Přejít na obsah

Zimní přezouvání 2008


Romariooo

Doporučené příspěvky

Zdravim

mam Octavii 1 rok99 81kw 1.9tdi

mam obuto na hlinikach ale vsude vidim plechy, v cem jsou na zimu lepsi ?

Už sem to sem asi psal... ale... v ryhlosti a obecně... tedy ne za všech okolností a ne vždy ale...

1. Plechová kola 16X6,0 a 15X6,0 jsou užší než litá kola o stejných průměrech a dají se na to dát užší pneumatiky (195, 205, 215) které se lépe zařezávají do sněhu a břečky, než kola (pneumatiky) široká. Na suchých vozovkách v zimě pak mají logicky horší parametry než širší gumy...

2. plechová kola jsou lehčí

3. plechová kola jsou levnější a není jich taková škoda, v zimě kola jsou více namáhána, jak chemicky, tak mechanicky (sůl, kamínky, schované obrubníky, opravdu tvrdý led (s kamínky) etc)

4. Plechové kolo lépe chrání kotoučové brzdy před bordelem a namrzáním...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam obuto na hlinikach ale vsude vidim plechy, v cem jsou na zimu lepsi ?

dřív ALU kola trpěly z chemického ošetřování silnic... dneska jsou některá kola přímo na zimu, nebo si je prostě něčím ošetříš... jinak plechy jsou možná lepší v tom, že zakrývají celé brzdy, kotouče... prostě tam nění z boku takový přístup bordelu jako s AL koly... já jsem zastánce plechů na zimu, leč i já musel ustoupit a příští rok budu mít na zimu ALU kola... vadilo mi, že se mi díky těm 16" plechům snížila světlá výška autí... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v minulých letech jsem měl zimní plechový komplety v rozměru 205/55/15 (myslím), na kterých se sice docela dobře jelo, ale jinak to byl strašnej hnus. Tak jsem vloni tady od někoho z fora, komu ukradli ereso, koupil nepatrně jetý Hankooky v rozměru 225/40/18 a včera jsem to nechal přehodit na disku místo letních. Je to sice krásně vypadající, ale o účelnosti zimních gum v rozměru 18" netřeba hovořit. No ale nekupte to za ty prachy. A ten trouba, co mi to přezouval, mi na jednom disku udělal pěknou rejhu. A to sem si až do včera liboval, že jsou všechny disky jak nový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to není o průměru pneu, ale o šířce, těch 215 co jezdim mi přijde tak na hraně

čau, sem tě dlouho nepotkal :) Jasně, že jde o šířku pneu, ale ta s tím rozměrem 18" úzce souvisí, žejo. Ale jak říkám, darovanýmu koňovi .... (za bůra 4 téměř nový gumy)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som prezul konečne aj ja, aj keď mi predajca ešte stále nedodal zimné 15"-tky, ktoré som v akcii dostal grátis k autu...

Takže Vegy už sú obuté na zimných a asi to tak aj ostane... lol

A kto by mal záujem tak tie 15"-tky na plechových diskoch budú na predaj, ale ešte neviem kedy sa dostanú až ku mne.... ;-(((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký Náhorní Karabach??? Ty wole...to je moje skoro rodná zem a to si nedělám prdel! Jinak co se týče plechy versus hliniky tak podle mě řešite ptakoviny(slušně řečeno...původně jsem tam napsal jiné slovíčko...).Ted jsou zimy v pohodě a nevidím důvod na tak hezké auto jako je OII obouvát hnusny plechy.Sorry všem co je má...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se dneska přesvědčil, že člověk si musí zkontrolovat auto, i když v servisu přehodí jen kola...

jdu dneska k autu a koukám, co mi to čouhá pod autem :unsure: ...

post-17230-1227715820_thumb.jpg

.. dloubnu do toho rukou ne moc velkou silou a vypadne na zem tohle :kuk: ...

post-17230-1227715971_thumb.jpg

- ani nechci domýšlet, co by se mohlo stát, kdyby to vypadlo při vyšší rychlosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale já jsem žádné takové pravidlo nenašel a vyjímku taky ne. Jaké pravidlo tedy podle Tebe platí?

Pravidlo nouzového dojetí, které umožňuje použití rezervy pokud má stejný obvod, hloubku dezénu min. 1.6 mm a je správně nahuštěno...

Pak musíš přizpůsobit rychlost a ject nejkratší možnou vzdálenost k opravě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: ViktorMPI

Koukej to do toho servisu fofrem vrátit, ať nezmršej další podvozek, tím že to při zvedání nepoužijou :palec2:

Jinak, klobouk dolů, prostě máš štěstí ( že jsi si toho všimnul ) ten "klacík" umí otočit auto i nabok.

Ale nadruhou stranu, jestli to byla jediná nástraha zimy, tak jsi z toho venku.

Hodně štěstí všem kol7

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja vcera vyzkousel prvni nastrahy zimy. Pri ceste zpet z Prahy jsem zustal asi 2 hodiny čučet za kamionem v Pastvinách, kterýmu to podjelo při sjíždění kopce k nadrži. Chumelenice jak svina, kosa jak na sibiri, jeste ze jsem mel plnou nadrz a mohl jsem mit pustenej motor, i kdyz cca po pul hodce se to te Fabii uz moc nelibilo a zacal se ten motor nejak cukat, ale proslapnuti plynoveho pedalu to spravilo... Ale komedie, pri tom vytahovani kamionu to podjelo i traktoru a zustal tam oprenej o kamion, takze zavolali poradnej bagr (takovej ten velkej Caterpilar, co pracuje v lomu) a s tim uz se jim to povedlo... Jinak vcera den fakt blbec, v praglu mi odtahli auto na odtahove parkoviste, nez jsem zjistil jak se tam dostat metrem a autobusem no mazec, projel jsem snad vsechny trasy metra nez jsem dojel tam kam jsem chtel. Navic jsem je tam pekne serval, zacoz jsem dostal dalsi pokutu urazky verejneho cinitele, takze ve vysledku 1500 za odtah, 1000 kc pokuta za spatne parkovani a 2000 kc za urazku fizla... HAJZLOVÉ!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...