Přejít na obsah

uchází pneu


Ritchieboy

Doporučené příspěvky

Asi již každému ušla pneu. Jednou šla tam, podruhé zase tam, mě ušla přímo na autě.

Ale dost legrace. Nechal jsem nahodit zimní obutí. Bylo přes léto v garáži, řádně uskladněné v poloze předepsané výrobcem. Pneumatiky byly na kolech nyní druhý rok.

Po výměně kol, dofouknutí plynem (byla tam nějáká směs dusíku či co) a vyvážení jsem s tím 5 dní jezdil. Levé přední mi najednou přišlo dost měkké. Výsledek 1,5MPa, předpokládal jsem, že mám píchnuto. V servisu sundali kolo, prohlédli jsme to a nikde nic, žádná bublinka natož pak díra. Tak servisák usoudil, že to bude ucházet pod lemem a že je potřeba pneu sundat a zase nandat a při nandání to máznou tím lepidlem co používají pokaždé když přehazujou pneumatiky. Udělal to a už druhý den kolem toho chodím a čekám co se jako bude dít :-) zatím vypadá ž eneuchází.

A nyní otázka pro vás - stalo se to už někomu??? Mě tedy za 9 let co jezdím nikolivek. Přišlo mi jako kdyby ze mě chtěli pouze vymámit 270Kč za zbytečnou práci, nebo to při přezutí špatně dofoukli a já jsem si toho na první pohled nevšiml (protože i to je možné). Ale ujel jsem s tím 800km, to bych si asi všimnul dřív...

Editováno: , autor: Ritchieboy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No upřímně nevím co tu řešíš.

Tak jsi to měl prvně dofouknout doma / na pumpě a počkat co to udělá jak by to udělal každý normální člověk a ne hned letět do pneu servisu a teď si stěžovat, žes to musel platit.

Samozřejmě, že kolo může občas ucházet, proč by nemohlo? Vážně může blbě sedět, může být chyba ve ventilku, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi již každému ušla pneu. Jednou šla tam, podruhé zase tam, mě ušla přímo na autě.

Ale dost legrace. Nechal jsem nahodit zimní obutí. Bylo přes léto v garáži, řádně uskladněné v poloze předepsané výrobcem. Pneumatiky byly na kolech nyní druhý rok.

Po výměně kol, dofouknutí plynem (byla tam nějáká směs dusíku či co) a vyvážení jsem s tím 5 dní jezdil. Levé přední mi najednou přišlo dost měkké. Výsledek 1,5MPa, předpokládal jsem, že mám píchnuto. V servisu sundali kolo, prohlédli jsme to a nikde nic, žádná bublinka natož pak díra. Tak servisák usoudil, že to bude ucházet pod lemem a že je potřeba pneu sundat a zase nandat a při nandání to máznou tím lepidlem co používají pokaždé když přehazujou pneumatiky. Udělal to a už druhý den kolem toho chodím a čekám co se jako bude dít :-) zatím vypadá ž eneuchází.

A nyní otázka pro vás - stalo se to už někomu??? Mě tedy za 9 let co jezdím nikolivek. Přišlo mi jako kdyby ze mě chtěli pouze vymámit 270Kč za zbytečnou práci, nebo to při přezutí špatně dofoukli a já jsem si toho na první pohled nevšiml (protože i to je možné). Ale ujel jsem s tím 800km, to bych si asi všimnul dřív...

Měli to udělat následovně...sundat kolo z osy,nafoukat nejmín na 3atm,vyzkoušet komlet ve vodě,jestli není hřebíček apod,pak vyzkoušet bezdušovy ventil a pak vyzkoušet tesnost ráfku,nalijete se na lem směs jaru a vody a hned by to pěnilo,ale to u zánovních disku nikdy nedělá,ještě jsem neviděl ucházet zánovní ráfek,to by tam muselo něco zustat-myslím třeba trava apod nebo koroze,ale to je u starejch ráfku.Ale tesnost ráfku a bezduš ventilu,malého ventilku si mužeš odzkoušet sám doma....,pokud to víc nafoukáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...