Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

To je síce pravda, ale u nás na rozdiel od ČR nesmie byť značka priskrutkovaná, aby ju mohol policajt zabaviť a taktiež sa do značky nesmie robiť diera (naše diery nemajú vôbec). Ale proti strateniu sa to dá ošetriť zospodu obojstrannou samolepiacou páskou.

No a co mám teda dělat, když nesmím vrtat do značky a rámeček brání čínnosti parkovacích senzorů?? Napadá mě jedině sehnat nějaký tenký rámeček, ale nevím, jestli se něco dělá. Celkem by mě zajímalo vyjádření Škodovky, kdyby se na ni někdo obrátil s dotazem :p

Já jsem se již s tímto problémem obrátil přímo na Škodvku a dostal jsem návod na upevnění podložky. Podložka musí mít max. přípustné rozměry (již si je nepamatuji, ale jsou to běžné podložky - nic menšího), dále musí být umístěna v ose auta (uprostřed). Konce podložky nesmí být dále od nárazníku než 15mm. A to nejlepší nakonec: dostal jsem doporučení podložku přišroubovat v jejích rozích což by znamenalo vrtat 4x do nárazníku. No a do auta za cca 3/4 mega to dělat nebudu.

Moje funkční osobní řešení: konce podložky jsem nahřál nad plamenem a mírně jsem je přihnul. Nyní podložka kopíruje nárazník a rohy neodstávájí a parkovací senzory fungují na 100% . Takže vám to vřele doporučuji a nemusíte se bát o auto, protože zkazit můžete tak max. podložku za pár korun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

sice je mi tohle schema k ničemu, ale stejně jsem si ho stáhnul, takže díky :)

z rapidu to trvá něco kolem 50ti vteřin na free download než tě to pustí, fakt věčnost jak prase.

neodpustim si poznámku. člověk sem hodí free stáhnutí čehosi a i přesto je to některým málo. to už neni o věčnosti, ale o lenosti, protože radši prosit o poslání 3MB mejlem, než si to sám stáhnout v řádu 3minut při pomalým připojení. no pardon....prosil bych jedenkrát utřít prdel...

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice je mi tohle schema k ničemu, ale stejně jsem si ho stáhnul, takže díky :)

z rapidu to trvá něco kolem 50ti vteřin na free download než tě to pustí, fakt věčnost jak prase.

neodpustim si poznámku. člověk sem hodí free stáhnutí čehosi a i přesto je to některým málo. to už neni o věčnosti, ale o lenosti, protože radši prosit o poslání 3MB mejlem, než si to sám stáhnout v řádu 3minut při pomalým připojení. no pardon....prosil bych jedenkrát utřít prdel...

Tak sorry že zrovna tebe jsem svým dotazem urazil, já se ve světě IT pohybuji dost dlouho nato abych uměl s PC i rapidem zacházet, jenže já jsem připojen na net přes free síť rychlostí 11Mb/s, což je super 200MB soubor bezproblémů za 2min, ale z rapidu mám docela smůlu protože ta free síť má společnou adresu do netu a pokud je v síti dalších 2400lidí z toho 1700cucáků co stahují jen filmy a hudbu právě z rapidu, tak mám prostě smůlu když chci něco já, při mém pracovním vytížení se mi podaří z rapidu stáhnout tak 1x ta 14dní, takže stahnout si jen 3MB je škoda ne? Tobě se asi neobjevuje hlášení "Další download za 240min" a když se to netrefí nebo tě někdo předběhne tak dalších 240min.Když si tak chytrej tak mi to pošly na mail a nemusíš se do mě navážet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná právě proto, že se v IT pohybuješ dost dlouho bys určitě našel spoustu jiných řešení. mě šlo spíš o princip dvojí práce. mě takováhle prkotina urazit nemůže, osobně nemam problém ti to klidně tim mejlem poslat, jak říkám, jen a pouze princip. nic osobního

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná právě proto, že se v IT pohybuješ dost dlouho bys určitě našel spoustu jiných řešení. mě šlo spíš o princip dvojí práce. mě takováhle prkotina urazit nemůže, osobně nemam problém ti to klidně tim mejlem poslat, jak říkám, jen a pouze princip. nic osobního

No vidíš a k tomu ti zase já řeknu: já si chci ten park.systém teprve pořídit neb jsem při koupi auta na něj zapomněl a manželka se bojí couvat, ale protože zatím moc nejezdí a já si ten parkáč ještě neobjednal tak jsem chtěl se podívat zrovna na to schéma jestli bych byl schopen si to namontovat sám, ale jak říkám to schéma pro mě není priorita tak proč bych ho měl mermomoci stahovat, prostě jsem se zeptal jestli by mi ho nemohl poslat na mail, myslím že poslání mailu nezabere o tolik víc času než napsání odpovědi na tomto fóru. Takže pokud mi chceš pomoct, jako majitel OctávkyII pro majitele OctávkyII tak mi ten soubor pošly na AnunN@seznam.cz nebo už radši neodpovídej a ukončíme tyto trapné hádky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná právě proto, že se v IT pohybuješ dost dlouho bys určitě našel spoustu jiných řešení. mě šlo spíš o princip dvojí práce. mě takováhle prkotina urazit nemůže, osobně nemam problém ti to klidně tim mejlem poslat, jak říkám, jen a pouze princip. nic osobního

No vidíš a k tomu ti zase já řeknu: já si chci ten park.systém teprve pořídit neb jsem při koupi auta na něj zapomněl a manželka se bojí couvat, ale protože zatím moc nejezdí a já si ten parkáč ještě neobjednal tak jsem chtěl se podívat zrovna na to schéma jestli bych byl schopen si to namontovat sám, ale jak říkám to schéma pro mě není priorita tak proč bych ho měl mermomoci stahovat, prostě jsem se zeptal jestli by mi ho nemohl poslat na mail, myslím že poslání mailu nezabere o tolik víc času než napsání odpovědi na tomto fóru. Takže pokud mi chceš pomoct, jako majitel OctávkyII pro majitele OctávkyII tak mi ten soubor pošly na AnunN@seznam.cz nebo už radši neodpovídej a ukončíme tyto trapné hádky.

Máš to v emailu a už se přestaňte hádat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

touha českého člověka zveličovat a přitahovat za vlasy je obrovská, snazší je přečíst jen něco, vytrhávat z kontextu, neustále opakovat to samé dokola a psát něco o trapných hádkách... zvláštní, že to většinou dělají nováčci...

Bburago: tebe jsem tim nemyslel...

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

touha českého člověka zveličovat a přitahovat za vlasy je obrovská, snazší je přečíst jen něco, vytrhávat z kontextu, neustále opakovat to samé dokola a psát něco o trapných hádkách... zvláštní, že to většinou dělají nováčci...

Bburago: tebe jsem tim nemyslel...

Ach jo ať jsem nováček nebo ne tak pokud sis nevšiml tak první a jediný kdo se do mě začal navážet jsi byl jen TY.

Ještě jednou děkuji Bburagovi, který mi to poslal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
potreboval bych el. schema orig. senzoru .dik

Schema je v DP pokial ju nemáš možem ti ju hodiť niekde na webshare

PS: Ani origo parkovaci asistent "nepipa" cez rádio ale má vlastný reproduktor v ľavom stlpiku (keby sa niekomu chcelo rozoberať auto) pre ostatných vrelo odporučam DP je to tam celkom slušne popísané aj s obrázkami :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potreboval bych el. schema orig. senzoru .dik

Schema je v DP pokial ju nemáš možem ti ju hodiť niekde na webshare

PS: Ani origo parkovaci asistent "nepipa" cez rádio ale má vlastný reproduktor v ľavom stlpiku (keby sa niekomu chcelo rozoberať auto) pre ostatných vrelo odporučam DP je to tam celkom slušne popísané aj s obrázkami :)

Dik uz jsem to sehnal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já musím říct, že mám originál z výroby přední i zadní parkovací senzory a rádio Stream a jsem spokojen na 99%, má to jedinou chybu, kdyz nezapnu rádio tak mě to na něm zobrazuje ale je to pouze někdy, někdy se to zobrazí, to se ale dá lehce odstranit zapnutím rádia, takže to zase tak neřeším, hodně dobré je to tlačítko zapínání a taky že se to samo vypne jak jedu rychleji než 15km/h, rozhodně jsou to dobře incestované peníze, vyborné při parkování v řadě za sebou stojícíh aut ale taky při couvání do řady aut stojících bokem vedle sebe! , původně jsem si myslel že přední ani nejsou potřeba, uvědomil jsem teďka, že vcelku těžce odhaduje, kde je předek auta a s těma senzorama je to harčka.

Jak si na to jednou zvyknete, tak už bez toho nebudete chtít auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som sa nabudil a hneď ako bude farba (nejaký iný vagen, aby som nemusel zbytočne cálovať ) som si objednal montáž parkovačiek. A díky za téma lebo inak bych si tam dal nejaký šrot a to by ma teda sr..lo. Som zvedavý či bude nejaký problém po namonttovaní so streamom, či to bude šlapať. Môjmu kolegovy povedali v inom servise že mu to origo radšej na displlej ani nenapoja lebo že to máva chyby a pri cúvaní sa na disp. aj tak nemá pozerať!!!!!!! To je tiež dobrá divočina :(:(:( nie???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byla to jedna z velmi mala veci,ktere jsem si nenechal ve vyrobe do auta udelat, a moc, moc me to pote mrzelo.

Nyni mam cerstve instalovanou originalni tovarni sadu prednich i zadnich senzoru s CANbus pripojenim, tzn. vc. audio i vizualni indikace na displeji Audienci. Nemohu, nez jen opet pochvalit Alesia (a jeho autoelektrikare), ktery me to spachal, jsem moc, moc spokojen, a jen nechapu, jak jsem to bez nich do ted mohl vubec vydrzet :-)

Perfektni prace, predem pripravene senzory v barve auta, i finalni uprava predni evidencni znacky (prinytovani), aby predni cidla pracovala v poradku, a neprekazel ramecek znacky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byla to jedna z velmi mala veci,ktere jsem si nenechal ve vyrobe do auta udelat, a moc, moc me to pote mrzelo.

Nyni mam cerstve instalovanou originalni tovarni sadu prednich i zadnich senzoru s CANbus pripojenim, tzn. vc. audio i vizualni indikace na displeji Audienci. Nemohu, nez jen opet pochvalit Alesia (a jeho autoelektrikare), ktery me to spachal, jsem moc, moc spokojen, a jen nechapu, jak jsem to bez nich do ted mohl vubec vydrzet :-)

Perfektni prace, predem pripravene senzory v barve auta, i finalni uprava predni evidencni znacky (prinytovani), aby predni cidla pracovala v poradku, a neprekazel ramecek znacky...

Já mám z výroby jenom zadní a jsem velice spokojen .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...