Přejít na obsah

vymena za zadní kotoucovku, BEZ ABS


Dandiel

Doporučené příspěvky

Dandiel napsal:
Jo jenže když vsechno bych koupil nove tak me to bude stat vic nez cela naprava z bouracky. No a vi nekdo jak to upravit. Prave jak jsem si psal s tim jednim clenem fora tak rikal ze se tam musi nejak upravit ty hadicky...ale to praven evim jak...

U bubnové nápravy vede brzd. trubka až do bubnu. Ale u kotoučové nápravy je úplně jiný díl trubky. Je to taky trubka, ale na jejím konci je asi tak 20 cm nalisované hadice. Hadice má plochý konec s otvorem na dutý šroub - viz foto zrovna z takové to přestavby. Jeden ks této hadice stojí 900,- kč.

Pak dále:

ty nápravy ABS a bez ABS jsou stejný! Buďto z karoserie v blatníku vede kabel ABS, nebo nevede a čidlo zapojeno nebude.

Při nákupu náprav si dejte bacha na to, z jakého auta náprava pochází. Myslím tím, aby to auto nebylo nasračky a nápravnice z něj nebyla ohnutá! Radil bych nápravu koupit, ale vzít z ni jen potřebné díly a nápravnici si nechat svou.

V případě že opravdu budete měnit celou nápravu, tak NIKDY nepovolujte nápravu i s domečky z podlahy karoserie!!!

Povolte jen ty dva dlouhé šrouby a sundejte nápravu. Domečky nechejte na podlaze. Je to k vůli geometrii zadku.

-_-

 

Editováno: , autor: Milan II
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene ja bych teda nakonec nechal svou napravu,je dobra, jen bych předělal ty naboje atd. Ale ptám se,když koupim celou zadní nápravu kotoučovou a vemu z ní jen náboje,kotouce,brzdice a koupim ty hadičky za 900kč/ks jestli to jde nejak napojit na ty hadicky co tam jiz jsou nebo musim pak menit celou hadicku,nebo jak to vlastne je. Spis bych potreboval kdyby tohle někdo už dělal aby jsme se domluvili a klidně mi to za nějaky finanční obnos udělal,páč jsem tukan.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
Ted jsem tak premyslel a psal s jednim clovekem tady z fora a rikal mi ze to jde namontovat na moji octavii. Mám 1.6 SR 74 KW r.v. 99 face palubovka- svetla jsou ale stare jeste. Zajimalo by me jestli to pujde a jake upravy se budou muset udelat.

Ahoj

posílám ti pár fotek jak jsem postupoval já. Mám ale 1.9 TDI s ABS. Koupil jsem kotoučovou nápravu a předělal trubky, hadice, kotouče, třmeny a lanovody.

post-3521-1219686241_thumb.jpg post-3521-1219686271_thumb.jpg post-3521-1219686315_thumb.jpg post-3521-1219686352_thumb.jpg post-3521-1219686395_thumb.jpg post-3521-1219686463_thumb.jpg post-3521-1219686570_thumb.jpg post-3521-1219686623_thumb.jpg

post-3521-1219686492_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako je to s hlavným brzdovým valcom? Predpokladám že na kotúčovú zadnú nápravu je iný ako na bubnovú. Teda pri ponechaní pôvodného sa môže stať že zadok bude prebrzdený. :kol-135: No a ešte otazka na lanka na ručnú brzdu. Ostávajú pôvodné alebo nie? :scooter:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...