Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

Dovolím si nesouhlasit ;)

Mám doráběné senzory z výroby (ten druhej typ). Dělali to přímo v salonu před prodejem auta, stálo to cca 8tis (což je teda asi pálka oproti foru, ale zase oni si vezmou na práci..). Jinak plnohodnotná záruka, takže co víc chtít.. Ted se trochu loupe lak, sice mi to lákli v jiným servise, ale začalo to zase, tak to dám tam kde jsme to kupovali a nečekám problémy (v rámci záruky..)

Když už na to sahali jinde tak nevím :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

joska: tak asi to nedělali poprvé B) dokonce bych řekl, že to tam "nutí" každýmu kdo to nemá z výroby ;) jediný co, tak trochu nedržel ten plast, ale to přicvakli při jiný opravě, takže já jsem s jejich dodělávkou spokojenej :)

Sice jsem neviděl, jak vedou kabely, ale když to funguje jak má :worthy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

joska: jo tak to nevím, ale neměli by, páč na senzory nikdo nešahal a to že je lakli "navíc" v rámci toho, že mi lakovali zadní nárazník od poškrábání..

NA to dle mě nemůžou nic říct a spíš to ani nezjistí pokud se nebudou hrabat v Else.

edit: a kdyby prskali, tak jim řeknu, že jsou pěkný ... a že to asi nebude jenom tak, proč na žádnej servis auto u nich ještě nebylo, že u nich pouze nakupujem :smich:

Editováno: , autor: dadacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj kluci, mám na O2 (MR2005) Ambi parkovací asistent jen vzadu a nezdá se mi,že by to fungovalo. Když hodím zpátečku,ozve se jeden dlouhý nepřerušovaný tón asi kolem 3 vteřin...zkoušel jsem parkovat tak abych couval ke stěně,abych to vyzkoušel,ale jen se mi občas (asi při vzdálenosti 50 cm a méně od překážky) objeví na diplayi radia Stream tak na vteřinku vůz graficky,ale bez vyznačení překážky a ani to při couvání nevydává žádný tón.

Jak to má vypadat na displayi rádia,když je tam překážka a jak zjistit,zda to celé funguje ? Díky moc za pomoc. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě nefunguje jak má. Mám pocit, že někde na fóru jsem četl podobný problém- nepřerušené pískání.

Asistent má fungovat tak, že je potichu, až se přiblíží překážka na 1.,5 začne přerušovaně pískat, čím blíže tím je fkrevence vyšší. Na rádiu Stream se objevují čárky za autem, čárek v řadě (přirovnal bych to snad k čárkám zobrazujícím zesilování hlasitosti V OII na rádiu Stream) přibývá jak se překážka blíží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim Vas .Ja som teraz kupil dvojkovu O.a mam problem s parkovacim asiste.ked zaradim spiatocku tak pipne tak dlhsie a potom zacne blikat vypinac na pomoc

pri parkovani .Bol som aj na PC .a tam zistili ze su

try snimace . Moze to byt az tolko vela naraz ?vypisovalo hcyba kosty.Poradite mi prosim vas co mam stym robit ? Co stoji taky snimac ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může být přerušené vedení nebo zoxidovaná některá svorkovnice.

Chce to asi rozebrat a prohlédnout. Jednotka je vlevo v kufru.

Dakujem vam za radu .prosim vas ak viete kde sa vsade nachadzaju tie svorkovnice tak my to prosim vas napiste .tu jednotku v kufri som pozeral aj som ju rozobral ale nic som nezbadal ze by to bolo zaoxidovane .restriekal som tzo sprejom a zlozil to naspet .nic sa na tom nezmenilo .mynule ma zavolala zena aby som sa isiel podivat na park.asis. ako ukazuje .predstavte si ukazoval .ale potom som to skusil ja a nesiel zase .vcera zase ukazoval kez zena cuvala.tak neviem co mam stym robit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz sme to tu riesili, pozri temu Parkovaci asistent. ja mam asistent z Originalneho prislusenstva Skoda a ako to vyzera mozes pozriet na octavia2.blogspot.com

ale myslim ze niekto tu spominal aj moznost montaze toho originalneho z fabriky s pripojenim cez CAN Bus

Uz z toho silim, je to uz asi treti vlakno ktere konci slovy " uz jsme to tu resili" nikde jsem vsak nenasel ani jediny navod jak na to. Zajima me to originalni napojeni jako z fabriky. Uzj sem prosel snad vsechny prispevky od r. 2006 v kategorii Elektrika a Exterier. Tak mi prosim nekdo uvedte link na vlakno kde to to bylo tak rozsahle probirano. Jsem uz jsem z toho na nervy.

Dvakrat jsem uz tuknul zadni naraznik pri couvani a rozhodl jsem se, ze ten parkovaci asistent chci. Mam radio stream a chtel by to na nem mit i opticky. Nevite o nekom kdo to v severomoravskem kraji nainstaluje za rozumne penize v rozumne kvalite. Servisy ktere jsem zatim obesel mi rekly bud castky kolem 15 - 20 tis. a nebo rovnou mi rekli ze to delat nebudou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim, mám takový problém, dneska mi do předku auta nacouval nějakej trouba a asi něco udělal se senzorama vpředu. Když je zapnu tak pořád problikávájí na radiu akoby tam byla překážka, někdy blíž, někdy dál. Někdy vůbec. Nevíte jak to řešit? Do servisu se mi nechce protože bude chtít plno peněz. Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kdo to byl nevíš? jinak to dej do servisu na pojistku ...pokud jsi pojištěnej a máš klid

kdo to byl bohužel nevím, a havarijko taky nemám,takže nevím co budu dělat. Bude to určitě balík, a jak znám servis, vymění všechny 4 senzory, jenže jenom jeden je dead, takže ty zbylý 3 ještě někomu střelí:( HELP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nepohnul ti ten trouba třeba plastovým rámečkem registrační značky? Mrkni, jestli dobře doléhá ke spoileru a případně ji pořádně dotáhni. Pokud to nebude rámečkem, hledej jinou mechanickou překážku. Vyřešil jsem tímto způsobem kdysi stejný problém.

Podle mě ty senzory budou neporušený. Jednou mi do zadních narazil nepozorný řidič, jeden mi prolétnul až do spoileru a po přilepení nazpět v pohodě fungoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nepohnul ti ten trouba třeba plastovým rámečkem registrační značky? Mrkni, jestli dobře doléhá ke spoileru a případně ji pořádně dotáhni. Pokud to nebude rámečkem, hledej jinou mechanickou překážku. Vyřešil jsem tímto způsobem kdysi stejný problém.

Podle mě ty senzory budou neporušený. Jednou mi do zadních narazil nepozorný řidič, jeden mi prolétnul až do spoileru a po přilepení nazpět v pohodě fungoval.

No je pravda, že rámeček sem musel měnit protože ten starý měl prasklé ty pacičky na držení značky a nechtěl jsem riskovat, že značku někde stratím. novou jsem tam ale podle mě dotáhl dobře, zkusím se na to ještě podívat, jinak nic jiného před senzory být nemůže. Pokud jste někdo zkoušeli poslouchat senzory, když jsou zapnuté, tak vydávají praskavý zvuk, což mi dělají všechny takže by měli být OK a závada bude skutečně třeba tou značkou,zkusím to a dám vědět. Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...