Přejít na obsah

Vystřelené airbagy + pásy


popys1

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám na vás pár dotázků.Přivezl jsem si lehce buranou oct II. Má vystřelený přední bagy + 4 piropatrony na pásech.

1. Zajímalo by mě kde je na OII čidlo na odstřel Airbagů???A kde je jednotka airbagů????

2. Jak bych měl přesně postupovat, při výměně všech dílů???

3. Reaktivace jednotky aibagů vs. výměna za novou??? co je lepší slyšel jsem, že na reaktivované jednotky není takový spoleh.

Budu moc vděčnej za každou radu.

Předem moc děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1/čidlo čelního nárazu je v ř.j. airbagů

ř.j. je stejně jak u O I na tunelu pod topením

2/ vymontuj vyměn

3/ neslyšel jsem o problému s reaktivovanou jednotkou

1.Nejdřív musím nechat reaktivovat tu jednotku??? A pak povyměňovat bagy a pásy. V opačném pořadí by to asi nebylo dobré. Nebo je to jedno v jakém pořadí to provedu???? Nikdy jsem to nedělal. Potřeboval bych poradit jak na to krok po kroku.

2Nemůže se náhodou stát když je jednotka seplá a já bych připojil bag že to udělá bum !!!!! to bych nechtěl zažít:-)

3.Ještě jeden dotázek, nekdo mi říkal že do OII se normálně dává airbag spolujezdce z Fabie.jaký je mezi nima rozdíl???? Já bych tam přeci jenom dal raději co tam patří.

4. Nevíte o někom z jižních čech kdo by mi tu reaktivaci provedl????

dík moc za rady :-)

jinak jsem v práci a foto tady bohužel nemám, ale měl bych mít doma až se na to dostanu tak dodám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký tam patří poznáš podle čísla dílu..ideálně, když tam bude stejné nebo odpovídající..viz např. dle Etky. No a jestli nejdřív bagy, pak jednotku.. Předpokládám, že to auto budeš dávat dohromady, tak bych to viděl v jednom kroku, nebo ty bys v tom snad chtěl mezitím jezdit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký tam patří poznáš podle čísla dílu..ideálně, když tam bude stejné nebo odpovídající..viz např. dle Etky. No a jestli nejdřív bagy, pak jednotku.. Předpokládám, že to auto budeš dávat dohromady, tak bych to viděl v jednom kroku, nebo ty bys v tom snad chtěl mezitím jezdit?

To vůbec nééé:-) Myslel jsem to tak, když je seplá jednotka (po nárazu) a já bych odpojil vystřelenej bag a připojil novej, jestli by mi to nevybuchlo v ruce????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S opravou auta začneš, předpokládám, tak, že odpojíš a vyndáš baterku..pak by ti nic vystřelit nemělo..

To je mi jasný, odpojím baterku, starý vyhážu, nový připojím, připojím baterku a udělá to bum, když předtím nebude jednotka reaktivovaná. Nebo můžu tohle všechno udělat a pak dojet na reaktivaci?????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

by mě zajímalo estli je nějaký doktorký fórum a tam píše nějakej maník jestli by mohl třeba manželce vyřezat nosní mandle

najdi firmu co dělá reaktivaci airbagovek

zavolej jim a zeptej se jestli chcou jednotku sólo venu nebo to udělají v autě

žádný BUM to neudělá

ideální je vyměnit pytle pásy nechat reaktivovat jednotku a při tomnechat smazat chyby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Poprosím vás o rady nakoľko včera do mňa spredu nabúrala ženská.

1.mám strelené obidva airbagy výmena volantového-žiadny problém ,ale čo s tým spolujazcovým ? Treba meniť aj prístrojovku po založení nového airbagu ?

2.napínače pásov : vodiča úplne vytiahnutý-nejde navynúť späť a naopak pás spolujazca zase úplne našpanovaný-nedá sa vôbec vytiahnuť. Je nutná výmena oboch?

3.Koľko stojí výmena čelného skla? airbag spolujazca mi totiž rozbil čelné sklo.

Ďakujem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže je potřeba vyměnit, palubka a airbag spolujezdce, dále airbag ridiče, v případě MF volantu i jednotka v něm je KO, dále přední pásy oba, v 90% odejdou i nastavovače pásů (to nastavování na Bsloupku nahoru a dolu), dále v případě do Roku tuším 07 jsou v případě 6 airbagů pyropásy i v zadu, taky třeba vyměnit, dále pak vymazat rj. A okno mě stálo i s prací 4600,- zatmavené i s pruhem nasenzor, ale bylo v akci. Jinak počítám že do 6ky by ses měl vejít, čili dohromady tak kolem 15-20 záleží na výbavě a na cenách dílů.

Editováno: , autor: vevca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj . Mám podobný problém :kol-32: . Koupil jsem na předek - totálku střelenou Fabii . Kastle už je jak nová ale jediné co potřebuji zjistit je jak je to s airbagama . Oba jsou samozřejmě v kopru a taktéž palubovka. Dal jsem novou včetně airbagu spolujezdce + řidiče , nové pásy a zůstala původní "vystřelená" jednotka airbagu / dole na tunelu pod středovým panelem / + kroužek volantu . Zeptám se asi blbě ale za zeptání nic nedám jak se říká . Potřebuji vědět zda až to připojím nemůže vystřelit airbag znova - než se dostanu do dílny na "vymazání" crash dat jednotky. Napsal jsem to tak nějak kostrbatě ale snad to je alespoň částečně dobře formulované. Musím po vystřelení aibagu vyměnit i kroužek pod volantem ???? Nebo může zůstat původní ???? Nechci znova dělat ani přístrojovku aibag a už vůbec né sklo . Každej píše něco jiného tak třeba se sejde pár stejných reakcí a konečně to dodělám :kol-47: Děkuji za radu . :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravim.mel jsem nehodu a airbagy jsou venku a koupil jsem pouzite,ale spolujezdcuv  je asi starsi,protoze je kovovy a ma jine barvy dratu.ten co jsem mel byl plastovy.potreboval bych poradit jak mam spojit ty kable u toho spolujezdce.mam facelift

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...