Přejít na obsah

O II 4x4 - ano ci nie


kokxo

Doporučené příspěvky

Ahoj, ja mám 4X4 a to jen proto, že mam bařáček špatně přístupnej. Koupil jsem 2005 a 104000Km. Jedinej problém byl s hlučností od spodku. Vyřešeno výměnou všech olejů(málo oleje v kuželíkovém převodu ke kardanu). Jinak jezdím v průměru za 6,7L nafty a to většinou po městě nebo na nespevněnym povrchu. Letošní zima mi dala za pravdu, že 4X4 je to pravé. Kde ostatní stáli já pokračoval bez jakéhokoli zaváhání.Jarsva :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

pokud se nemýlim tak 4x4 je automaticky vždy vyšší než 4x2....4x2 lze pouze nahonit na tu samou výšku jak 4kolku pomocí paketu šp. cesty, kterej maj defacto všechny 4x4 vč. Scouta...

Jinak jetík je fajn, kdybych jezdil na hory víckrát, než 6x do roka, tak bych ho bral...líbí se...ale spíš jezdim okresky a dálnice a tam bych s jeho cx asi zabrečel...zlatá octa :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 roky později...

tak já mám 4x4 a nemohu si ji vynachválit.....tahám za ní stále vlek s lodkou a stále zajíždím na kamené náplavky.až do vody..nebýt haldex spojky tak by při každém shozu lodě do vody sháním někoho s traktorem aby mě vytáhl.jinak je pravda že spotřeba je větší o cca 1litr..to vem čert a jak je psáno tak napadne první sníh a nemám pocit že bych nevyjel kam potřebuji.ono stačí větší déšt a předokolky už mají problém..ta čtyřkola je těžší o sto kilo ale je to dobře znatelný při jízdních vlastnostech..auto lépe sedí na vozovce..já měl předokolku a dnes bych už neměnil..a hlavně je výhoda že je šesti kvalt takže je to dle mého názoru výborné rodinné auto jak na dovolenou v létě tak na hory v zimě..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vyjede člověk s tím haldexem tak většinu i s dvojkolkou. ale musíš mít normální gumy a nedupat na zem, aby se z toho ASR mohlo posrat jako to dělá plno lidí. A na 2 měsíce sněhu, mít celej rok větší spotřebu cca o 1litr a vozit sebou železo.

Na rozjezd z křižovatky hold s dvojkolkou musí člověk pomaleji...

a druhá věc, že otcův scout je hrozně tvrdej, to rozhodně bych nechtěl.

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kokta7: to, že s předohrabem vyjedeš to co s haldexem bych rozhodně netvrdil... pokud člověk bydlí pod horami, často na ně zavítá, nebo bydlí trochu v... tak je ten haldex dost výhoda, samo že pro někoho kdo jezdí furt po Brně, Praze atd tak nemá smysl... a jinak jestli má tatík na scoutu 17" tak se nedivím, ale na 15" je i octa příjemně konfortní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kokta7: to, že s předohrabem vyjedeš to co s haldexem bych rozhodně netvrdil... pokud člověk bydlí pod horami, často na ně zavítá, nebo bydlí trochu v... tak je ten haldex dost výhoda, samo že pro někoho kdo jezdí furt po Brně, Praze atd tak nemá smysl... a jinak jestli má tatík na scoutu 17" tak se nedivím, ale na 15" je i octa příjemně konfortní...

V zimě 16 v létě 17, jde o to co tam je za typ gum. ale obecně auto je tvrdší.

no neříkám, ale jak si sedneš autem do sněhu tak ti tak pomůže traktor.... je sice krásné, že se rychle rozjedeš ale brzdí to jako dvoujkolka... podle mě co vyjedeš s tímhle haldexem tak i dvojkolkou, ale to je fakt můj názor. Určitě tahle verze haldexu už má jisté výhody, jak vysoká rychlost v zatáčce atd...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...