Přejít na obsah

Jaký notebook


karlos3

Doporučené příspěvky

Poraďte jakej(jaká značka) Notebooku je dobrá?.....spolehlivost...

Já mám Dell a nejradši bych do rozšlapal,hodil ze skály apod. ........neuvěřitelný jak se zhoršily.Mám ted druhý Dell a ten oprvní byl :palec2: ,ale ted ten druhej neni měsíc aby s nim něco nebylo a co vim od jedné firmy se kterou spolupracuju která je taky na firmě používá a přes kterou jsem ho i kupoval na ně taky už víc jak rok nadává že se jim dost sypou...

Dcera má Acer a to je snad i škoda mluvit......ta s tim taky statečně bojuje....

Dnes jsem se rozhodl že zítra pokoupim novej,ale nevim vůbec jakou značku.......u prodejce mi jen každej bude kecat to svoje a na to kašlu..spíš dám na zkušenosti.......Jakou máte třeba zkušenost z HP-Pavilion???...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Acer je tragedie ;) o nem bych vubec neuvazoval. Kazdopadne chce to spis rict co od toho ntbk ocekavas, pac nekteri vyrobci delaj neco lepsi a neco zas horsi nez jini. Dalsi kriterium pak je samozrejme cena. Kdybych si mohl vybrat tak ja osobne bych si koupil nejake Sony VAIO. Super ntbooky co se designu tyce a i hw, ale cena vysoka. Dale pak vyssi modely IBM/LENOVO, taky slusne zkusennosti. No a co se HP tyce ... sam od nich mam uz druhy notes a zatim si nemuzu stezovat, nic neodeslo a vse facha jak ma. Kazdopadne doporucuju vzit si to s podporou = care pack, oprava u Tebe do druheho dne atp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Acer je tragedie ;) o nem bych vubec neuvazoval. Kazdopadne chce to spis rict co od toho ntbk ocekavas, pac nekteri vyrobci delaj neco lepsi a neco zas horsi nez jini. Dalsi kriterium pak je samozrejme cena. Kdybych si mohl vybrat tak ja osobne bych si koupil nejake Sony VAIO. Super ntbooky co se designu tyce a i hw, ale cena vysoka. Dale pak vyssi modely IBM/LENOVO, taky slusne zkusennosti. No a co se HP tyce ... sam od nich mam uz druhy notes a zatim si nemuzu stezovat, nic neodeslo a vse facha jak ma. Kazdopadne doporucuju vzit si to s podporou = care pack, oprava u Tebe do druheho dne atp.

Tak o Sony Vaio jsem taky slyšel pozitiva,ale bohužel znám jen jednoho človíčka co ho má....takže nějaké hromadná chvála..to ne..

Tak co se u mě využití týče..nejsem žádnej programátor apod. .....jedná se mi prakticky jen o klasické domácí využití + nějaké to účetnictví,evidence k mému podnikání apod. ....jak řikám nic extra s nim nedělám...jsem běžnej uživatel...

Každopádně nechci nějakou pomalou sračku.....to si zas jasně připlatim za něco co mě nebude denně nasírat.

Jinak tu podporu(oprava u mě doma) jsem měl u prvního Dellu a určitě si jí znova připlatim.Ted totiž u toho druhého jsem si jí nepřiplatil,protože jak jsem psal...kupoval jsem ho přes jednu firmu pro kterou dělám a človíček odtamtud ho vzal právě na tu firmu a byl prakticky za polovinu,ale bez této podpory protože oni jí maj zadarmo,tak jsem si myslel že se to bude týkat i mě,ale to byl omyl......to jsem bohužel tehdy při objednání netušil...

Editováno: , autor: karlos3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S NB jsem zacinal na Compaqu (super), pak HP (nic moc) a ted uz hoodne dlouho IBM/Lenovo.

Pres konzervativni design si myslim, ze Te nejaky ThinkPad od Lenova nezklame, trebas nejaka T61, nebo jestli si potrpis na mobilitu, tak X61. Dela se i X61 Tablet (ovladani dotykem pera, nebo prstu - jak jednou zkusis, uz nikdy nebudes chtit jinak)

Obecne ale plati, RAMky tak akorat, malo je spatne, hoodne taky neni vyhra (pro XP 2GB, pro Vistu 3GB). Disk zvol radeji s otackama 5400, mensi nachylnost na mechanicke poskozeni, nez disky s 7200 otackama, ktery jsou trochu rychlejsi, ale zase maji jinou technologii, tak ze se ve finale ta rychlost zase taky nedaji srovnavat.. IBM/Lenovo maj ficuru, kdy NB pozna, ze je v pohybu a zaparkuje hlavicky disku, aby se neposkodily...

Jinak preju stastnou ruku pri vyberu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V cem neni vyhra hodne RAM ? Ja naopak rikam, ze o co vice ram o to lepe a kdyby to slo tak mam v booku klidne 8GB. Jedina limitace byla system, ale i to uz je resitelne.

Jinak co se disku tyce, pokud je moznost vzit SSD disk ;) Zadnej hluk, nizsi spotreba a vyssi rychlost, s tim samozrejme i vyssi cena. Jak sem psal zalezi na to k cemu clovek ten ntbk vyuziva, jak moc velkej diskovej prostor potrebuje, jestli s nim budes hodne cestovat atd atd.

Editováno: , autor: MichalF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k těm RAMkám......synátor má klasickej stolní PC a měl tam jen malou RAM(512) a tak jsem mu pokoupil 2GB(KIT 2x1GB) a když tam strčim obě tak se PC nechce rozběhnout!!!!!!,když jednu vyndám a nechám tam jen jednu(1GB) tak se normál rozběhne a maká jak má..........Myslel jsem že si to PC samo přebere,ale nechce to nějak nastavit???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vychazim z prakticke zkusenosti, casto se setkavam s tim, ze kuprikladu XP s 1GB se chovaji svizneji nez 2 a nebo 3GB. Ve Viste na NB super 2GB, 4 dobry, ale nen itam tak zasadni narust.

Vzdy to neni o tom, ze cim vic mam prostoru k dispozici, tim je to rychlejsi/sviznejsi, ale o takovy prostor se taky musim starat, a to procesoru pridelava praci, o to je vetsi "registr" pameti atd.

Ted jsem si do sveho X60 koupil 4GB, pred tim jsem mel 2GB a se 2GB na nem byly Visty sviznejsi, ale nedal se kloudne provozovat vmware. Ted mi jde vmware super, ale system dele staruje, dele hybernuje, dele probouzi ze spanku.

Proto jsem psal, ze si myslim, ze pro XP je ok 2GB a Vistu 3GB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sám za sebe můžu doporučit HP, design 0, ale nikdy nezklamal (asi to bude tím, že mám od nich podporu, takže se ji bojí a vydělá se to vše až skončí smlouva) Já/rodiče do firmy berou 90% techniky od HP a nikdy žádná reklamace. Sám mám ještě stařičkej Compaq Evo E115 a po 6letech šlape bez problému, pak NX6110 a taky 3 roky OK (o tiskárnách ani nemluvě). Jak psal MichalF, HP jedině s podporou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k těm RAMkám......synátor má klasickej stolní PC a měl tam jen malou RAM(512) a tak jsem mu pokoupil 2GB(KIT 2x1GB) a když tam strčim obě tak se PC nechce rozběhnout!!!!!!,když jednu vyndám a nechám tam jen jednu(1GB) tak se normál rozběhne a maká jak má..........Myslel jsem že si to PC samo přebere,ale nechce to nějak nastavit???

je možné, že už to deska nepobere a nebo zkoušel si obě ramky, jestli ta druhá není KO

Editováno: , autor: rolbař
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám osobní zkušenosti v Windows Vista, ale podle recenzí by měly mít lepší správu pamětí než Windows XP. Pokud se týká Windows XP, dovolím si tvrdit, že Windows s méně RAM budou při stejném časování vždy pomalejší, než s více RAM, mimo té hybernace pochopitelně, kde se ukládá RAM na disk a to prostě trvat déle musí. Málokdo však má Windows správně nastaveny, spíše všichni nechají klasické nastavení po instalaci, to však není právě šťastné, doporučuji změnit odkládací prostor takto - Klikněte na Tento počítač pravým tlačítkem, z menu zvolte Vlastnosti, záložka Upřesnit, položka Výkon - tlačítko Nastavení, záložka Upřesnit - Vírtuální paměť - Změnit:

1. pokud je málo RAM a dochází ke swapováni na disk, nastavte Počáteční velikost i Největší velikost ručně na stejnou hodnotu cca 2.5x velikost vaší RAM, toto je nejlépe udělat ihned po instalaci windows, jelikož stránkovací soubor je pak na disku uložen rovnoměrně za sebou bez fragmentace a jeho čtení je rychlé.

2. pokud máte dostatek RAM (alespoň 1GB, lépe 2GB) a nehrajete hry či neděláte jiné vysoce paměťově náročné operace, vypněte odkládací soubor nastavením Nepoužívat stránkovací soubor

Pokud totiž necháte Windows na standardním nastavení, dochází vždy ke swapování (odládání nepoužívaých načtených modulů a programů na disk), ikdyž je k dispozici ještě velmi mnoho fyzické RAM a pokud je disk již velmi zaplněn a musí se dynamicky zvětšovat odkládací soubor, trvá to velmi velmi dlouho), taktéž výrazně nedoporučuji zaplnění disku až po okraj, s tím se Windows velmi těžce vypořádavájí.

Ad 4GB RAM - u 32 bitových systémů, kterých je díky problémům s ovladači pro 64 bitové systémy naprostá většina, je to maximální fyzická hranice paměťového prostoru, více nelze adresovat, uvědomte si však, že se do této velikosti mapují i paměti některých karet, obzvláště grafické karty, takže Windows nebudou mít nikdy k dispozici celé 4GB, to aby se někdo nedivil.

Výborným testem na RAM je MEMTEST86, který se vypálí na CD a startuje se místo operačního systému, test trvá poměrně dlouhou dobu a paměti se testují ve více různých režimech, nejlépe je vyzkoušet moduly zvlášť a i přehodit je ve slotech a nakonec současně, pokud samostaně pojedou bez chyb a spolu ne, pak záleží, zda byly koupeny jako kit či nikoliv, kit bych reklamoval, případně bych se pokusil jej vyměnit za jinou značku. Do moderních PC je vhodné vždy kupovat paměti v páru, tzv. kity, u kterých je zaručeno, že budou fungovat spolu, dokupování RAM později může vyjít a také ne. Obsluha 2 RAM probíhá jinak, než 1 modulu (v zásadě je rychlejší), takže problémy s více moduly RAM mohou být způsobeny i řadičem, avšak viděl bych to spíše na vadný jeden z modulů, nebo různé moduly, kdy se podle jednoho pak nastaví časování a oba dohromady nejedou, zde by možná pomohlo v biosu nastavit časování RAM ručně, ale to je na dlouhé experimentování a kdo neví, co to dělá, tomu to nedoporučuji zkoušet. Dalším problémem může být nekompatibilita řadiče a některých modulů RAM, že je dnes PC stavebnice, neznamená, že Vám bude fungovat jakákoliv kombinace, je lepší si nejprve přečíst recenze a diskuse na internetu k dané základní desce a pamětem, nebo alespoň koupit značkové RAM (třeba Kingstom), které nemívají problém, ale můžete mít zrovna smůlu na takovou kombinaci, že Vám v PC nepojedou. Velikost RAM dobře zvažte hned u koupi, doplňování je vždy problematické a u notebooků zvláště, třeba takový DELL má 1 modul zespod a druhý pod klávesnicí, jejíž demontáž bych laikovi nedoporučoval, hrozí velké riziko poškození, zvláště pokud nezná postup, jak klávesnici vyndat. Neviděl jsem PC, kde by se nějak velikost RAM nebo počet modulů nastavovala, jedině kdyby to někdo přetaktovával a nastavil tam ručně parametry (časování, napětí). Obvykle se bios při prvním startu PC po změně velikosti RAM zastaví a vyžádá si potvrzení změny RAM.

Moje zkušenosti s notebooky jsou takové, že ACER raději nebrat, mechanicky byl řešen velmi nekvalitně a docházelo často k lámání dílů. V práci používáme DELL, tam jsem nezaznamenal jedinný problém a kolegové co znám používají doma Asus, který má také servis stylem že pro zařízení přijedou až k Vám domů a pak jej také přivezou (servisní středisko je v Ostravě).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ASUS neni spatnej, byval ale lepsi, u poslednich par kusu co jsem jim doporucil se ale kazdemu uz jednou stalo ze po zapnuti nenabehl display, vyresil to vypnuti a zapnuti ale uz jsou to komplikace a nejsem si jistej ze k asusu by se dala objednat podpora doma. Pritelkyne ma tusim 5 let starej HP nx9030, ani jednou v servisu, baterka porad good. Doporucuju HP nebo Lenovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Karlos : taky mám nějakej notebook, jo počkej, co to tady píšou A......., jestli to je teda A, tak ASUS :D:D:D To víš, na tohle já jsem znalec.

Ne vážně, není asi problém šáhnout do těch lepších značek, a koupit za ranec Vaio nebo Lenovo. Tam asi ani nemůžeš moc šlápnout vedle, ale spíš je kumšt vybrat dobře a levně z těch značek běžných.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pánové trochu teorie: 4GB je max pro 32 bit aplikace. To znamená, že pro XP 32 bit je možné osadit až 4 GB RAMM a pokud to podporuje základní deska bude to chodit svižněji. Při 4 GB RAMM doporučuji vypnout virtualní paměť....no ono totiž je důležíté i výkonnost HDD - v případě aktivní virtuální paměti. Pokud se bavíme o Vistách: 32 bit max 4 GB (chovají se svižně i na 2 GB), zde raději nechat zaplou virtuální paměť to samé platí i pro 64 bit Visty - ty rovněž fungují již s 2 GB RAMM ale není problém osadit až do max kapacity základní desky(viz manuál od desky). Jinak všem doporučuji již 64 bitové systémy - veškerý nový HW je na to stavěný. A nezapomenout - systémový disk - tj disk kde mám naistalovaný Windows a puštěnou virtuální paměť nesmí být louda - optimálně raidové pole složené ze SATA2 s povolením 3GB/s přenosu a rychlostí disku 7200 otáček. Jinak Acer není špatnej, ale je to plast, tj. nelze s tím zacházet jako se dřívím - dell, ibm, a ostatní značkové vydrží tzv. manažerské zacházení - lup na stůl, lup do tašky, taška letí do kufru. No prostě provedení značkových notebooků zajišťuje větší spolehlivost díky odolnosti. Pří koupi je nutné se podívat: rychlost disku, velikost RAMM a typ procesoru a čipsetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Acer je tragedie ;) o nem bych vubec neuvazoval. Kazdopadne chce to spis rict co od toho ntbk ocekavas, pac nekteri vyrobci delaj neco lepsi a neco zas horsi nez jini. Dalsi kriterium pak je samozrejme cena. Kdybych si mohl vybrat tak ja osobne bych si koupil nejake Sony VAIO. Super ntbooky co se designu tyce a i hw, ale cena vysoka. Dale pak vyssi modely IBM/LENOVO, taky slusne zkusennosti. No a co se HP tyce ... sam od nich mam uz druhy notes a zatim si nemuzu stezovat, nic neodeslo a vse facha jak ma. Kazdopadne doporucuju vzit si to s podporou = care pack, oprava u Tebe do druheho dne atp.

Tak me zase kamarad,ktery pracuje s pc a je to moc sikovny kluk,tak mi doporucil prave Acer nez treba Asus,tak nevim.Taktez planuji pakupit notebook a myslim,ze do 15tis.se da sehnat hodne dobry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako Acer je proste tragedie ... prodavame nb pomerne hodne, skoro bych rekl uz vic nez klasa stolnich pocitacu a nejvic problemu bylo s acery, kdy postupne jde tipuju tak 50% na nejakou reklamaci. Snazime se zakazniky presvedcit, ze maj radsi neco malo pridat a koupit jinou znacku, bohuzel nekdy je pro ne cena rozhodujici a pak se hrozne divi, kdyz jim notes lezi mesic u acer servisu. Priste uz Acery neberou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako Acer je proste tragedie ... prodavame nb pomerne hodne, skoro bych rekl uz vic nez klasa stolnich pocitacu a nejvic problemu bylo s acery, kdy postupne jde tipuju tak 50% na nejakou reklamaci. Snazime se zakazniky presvedcit, ze maj radsi neco malo pridat a koupit jinou znacku, bohuzel nekdy je pro ne cena rozhodujici a pak se hrozne divi, kdyz jim notes lezi mesic u acer servisu. Priste uz Acery neberou ;)

Hm, :feve: tak to ja budu muset jeste popremyslet jakou zn.,pac jsem byl na 90% rozhodnutej prave pro Acer a taky jak jsem psal to co mi kamik poradil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...