Přejít na obsah

Výrobce světel


ajif

Doporučené příspěvky

Podobně jako leckdo z majitelů OII s halogenovými standardními reflektory se i já potýkám se špatným osvitem silnice. Pojal jsem tedy ideu, že světla vyměním za projektorová (na xenony kašlu). Ale v shopech jsou nabízena světla Hella, anebo Visteon/Autopal.

Já bych rád, aby to byl stejný světlomet, který se montuje do Scouta (ten má z výroby projektorový halogeny) - kdo to vyrábí a dodává Škodovce? Je to jedna z těchto dvou firem, nebo ještě jiná?

V originál servise Škoda to kupovat nehodlám, tam jsou díly podle mě zbytečně drahé ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak halogenová světla s projektorama už mám. Zkoušel jsem je hned hodit do auta, ale nějak narozdíl od originálních s parabolou pasují jinak - jsou nalepená na horní část blatníku, pod světly je naopak centimetrová mezera (dole u nárazníku). Strkal jsem je tam potmě na parkovišti, ale když jsem tam vrátil origa, pásly jak prdel na hrnec. Dělám něco špatně, nebo se dá spasovat umístění světlo v kastli (ne nastavení čočku/světla horizontálně a vertikálně, ale vycentrování celého světlometu)?

No i tak - zkušební projížďka s čočkama dopadla dle očekávání, svítí to a hóódně líp než s origo parabolama, a to jsem to určitě neměl nastavené, po nastavení to doufám bude ještě lepší.

Tak poraďte, prosím, následně budu zkoušet seřízení, potkávací bych celkem chápal, a nastavují se i dálkové paraboly, nebo to je nenastavitelné a má to pevnou polohu vůči potkávací čočce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé, že tam nepasují... Třeba je chyba že jsi to dělal potmě. Zkus to za světla. ;)

Kde jsi je sehnal?

ony tam pasují, ale ne zcela přesně ... a vzhledem k tomu, že na krabici je napsáno "Škoda Auto a.s., Originální díly", výrobce AUTOPAL, tak by to nemělo být žádné šméčko ...

Kupoval jsem to na www.evv.cz v Kroměříži, jejich cena mi připadala nejlepší (bez daně za obě pod 7000 Kč)

Editováno: , autor: ajif
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Hod sem potom foto,ako to tam sedí.Ja som uvažoval nad xenonami,ale kamarat ich ma na 4ročnom passate a svietia už horšie ako halogény a aj tu sa sťažovali,že im to nejak slabšie svieti,ale prisudzovali to tomu,že asi si na ne už zvykli,čo je omyl,nakoľko xenony časom strácajú svietivosť,preto začínam uvažoval nad podobným riešením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co je pořídit na www.skoda-dily.cz. tam za 7000 vyjdou obě i s DPH a fakturou. Jinak že svítí líp, podle toho, co je tu napsáno, tak vpředu jsou namáčklé víc na blatník, tzn. že oproti původním už z podstaty věci svítí víc vzhůru. Problém bude, že až se seřídí na stejný horizont, co jsou ta původní, jestli bude i potom znát rozdíl. Nicméně po nehodě i já měním světla za projektorová, tak uvidíme.

Hella i Visteon jsou dodavateli pro škodovku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže - světla, pokud se nasunou správně, tak sedí na milimetr :) První pokus jsem činil v noci a nasunul špatně.

Zadruhé, svítí to výrazně líp, především v kuželu nejsou tmavší a světlejší "prostory", horní hranice světlo/tma je výrazně ostřejší a celkově je mnohem líp pokrytá krajnice.

A zatřetí, světla jsem zakoupil od Visteonu/Autopalu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, halogenové světlomety s parabolami jdou zaměnit za halogenové světlomety s DE modulem kus za kus. Xenony pravda asi svítí ještě o chloupek líp, ale ten rozdíl xenony-DE modul je minimální, ve srovnání s rozdílem DE-modul/parabolové halogeny.

BTW do OII FL jsou již v Classicu standardně světla s DE modulem, takže už i fabrice došlo, že ty parabolový svítí nedostatečně :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Hod sem potom foto,ako to tam sedí.Ja som uvažoval nad xenonami,ale kamarat ich ma na 4ročnom passate a svietia už horšie ako halogény a aj tu sa sťažovali,že im to nejak slabšie svieti,ale prisudzovali to tomu,že asi si na ne už zvykli,čo je omyl,nakoľko xenony časom strácajú svietivosť,preto začínam uvažoval nad podobným riešením.

Pokud Passat s xenony svítí hůř než auto s halogenem, tak je to chyba řidiče. Stačí nechat seřídit a případně si vyměnit výbojky, které mají svojí životnost, ale svítivost mají vždy vyšší než kterýkoliv halogen. Nemluvě o nížší spotřebě (35W proti 55W). A xenonové výbojky se prodávají od cca. 500,-Kč/kus...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za 500 mám výbojky taky.JInak osobně než 7000 za čočkové světla to raději xenony.Jinak,pokud by jste sledovali bazar,tak jsem ty čočkové světla prodával pár za 4000 a nikdo to dlouho nechtěl.prodal jsem je snad po půl roce.takže doporučuji sledovat bazar

Editováno: , autor: cosby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Xenony pravda asi svítí ještě o chloupek líp, ale ten rozdíl xenony-DE modul je minimální, ve srovnání s rozdílem DE-modul/parabolové halogeny...

To je holý nesmysl, který jen dokumentuje neznalost fyziky (resp. optiky), mezi HID a HLG světelným zdrojem je rozdíl jistě větší, než jen "minimální nebo chloupek". Čočkové "reflektory" v kombinaci s HLG svět. zdrojem mohou světelný zdroj již jen více usměrnit, ale nijak nezvyšovat jeho světelný tok, barevnou teplotu či účinnost, a jak je známo, v tomto má HID za standardních povětrnostních podmínek obrovský náskok před HLG. Nehledě na příkon, jak již někdo správně zmínil.

Ale hlavně (jak napsal již Cosby), je velkým nesmyslem nahradit stand. HLG reflektory jen HLG reflektory s čočkovou optickou soustavou za cenu HID. A to ještě někde potmě na parkovišti ;)

To jistě ale neznamená, že HLG čočky nejsou lepší než HLG paraboly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím páni......tak ja som asi pred troma mesiacmi kúpil tie projektorové svetlá. Predtým som mal normálne obyčajné halogénové a poviem Vám, že keď som ich vymenil, tak som bol veľmi milo prekvapený tou zmenou, ktorá sa udiala...........hneď večer som sadol do auta a hurááá vyskúšať to. Bol som prekvapený, ako to svieti, hlavne ten prechod medzi svetlom a tmou (veď xenoši to poznajú)....svieti to omnoho viac do strán, takže radosť jazdiť v noci. Mal som v pláne kúpiť HID xena, ale načo.....netreba svieti to v pohode....... v prílohe sú svetlá halogenové a projektorové s tými istými žiarovkami (este pred nastavením na regloskope, teraz svietia ešte lepšie), tak posúďte sami....ahojte....

post-7532-1230833902_thumb.jpg

post-7532-1230833940_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím páni......tak ja som asi pred troma mesiacmi kúpil tie projektorové svetlá. Predtým som mal normálne obyčajné halogénové a poviem Vám, že keď som ich vymenil, tak som bol veľmi milo prekvapený tou zmenou, ktorá sa udiala...........hneď večer som sadol do auta a hurááá vyskúšať to. Bol som prekvapený, ako to svieti, hlavne ten prechod medzi svetlom a tmou (veď xenoši to poznajú)....svieti to omnoho viac do strán, takže radosť jazdiť v noci. Mal som v pláne kúpiť HID xena, ale načo.....netreba svieti to v pohode....... v prílohe sú svetlá halogenové a projektorové s tými istými žiarovkami (este pred nastavením na regloskope, teraz svietia ešte lepšie), tak posúďte sami....ahojte....

Halogenové světlomety s DE modulem potřebují automatické naklápění?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...