Přejít na obsah

Při brždění mi vibruje volant a nozni brzda


Radekcat

Doporučené příspěvky

Chtěl bych poradit při každé výměně předních brzdových kotouču i s deskami asi cirka po ujeti 4000 km se začne projevovet kmitani v brzdovem pedálu a ve volantě .Dočetl jsem se tu že by to mohlo byt vulí v ložiscich ale nejsem si jisty proto že mi je divne že u jinaciho auta to nedela jako např.golf 4,audi 3,seat toledo, které maji stejnou nápravu a brzdový system jako octavka.Kolega to vyřešil tím že vyměnil kopletní těhlice z octavky 1.8 RS ale i s brzdiči ale ja je nemůžu sehnat.Tak si myslim jestli by nebylo dobré sehnat starší těhlice třeba z golfa 4 a vyměnit než kupovat nové ložiska a nakonec zjistit že to nebylo něma samozřejmě jsem zkoušel vuli a neni tam a ni nehuči ? :help::help::help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ještě bych chtěl podoktnout jednu věc kamarad si koupil Audi 3 s těmito brzdami a neměl s tim problemi ale po ňakem čase mu odešli ložiska ale misto toho aby je vyměnil tak sehnal kompletni těhlice z octavky a člověče div se začalo mu to kopat :kuk: tak mě pořád napadá jestli to nemůže byt něčim jinym například vadnou Těhlici nebo nabojem vadnou od vyrobi .Proto že tady psala taky spousta lidi že vyměnili ložiska a problém přetrvává a výměna ložiska není jednoduchou a levnou zaležitostí :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pravě to si myslim že na octavii dali nižší třídu kvality jinač si to neumím vysvětlit,ale vice méně se přikláním k variantě vyměnit kompletní těhlice buť to z golfa 4 nebo z audiny 3 mam strach že vyměnim ložiska a začne to znovu.Jednou jsem taky zkoušel vyměnit kotouče které kamarád vyřadil z Golfa 4 samozřejmě mu neházeli protože si nikdy na to nestěžoval a ptal jsem se na to a můžu podoktnout že jezdi jako prase brzda plyn a nic tak jsem je namontoval a po měsici to začlo znovu tato zkušenost mě přivedla na to že to nebudou kotouče které zduraznuji :feve: jsem vyměnil nespočetne i original a problem přetrvaval :feve::feve::feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

právě tento příspěvek jsem si už četl právě tam mluví o tom že jsou špatne ložiska v přední napravě k čemu se taky přiklanim ale neni mi pořad jasné proč to dělá jenom na octavce a ne na ostatnich vozech s timto typem brzd ? :feve::feve::feve:

ja som mal ten isty problem ako ty,okamzite som menil komplet brzdy,predok aj zadok,a hned som menil aj predne loziska,a zatial spokojnost,vsetko ide ako ma.

Editováno: , autor: 02rk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem ten samy problem. Vymenily se predni kotouce + desky a auto se zacalo chovat presne tak, jak popisujes. Asi po 4tisicich to zacalo kopat do volantu. Byly zniceny silentbloky, ktery behem jezdeni znicily i ty novy kotouce. Takze pomohla vymena silentbloku za novy + reklamace kotoucu. Ted uz vsechno v pohode a auto jezdi... auto je 81 kW tdi, najeto 270tisic km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem ten samy problem. Vymenily se predni kotouce + desky a auto se zacalo chovat presne tak, jak popisujes. Asi po 4tisicich to zacalo kopat do volantu. Byly zniceny silentbloky, ktery behem jezdeni znicily i ty novy kotouce. Takze pomohla vymena silentbloku za novy + reklamace kotoucu. Ted uz vsechno v pohode a auto jezdi... auto je 81 kW tdi, najeto 270tisic km

Jo ale ja už mam generalku přední napravy za sebou to bylo první co jsem udělal ale pořad nic kolik si najel od té doby co máš nové kotouče a silembloké?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...