Přejít na obsah

O II 4x4 - ano ci nie


kokxo

Doporučené příspěvky

jasný, mě právě nejde na rozum, podle čeho to teda poznává, kdy přiřadit zadek, když nemusí dojít k prokluzu. jinak znám lepší video na haldex. mmnt

tam je vidět, že ani na asfaltu neprohrábne a berou fakt hned všechny kola

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj... krmíš... :smich: ... radši jsem si to ověřil na stránkách VW... cituji:

4Motion je obchodní označení pohonu všech kol u vozů Volkswagen. U modelů s podélně uloženým motorem zajišťuje mezinápravový diferenciál Torsen rozdělení výkonu mezi přední a zadní nápravu. V tomto případě se jedná o stálý pohon všech kol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, snad bych si ještě dovolil říct, že abych měl 4x4 nemusím za každou cenu provozovat auto jenom na horách... stačí když ve městě napadne 3 cm sněhu a hned je na sebemenším kopečku vidět trápící se předokolky... nebo... tuhle jsem jel z chalupy... za Děčínem sněžio jak cip... kolona, zastavilo se v kopečku... tři auto přede mnou klouzaly při rozjezdu ze strany na stranu... ne díky.. to nechci,

Tak nevím jak tam u vás v Děčínu, ale tady předokolky se zastavením v kopci na sněhu a následném rozjetí problém nemají. Zřejmě ti exoti neměli zimní gumy.

A jinak já bydlím v horách celý rok a nikdy jsem 4x4 nepotřeboval, vždy a všude jsem vyjel a zase sjel. Nejlepší jsou pražáčci a brňáčci, kteři zůstavají často v první třetině kopce stát, protože jaksik ty letní pneu asi nebudou úplně nej do 15 cm sněhu na silnici, který oni vidí poprvé v životě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak samozřejmě, nedá se to paušalizovat, jsou i zodpovědní pražáci, kteří ví, že na horách bude sníh a tím pádem mají přezuto, navíc umí i na tom sněhu jezdit, ale drtivá většina aut které už zdálky vidím, jak blikají vystražnými a stojí v lepším případě na kraji silnice a jsou teprve na začátku kopce, tak jsou pražáci. To je tady u nás už takovej místní folklór bavit se pražákama, kteří jsou v koncích a čekaj že jim někdo pomůže... Já po Praze s autem problém jezdit nemám, pouze tam to jejich MHD je nějaké čudné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím jak tam u vás v Děčínu, ale tady předokolky se zastavením v kopci na sněhu a následném rozjetí problém nemají. Zřejmě ti exoti neměli zimní gumy.

A jinak já bydlím v horách celý rok a nikdy jsem 4x4 nepotřeboval, vždy a všude jsem vyjel a zase sjel. Nejlepší jsou pražáčci a brňáčci, kteři zůstavají často v první třetině kopce stát, protože jaksik ty letní pneu asi nebudou úplně nej do 15 cm sněhu na silnici, který oni vidí poprvé v životě.

nevim, v jakých horách to bydlíš, ale moc strmý asi nebudou lol a nebo bydlíš u prosolované asfalty I. tř. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim, každou zimu jezdim do Dolomit, kde bejvá sněhu hodně, je pravda, že kámoš s passatem 4x4 a druhej s Vitarou jezdí o dost klidnějc než já, občas tancuju víc než je zdrávo, ale ještě jsem se nikde nezahrabal, pokud neberu vlastní blbost, kdy jsem blbě zacouval do lesa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky musím reagovat :) mam sice 4x4 v OI ale mohu říct že jako auto bez čtyřkoli už nechci. Máme v rodině 2 OI 4x4, já v ní mam 6ti kvalt ale ten kratší což je taky hodně znát, třeba v terénu, jednička je pomalejší tudíž má vetší sílu. Ale zpět... samozřejmě je to jinej systém než klasický 4x4 (máme ještě pajero a uzávěrkama což je vůbec traktor) Ale kolikrát se člověku stane že prostě napadne najednou víc sněhu... jede na hory a apod. Určo bude čtyřkola lepší i na odě...když člověk prolítně nějakou kolej plnou vody či tak. Jo a jak se tu domlouváte na tom srovnání Vorlajz tak jsem pro ;) Neodsuzuji předohraby, ale když už mám tu možnost a příplatek není takový, o váze nemluvím, údžba minimální, spotřeba do toho litru noo. Moje rada tedy zní pokud jí alespoň trochu využiješ tak 4x4 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celý život bydlím v Krkonoších a jestli jsem za těch 34 let co jezdím zapadl tak, že jsem potřeboval cizí pomoc, tak bych to na jedné ruce spočítal. A v naprosté většině případů to bylo tak, že jsem vjel někam kam bych po zkušenostech už nejel. Opodstatnění pořízení 4x4 vidím pouze u těch, kteří žijí např. v horských chatách a denně to využijí. Jinak ne. A to, že někdo zapadne a musí dojít pěšky nemusí znamenat, že by tam ta předokolka nedojela. Důvod může být i v tom, kdo za tím volantem sedí. Což tady u nás vidíme dost často. Jinak proti 4x4 nic nemám, je to dobrý a když se někomu zvýšená investice včetně spotřeby vyplatí 1x za 5 let to využít, jeho věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jir-ko, nemohu s tebou souhlasit! Vyhody 4x4 tu jsou jiz nekolikrat popsany, tak si dovolim uvest pouze nevyhody 4x4 u Octavie...vyssi porizovaci cena, vyssi spotreba a jednou za 60 tis vymena oleje v Haldexu... za to vsechno ale ziskas mnohem vic! ano,obejdes se bez toho, ale protoze nejsi hloupej, tak asi uznas, ze je lepsi to mit! ;) proste ja rikam pohon 4x4 je naprosto lepsi jak 4x2! :p a je jedno jestli zijes v horach bo ve meste! :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jir-ko, nemohu s tebou souhlasit! Vyhody 4x4 tu jsou jiz nekolikrat popsany, tak si dovolim uvest pouze nevyhody 4x4 u Octavie...vyssi porizovaci cena, vyssi spotreba a jednou za 60 tis vymena oleje v Haldexu... za to vsechno ale ziskas mnohem vic! ano,obejdes se bez toho, ale protoze nejsi hloupej, tak asi uznas, ze je lepsi to mit! ;) proste ja rikam pohon 4x4 je naprosto lepsi jak 4x2! :p a je jedno jestli zijes v horach bo ve meste! :kol-48:

A v čem vlastně nesouhlasíš? Já to vidím racionálně a tvrdím, že se to vyplatí jenom tomu kdo to skutečně využije. V podmínkách, které jsem výše popsal.

Editováno: , autor: Jir-ka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...