Přejít na obsah

Signalizace zapnutých světel


tonka

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, předem chci říct, že jsem si celé fórum důkladně prošel,

ale jednozančnou odpověd jsem nenašel, vypadá to na mikrospínač v zámku řidiče, ale za

zeptání nic nedám. Jedná se o tento problém ve Fabii 03 1.2HTP, při vytažení klíčku ze zapalování a otevření dveří

nedojde ke zvukovému signálu zapnutých světel ani zapomenutých směrovek, vypadá to na mikrospínač,

ale světlo v kabině při otevření dveří funguje, všechny ostatní světla i zvuky fungují,

např. zvukové znamení rezervy paliva v nádrži, tikavý tón blinkrů, kontrolku otevřených dveří na palubovce nemám.

Na diagnostice Žádná chyba. Centrál+alarm tam je dodělávaný Jablotron a funguje bez problémů již 5let.

Nechci se pouštet do toho mikrospínače, když je možné, že závada je jinde. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměnil jsem obě žárovky a částečně to začalo fungovat, když otevřu

dveře asi na 1 cm tak to ten zvukový signál začne vydávat, otevřu trochu více

něco sepne ve dveřích, pravděpodobně ten mikrospínač a zvuk se vypne.

Vše ukazuje na mikrospínač ve dveřích, ale není mi jasné proč funguje

při otevření dveří to světlo v kabině a nezhasne taky. To zase ten mikrospínač

částečně vylučuje. Může mi někdo poradit. Děkuji, díky za radu s tema žárovkama,

pohl jsem se z místa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosím ťa čo majú H7 s týmto spoločné??????

tonka: inak, fungovalo to niekedy normálne? Máš to divnú kombináciu, dorábaný centrál, neviem či si origo niekedy mal, aké zámky máš.....

uz sa to tu riesilo, ja som mal tiez rovnaky problem a chyba bola v ziarovke H7, uz bola na konci zivotnosti. mala iny odpor, preto to "nepipalo" ;)

PS vymen obe, nech ti to svieti rovnako :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě před měsícem to fungovalo normálně, co myslíš pod otázkou jaký zámek mám,

popřípadě co musím udělat pro to abych to zjistil? Originál centrál tam není,

pouze ten Jablotron namontovaný později. Taky se mi to zdá zvláštní, ale opravdu

po otevření dveří na 1cm to zvukový signál vydává a když otevřu více, ve dveřích

cvakne a je po zvuku. Někde se tu psalo, že to může být vychozená nějaká mechanická

součást toho mikrospínače, ale pouze hádám. Každá další rada bude pro mě vysvobozením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě před měsícem to fungovalo normálně, co myslíš pod otázkou jaký zámek mám,

popřípadě co musím udělat pro to abych to zjistil? Originál centrál tam není,

pouze ten Jablotron namontovaný později. Taky se mi to zdá zvláštní, ale opravdu

po otevření dveří na 1cm to zvukový signál vydává a když otevřu více, ve dveřích

cvakne a je po zvuku. Někde se tu psalo, že to může být vychozená nějaká mechanická

součást toho mikrospínače, ale pouze hádám. Každá další rada bude pro mě vysvobozením.

Zdar,

mel sem taky ten problém ale s tim že při otevření dveří se světlo v autě nerozsvítilo a

to jen u dveří řidiče (bude to tim že se nejvíc otvírají) a tak sem to rozebral, zamek

vyndal a tam je takovej malej spínač dosedající na část zámku a ten byl trochu obroušenej

a nedosedal tedy na zámek tzn nespínal...mě se to povedlo podomácku zpravit ale myslim že by tam

šel dát spínač třeba ze zadních dveří nebo z vrakáče ho uštípnout a naletovat...pač novej zámek

je prasácky drahej.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

mel sem taky ten problém ale s tim že při otevření dveří se světlo v autě nerozsvítilo a

to jen u dveří řidiče (bude to tim že se nejvíc otvírají) a tak sem to rozebral, zamek

vyndal a tam je takovej malej spínač dosedající na část zámku a ten byl trochu obroušenej

a nedosedal tedy na zámek tzn nespínal...mě se to povedlo podomácku zpravit ale myslim že by tam

šel dát spínač třeba ze zadních dveří nebo z vrakáče ho uštípnout a naletovat...pač novej zámek

je prasácky drahej.....

Ahoj

Asi jsi na to kápnul, zkoušel jsem zahýbat s páčkou zámku ve dveřích

a zjistil jsem, že při otevření dveří ten zobáček nedosáhne na polohu potřebnou pro

funkci toho zvukového signálu zap.světel., když jsem ji trochu pomohl nahoru začalo

to fungovat, ale při dalším otevření je to zase to samé - škoda.

Nemáš nahodou nějaké fotky nebo postup jak jsi to dělal, popř. o který spínač se jedná,

jak se k němu nejrychleji dostat?

Díky za tuto cenou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem, normalne mi to fugovalo, a zrazu prestalo, vymenil som h7 - stretavacky (ty mas xenony takze ich mas v dialkovych ;) ) za nove a signalizacia opat znovu fungovala, nezistoval som preco je to tak, ale fakt sa mi to stalo ! a tie povodne ziarovky fakt svietili menej.

prosím ťa čo majú H7 s týmto spoločné??????
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na levé přední dveře jestli se nepletu včera jsem je rozebíral potřebuješ velký kříž. šroubovák malý plochý na vylousknutí plastů nějaký vypichovák, a torx t 25 nebo t 20 na vyšroubování šroubku ve spod a t15 nebo t20 na vyšroubování šroubku pod krytkou na klice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Torxy se prodávají i na kusy, nevíte někdo, které

se potřebují na LP dveře Fabia?

Někdo na fóru uvádí tyto typy torxů 3,4,5,6,7,8,9,10,15,20,25,27,30,40,45,50,55,60

Zdá se mi zbytečné najednou kupovat všechny.

Na bežné veci ti úplne postačí takáto sada ani nie za 200korún:

post-1954-1218018619_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...