Přejít na obsah

Tlak v pneu


Kadeřník

Doporučené příspěvky

Nevim kam to dat a nechci zakladat nove tema tak to dam sem. Vcera jsem pichnul kolo, vse zalepeno, vymeneno a ok. Ale zameril jsem se na natlakovani pneu a zjistil jsem ze z fabriky mam 235/40/19 natlakovane na 3.1 atmo. V tabulce na vicku nadrze je 2.3 a pri plnejsim zatizeni 2.6. Tak sem to upustil na 2.8. Kolik foukate vy? Tech 2,3 se me zda strasne malo. Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim kam to dat a nechci zakladat nove tema tak to dam sem. Vcera jsem pichnul kolo, vse zalepeno, vymeneno a ok. Ale zameril jsem se na natlakovani pneu a zjistil jsem ze z fabriky mam 235/40/19 natlakovane na 3.1 atmo. V tabulce na vicku nadrze je 2.3 a pri plnejsim zatizeni 2.6. Tak sem to upustil na 2.8. Kolik foukate vy? Tech 2,3 se me zda strasne malo. Dekuji

To je zajímavé, na kdejakou blbost se zakládají duplicitní témata, ale když se ptáš na něco jiného, než se v tomto tématu probírá, tak ho nezaložíš? To je tedy logika. Téma odděluji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouku dekuji. Nebyt tebe zijeme tu v totalni anarchii :-) snazil jsem se abych nedostal pojeb ze se tu kvuli kravine zaklada nove tema ale koukam ze to je jak u nas doma s manzelkou :-) vsechno spatne ;-) az me tohle okomentujes zpet, ze tu jsou nejaky pravidla atd tak prosim rovnou k tomu pridej na kolik foukas ty. Dekuji :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebál bych se toho, výrobce snad ví, co je pro auto správné. Při vyšším tlaku sice můžeš mít nepatrně menší spotřebu, ale hrozí také sjíždění pneu a nekomfortní jízda. Když jezdím EconomyRun, tak tam se to fouká na povolené maximum, a je to dost znát na komfortu jízdy. A to nemám takové šlupky jako ty. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kola se foukají na autě. Nevím, jestli mají ve fabrice ten systém tak dokonalý, že se kola foukají předem pro konkrétní váhu auta dle motorizace a výbavy, ale řekl bych, že spíš ne. Tím pádem bych si tipnul, že ten borec, co tam ty komplety fouká, je fouká všechny na nějaký stejný tlak. Na těch pár metrů, co to najede, než se dostane k zákazníkovi, je to asi fuk a lepší tvrdší, než měkčí. Chybu bych viděl u dealera, který v rámci PDI zkrátka nezkontroloval tlak v pneu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 roky později...

Občas teď jezdím druhym Superbem, je naprosto stejný, jak můj. Pouze motor je 140kW. Stejný modelový rok 2017, výbava, 6st Dsg. Kontroloval jsem mu pneu a má podle štítku u víčka nádrže vyšší tlaky pneu, většinou 2desetiny navíc proti mému při stejných pneu a zatížení. Docela mě to překvapilo, nečekal jsem rozdíl.Má ad blue a asi trochu kg navíc..

20191005_200820.jpg

20191005_200722.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Zdar. Nejde mi uložit tlak v pneu do paměti auta. Zkontroluju tlaky, uložím přes set, dostanu info ze tlaky byly uloženy, ale nic se neuložilo a musím vše dělat dokola... do teď si s tím nevím rady. Přikládám foto. Mám CNG, tudíž bez rezervy a tlaky by se mě hodili...

194DDEF0-26C5-4051-A6B0-E56E1B44E8A3.jpeg

EE83F932-9364-4EBB-B2BB-483D32F13FDD.jpeg

96024718-B94A-4D68-AAF9-965031A699A2.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normální postup, děláš vše správně. Hláškou "tlaky byly uloženy" lze chápat  že byly skutečně uloženy.

S3 do FL ( a to ještě za příplatek) má nepřímmé měření založené na principu měření  průměru pneumatiky pomocí čidel ABS a ne tlaku jako takového. Takže ti to ani nezobrazí např.: tlaky 2.5bar byly uloženy?

 

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, AtlasJakub napsal:

Xtrack: ještě pro info... když si chci zkontrolovat tlak v pneu tak, tak tam mám jen ten set viz foto. Pochopil jsem to tak, ze pokud dojde k úniku tlaku, dostanu informaci. 

Tlak v pneu si zkontrolujes jen tlakomerem. To ze ulozis SETem ti sice da info, ale je mozny ze ti ho da klidne i po nekolika kilometrech co uz pojedes s kolem ve kterem je mensi tlak nez v jinych. U firemni fabie mi to po prehozeni letnich kol na zimni vyhlasi kontrolu tlaku az po cca 400km od vymeny. Ano je to uplne jina cenova auta, ale system je uplne stejnej ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...