Přejít na obsah

Zatékání do kufru OI


djvlada

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Je možné, že mi zatéká přes střešní lištu? Na pravé straně - díl mezi hagusami moc nesedí a když jsem skusil nalít vodu, a auto zaparkoval do mírného kopce, tak mi to vyteklo do kapsy v kufru. Ve škodovce mi řekli že to není možné. Ja si ale myslím, že to tak je. Poraďte jestli to má cenu kupovat novou lištu, nebo hledat problém jinde. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je možné, že mi zatéká přes střešní lištu? Na pravé straně - díl mezi hagusami moc nesedí a když jsem skusil nalít vodu, a auto zaparkoval do mírného kopce, tak mi to vyteklo do kapsy v kufru. Ve škodovce mi řekli že to není možné. Ja si ale myslím, že to tak je. Poraďte jestli to má cenu kupovat novou lištu, nebo hledat problém jinde. Dík

To jsou věci!? Je otázkou, kudy by to tam teklo, to by tam musela být nějaká díra?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já si dnes ráno po velký bouřce sednul do auta a měl jsem po kotníky vodu. U řidiče ale i za řidičem. Čtyři hodiny jsem to vysával houbou a výsledek je 8 litrů vody. Tady na fóru jsem se dozvěděl že existuje ten kanálek pod plastem u stěračů (samozřejmě ucpanej).

OTÁZKA 1: Je možný že voda přetekla až za řidiče?

2: Jak sundat ten DEB.NÍ plast u okna pod stěračema? Já ho nemohl zaboha vyndat. Snad ho tam už někdo dřív přilepil. Já se tak snažil,

až mi ruplo přední sklo. Prostě den blbec. kol100

DÍKY ZA ODPOVĚDI :kol-49:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Je možné, že mi zatéká přes střešní lištu? Na pravé straně - díl mezi hagusami moc nesedí a když jsem skusil nalít vodu, a auto zaparkoval do mírného kopce, tak mi to vyteklo do kapsy v kufru. Ve škodovce mi řekli že to není možné. Ja si ale myslím, že to tak je. Poraďte jestli to má cenu kupovat novou lištu, nebo hledat problém jinde. Dík

Ahoj, problém je v Hagusech. Šrouby které je drží na střeše procházejí přes střechu. No prostě je tam díra do kabiny. Gumové těsnění, které to izoluje proti vodě časem zvětrá a teče. Taky jsem to tam lepil silikonem, ale nejlepší by bylo oddělat tapecírunk střechy a přelepit ty spoje všechny na ráz. Postupně jsem je přetěsňoval všechny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dobrý den,

můj poznatek k zatékání do kufru přes 5 dveře.

1. měl jsem povolené matice, které drží zadní skupinovou svítilnu na kastli - v kufru voda, u rezervy taky.

2. dále jsem řešil vodu přímo v zadních dveřích - když jsem je zvedl(otevřel kufry) začala voda téct přes plasty, co jsou na 5 dveřích. Voda se tam může asi dostávat různě, ale po kontrole dosadání 5 dveří na těsnění, mě nebylo jasné kudy.

Zjistil jsem. že na 5 dveřích (viz.příloha) je malá spára, kde je spojení 2 plechů. Dal jsem tam tmel a uvidíme. Nemám po ruce foťák, tak sand to bude jasné z ilustračního obr.

Tex

post-25385-1248099060_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém s vodou v kufri na ľavej aj pravej strane na mojej OI (r.v. 2000, sedan, 1.6 74 kW) som mal aj ja. Dlho som hľadal príčinu, pričom som sa snažil všetky, čo i len náznaky utesniť silikónom. Avšak pri montáži parkovacích senzorov som zistil, že po oboch stranách pod nárazníkom je do karosérie urobená dierka. Z nárazníka trčia niečo ako kolíky a okolo nich sú gumičky. Tieto gumičky už netesnili takže tadiaľ tam tiekla voda. Keďže pri demontáži sa mi jeden kolík podarilo zlomiť, odrezal som aj druhý a tie diery som utesnil silikónom. Od tej doby už vodu v kufri nemám.

Nemám fotky z montáži, avšak ak niekto máte fotky auta, keď je dole nárazník, zaveste ich, aby ste videli tie diery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj všichni. Dneska jsem malinko pokročil v hledání kudy tam kurva chčije. I přesto že jsem z toho pořád jelen mám několik poznatků. Vezmu to od začátku. Řeším tedy problém se zatékáním vody do kufru a trápí mě dvě místa...1 stéká voda v levé dutině sloupku a kape na kabely od L světla a následně né do kapsy ale záhadně doteče až do prostoru rezervy. 2 další proud sték z dutiny co je protikus zámku. Už dlouho to sleduju a ted už sem se teda pěkně nasr... Vypátral jsem že se mi někudy dotane voda do tý těsnící gumy a tudy pák spárama nezi plechem do toho sloupku a do tý dutiny u zámku. Sačí trochu auto pokropit a když tu gumu vytrhnu je plná vody a už to chčije dovnitř. Když tu gumu úplně vyndám tak tam neteče...když tedy simuluju lehký déšť..když tam naperu vodu pod tlakem pochopitelně má v autě rybník. Zaboha nemůžu na tý gumě najít chybu ale rozhodl jsem se že ji koupim novou. Ještě jsem si všimnul že v té gumě (ve spáře kterou se natlačí na hranu plechu) je nějakej tmel originál od výrobce,musím se tedy ve Škodovce zeptat co tam mám dát. Kdyby jste někdo měl nějakou přippomínku rád si jí přečtu. Jinak dám určitě vědět jak to vypadá po výměně gumy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledal jsem téma o bočních kapsách, ale našel pouze toto. Mám na pravé straně v kufru v boční kapse odkládací síťku a chtěl bych tu stejnou sehnat i do druhé kapsy, protože tam je ten prostor nevyužitý, když tam nelze nic takto do té kapsy uschovat. Dají se ty síťky pro montáž do bočních kapes nějak normálně koupit, nebo to musím shánět z vrakáče?

Ještě dodám, že mám na mysli tu síťku (mřížku), která je na tomto obrázku vidět vpravo. Mám ji tam na své jedničkové octávce taky takhle na pravé straně a chtěl bych ji ještě na levou.

sitka_kufr_octavia.jpg

Editováno: , autor: ZbysekS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu síťku samozřejmě kopíš jako náhradní díl kdekoli na pobočce Škoda. Na vrakáči taky ale to by musela bejt náhoda. Ale drahý to nebude ani nový.

Abych se vrátil k tématu "zatékání do kufru". Můj problém je vyřešen. Požil jsem tu mojí starou těsnící gumu a kolem dokola

jsem jí napral silikonem a už je pokoj. Ten tmel co tam je originál jsem si poškodil sám když jsem gumu částečně odtrh při sundavání plastů....kdysi...

a od té doby tam chcalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tak po delsi dobe sem zjistil ze mi malicko tece do kufru. teklo mi to nepochopitelne pod tesnenim na leve strane. voda se pak dostala spojem mezi plechama do vnitrni strany kufru a teklo to k rezerve. jak kdyby mezera mezi spojovanyma plechama byla moc velka a to tesnwni neni schopny takojez zlom utesnit. prelepil sem tu diru mezi plechama izolepou a je klidecek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som mal podobný problém v O1 combi...vytopený celý zadok, stále odniekadiaľ tieklo a kvapkalo,bočné kapsy plné vody...dlho som pátral a bolo to v tesnení na zadných dverách...tieklo to cez zle pospájané plechy...zatmelil som to silikónom, aj do gumy som ho dal a už nič netečie...suchučko....krása

Editováno: , autor: KaJe
Necituj předchozí příspěvky!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdarec všeci, také sa už delší dobu trápím se zatékáním do levé kapsy kufru a asi před měsícem, kdy u nás pršalo asi tři dni v kuse sem na to "doufám" přišel. Pod levým světlem asi tak 10cm sů spojené dva plechy a vedů až dolů, kde je lem mezi kapsů a kufrem, no a tam to rosilo.( Někdo to tu měl přesně i vyfoceno, taky mu to tam vytékalo nad tým lemem, ale už to nemožu najít.) No a teklo mi to jak do kapsy, tak i do kufru až k rezervě. Nějaké polévání nebo myčka se vůbec neprojevila, až tak půldenní déšť a to už pak jelo. Tak sem tam nacpal silikon a zatím, asi ten měsíc OK, ale jestli sa tam ještě neco objeví, tak už fakt nevím!!!!! No a ještě tu bylo někde zvedání pátých dveří za deště. Takže zvedat opravdu pomalu, protože všechna voda ze dveří vletí do kufru tým žlábkem co je pod sklem dveří a kolikrát je to taky pěkná kaluž.

Octavia 1.6 75kw Ambiente hatchback

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...