Přejít na obsah

Motor TDi 81 kW chcípá


Pavel P

Doporučené příspěvky

Mám Oct. 1,9 TDi 81 kW m.r. 1999, kupoval jsem ji jako jetou ( je z Německa).

V poslední době se mi asi tak 5-6x stalo, že při běžné jízdě najednou zhasl motor. Po zastavení, ale stačilo i jen vyřadit a klíčkem znovu nastartovat a jel zase normálně. Druhý problém je při startování. Většinou startuje bez problémů ale párkrát se mi stalo že motor točil jako blázen ale ne a ne chytnout. Po několika ( třeba 15 - 20) pokusech zase chytl jako nový a fungoval bez problémů. Nevím co by to mohlo být nemá někdo nějaký dobrý tip na odstranění těchto problémů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Oct. 1,9 TDi 81 kW m.r. 1999, kupoval jsem ji jako jetou ( je z Německa).

V poslední době se mi asi tak 5-6x stalo, že při běžné jízdě najednou zhasl motor. Po zastavení, ale stačilo i jen vyřadit a klíčkem znovu nastartovat a jel zase normálně. Druhý problém je při startování. Většinou startuje bez problémů ale párkrát se mi stalo že motor točil jako blázen ale ne a ne chytnout. Po několika ( třeba 15 - 20) pokusech zase chytl jako nový a fungoval bez problémů. Nevím co by to mohlo být nemá někdo nějaký dobrý tip na odstranění těchto problémů?

Co diagnostika?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co zkontrolovat vstřiky?diagnostika a tak.možna baterka a starter.....v teple to stejně nežhaví!

Myslím, že baterka to nebude, motor při startu točí skvěle, ale nechytá. Stává se to ale skutečně jen občas, stejně jako to chcípání při jízdě. Prostě auto jede v pohodě 130-150 km/h a najednou spadnou rafičky zhasne motor, popř se rozbliká kontrolka mazání a pípá. Stačí třeba vyhodit rychlost a otočit klíčkem a nastartuje a jede dál jako by se nic nestalo.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že baterka to nebude, motor při startu točí skvěle, ale nechytá. Stává se to ale skutečně jen občas, stejně jako to chcípání při jízdě. Prostě auto jede v pohodě 130-150 km/h a najednou spadnou rafičky zhasne motor, popř se rozbliká kontrolka mazání a pípá. Stačí třeba vyhodit rychlost a otočit klíčkem a nastartuje a jede dál jako by se nic nestalo.......

jak řikam nech to nalogovat a uvidiš hned!!!zkus třeba Vašu ten s vagem umi maš to blizko,nebo zkus INDIHO a maš milionovou jistotu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když ti to nejde natočit rozsvítí se ti kontrolka žhavení?

Dnes se mi zase stalo, že mi motor během jízdy zhasl. Při startování jsem se zaměřil na kontrolku žhavení a nerozsvítila se. Až po několika pokusech se na chviličku rozsvítila a zhasla a motor naskočil jako jindy. ¨

Kde bych to relé 109 našel ?

Editováno: , autor: Pavel P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes se mi zase stalo, že mi motor během jízdy zhasl. Při startování jsem se zaměřil na kontrolku žhavení a nerozsvítila se. Až po několika pokusech se na chviličku rozsvítila a zhasla a motor naskočil jako jindy. ¨

Kde bych to relé 109 našel ?

Sundas dolu ten plast pod volantem, asi pet sroubu a nahore uvidis Ruzna rele, tak hledej toto. rele vyndej, otevri a proletuj kontakty, udelal jsem to taky tak a bylo po problemu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...