku. Už jsem se informoval jestli by se s tím mohlo normálně jezdit, a mohlo... Protože ta sada HID je homologovaná, a to že je implantovaná do mlhovky je egal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, chtěl jsem se zeptat jestli už jste někdo slyšeli o výměně mlhovkového světla za HID? Já jsem to viděl jet proti mě v noci a vypadalo to perfektně. První jsem myslel že je to Superb ale vyklubala se z toho Octula, a normálně měla místo mlhovek ve světle Xenonovou výbojku. Už jsem se informoval jestli by se s tím mohlo normálně jezdit, a mohlo... Protože ta sada HID je homologovaná, a to že je implantovaná do mlhovky je egal...

možná je homologovaná ale rozhodně né na použití do mlhovek, možná homologace platí pokud ji dáš do světel ve kterých je standartně výbojka na místo určené pro výbojku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, chtěl jsem se zeptat jestli už jste někdo slyšeli o výměně mlhovkového světla za HID? Já jsem to viděl jet proti mě v noci a vypadalo to perfektně. První jsem myslel že je to Superb ale vyklubala se z toho Octula, a normálně měla místo mlhovek ve světle Xenonovou výbojku. Už jsem se informoval jestli by se s tím mohlo normálně jezdit, a mohlo... Protože ta sada HID je homologovaná, a to že je implantovaná do mlhovky je egal...

Někde to tu bylo a myslím že psal Bazz , že to má

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde to tu bylo a myslím že psal Bazz , že to má

kopírováno z :http://www.levnealarmy.cz/eshop/xenony/hid-xenon-conversion-kit-h1-12v-35w.html

Odpověď prodejce

Žádnou z kdekoliv prodávaných přestavbových sad nelze oficiálně nainstalovat do vozidla. Podle předpisů by taková sada musela mít automatické naklápění světlometů podle zatížení zadní nápravy a také ostřikovače světlometů. Montáž těchto sad je pouze na vlastní riziko kupujícího. Certifikace E11 je evropská certifikace pro elektronické výrobky, ISO9000 je certifikát kvality výrobního procesu. Velmi zajímavou diskuzi ohledně problému certifikátu jsem našek zde: http://www.xenonlamp.cz/forum.php?show=post&topic_id=139. Tento prodejce tvrdí dokonce opak, že je používání xenonových přestavbových sad legální... Ceny jsou podstatně vyšší, takže jej zde klidně uvedu

homologace sice HID sady mají ale rozhodně né na to aby ste si je montovali do aut a s autama jezdily po silnicích

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná je homologovaná ale rozhodně né na použití do mlhovek, možná homologace platí pokud ji dáš do světel ve kterých je standartně výbojka na místo určené pro výbojku
Vašo, a nešlo by to nějak elegantně do toho mlhovkového světla implantovat? Já jsem měl za to, že to tam sedne jak pr... na hrnec. Protože jsem to kolem toho uložení do mlhovkového světla zjišťoval, a nemůžeš za to dostat pokutu, protože činná plocha světla zůstane bez zásahu a světlo které do toho implantuješ je přizpůsobeno pro běžné užívání a to že je uloženo v místě které původně sloužilo pro mlhovku vůbec nevadí, protože je podstatné jestli je to světlo pro svícení v mlze nebo běné užívání. Zbytek prý nikoho nezajímá... Jde jen o to, jak velký zásah by do té mlhovky byl. Protože já myslel že ta čočka co je u xenonů vypadá podobně jako u mlhovky... Tak prosím o vysvětlení...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kopírováno z :http://www.levnealarmy.cz/eshop/xenony/hid-xenon-conversion-kit-h1-12v-35w.html

Odpověď prodejce

Žádnou z kdekoliv prodávaných přestavbových sad nelze oficiálně nainstalovat do vozidla. Podle předpisů by taková sada musela mít automatické naklápění světlometů podle zatížení zadní nápravy a také ostřikovače světlometů. Montáž těchto sad je pouze na vlastní riziko kupujícího. Certifikace E11 je evropská certifikace pro elektronické výrobky, ISO9000 je certifikát kvality výrobního procesu. Velmi zajímavou diskuzi ohledně problému certifikátu jsem našek zde: http://www.xenonlamp.cz/forum.php?show=post&topic_id=139. Tento prodejce tvrdí dokonce opak, že je používání xenonových přestavbových sad legální... Ceny jsou podstatně vyšší, takže jej zde klidně uvedu

homologace sice HID sady mají ale rozhodně né na to aby ste si je montovali do aut a s autama jezdily po silnicích

To je ovšem jiná... Otázka je, jestli bude někdo zjišťovat jestli jsou ty světla origo. Když 99% se v tom pořádně nevyzná.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vašo, a nešlo by to nějak elegantně do toho mlhovkového světla implantovat? Já jsem měl za to, že to tam sedne jak pr... na hrnec.

Protože jsem to kolem toho uložení do mlhovkového světla zjišťoval, a nemůžeš za to dostat pokutu, protože činná plocha světla zůstane bez zásahu a světlo které do toho implantuješ je přizpůsobeno pro běžné užívání a to že je uloženo v místě které původně sloužilo pro mlhovku vůbec nevadí, protože je podstatné jestli je to světlo pro svícení v mlze nebo běné užívání. Zbytek prý nikoho nezajímá... Jde jen o to, jak velký zásah by do té mlhovky byl. Protože já myslel že ta čočka co je u xenonů vypadá podobně jako u mlhovky... Tak prosím o vysvětlení...

když se chce jde všechno takže i výbojka do mlhovky

to o té pokutě ti asi tvrdil prodejce ne ???

pokud je to světlo na mlhu určeno s použitím žárovky na mlhu tak s výbojkou to určitě legální nebude

nehledě na to že nejsou výbojky schváleny pro dostavbu do obyč světel

a nejsou ani žádný obyč světla který by byly schváleny aby do nich někdo mohl dodělávat výbojky

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak je to teda cenove s tema xenony? Kdyz to chapu spravne, tak :

11000 nove lampy

4000 vybojky

9000 dynamicka getulace

Takze shrnuto, nove xenony budu mit za 24000? Reknete mi nekdo prosim, ze jsem se hodne spletl a ze je v klidu sezenu do 12000,-

Jo a proc ten smailik ma salu v rustine? ))

:kol-112:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

11000 za novy lampy sedi, za tuhle cenu sou vetsinou uz plne osazeny - vcetne vybojek. Pokud ne tak na foru sezenes vybojky po 500Kč. Starsi cidla na regulaci stojej cca 3000Kč plus par metru kabelu. Pokud sezenes nejakyho sikovnyho co ti to nataha a zapoji za par piv tak ses na 15000Kč se vsim vsudy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sehnal lampy za 10k komplet, fungl, naklony na napravy za 4k (nikde nebyly) a tod vse. prehozeni je otazka pekneho odpoledne.. a ostriky sem sehnal od badyse v barve, jen kvuli STK. Hadicky me zatim trceji u nadobky... treba bude nekdy chut a cas to dodelat i s ostrikama :) HID bych nedaval, bud origo nebo nic. Prijde mi ze ty HID oslnuji jak prase. :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni sem: http://xenony.ic.cz/ tady koupis to, co ti bude chybet v tech svetlech za 3500Kč. Je to D2S vybojka s RJ a starterem, je to to, co se dava do origo lamp takze ti bude fungovat i automatickej naklon. A ty jednotky muzes dat na puvodni mista. NEbo staci koupit jakoukoliv sadu s D2S popripade D1S vybojkou, ta tam pujde taky... Na HID sadu do normalnich lamp se vy....

Chci se zeptat na podobny problem nasel jsem na netu presne tyto lampy Origo Xenon ale "vykuchane" za cenu cca 6 000kc (2900 za jedno), zajima me fakt co vsechno je potreba dokoupit ci co se da pouzit z cire optiky pokud ji mam (viz treba motorky pro manualni naklon svetel) + samozrejme HID sadu D2S predpokladam, ktera uz ma startery v sobe, nebo je potreba jeste dalsich veci (o kterych ja nevim) krom samozrejme ostriku a cidel pro automatiku(nivelaci). Predem diky za odpoved. Vim ze to tu resi spousta lidi a vetsina se priklani pro ORIGO ale pokud se daji sehnat svetla za skoro 6000kc a vybojky cca do 3000kc pak se da usetrit cca 3000-4000 a ty se pak daji investovat do dulezitejsich veci na aute nebo proste usetrit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když se chce jde všechno takže i výbojka do mlhovky

to o té pokutě ti asi tvrdil prodejce ne ???

pokud je to světlo na mlhu určeno s použitím žárovky na mlhu tak s výbojkou to určitě legální nebude

nehledě na to že nejsou výbojky schváleny pro dostavbu do obyč světel

a nejsou ani žádný obyč světla který by byly schváleny aby do nich někdo mohl dodělávat výbojky

ne ne, mám to od jednoho kapitána z dopravky. Ale jak jsi napsal, celé by to ztroskotalo na tom že ta sada nemá homologaci pro montáž do světel automobilu... Ale vypadalo to dost dobře. Celkem mi to zůstalo v hlavě.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...