Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

Ja som to zapojil takto:

posla_2.bmp

Zdravím

Našel jsem tady na fóru příspěvek od tebe , kde jsi uveřejnil schéma zapojení senzorů k řídící jednotce. Chtěl bych se Tě zeptat:

- máš zapojené i přední senzory?

- jakou máš ŘJ já jsem koupil 5J0 919 283 (na štítku je uvedeno META SYSTEM a znak Škodovky)?

- v jakém autě to máš nainstalované?

Já bych to chtěl dát do passatu (B6-3C) s tím že jsem to chtěl připojit i na CAN BUS. Teď ale nevím jestli to půjde. Asi ne že ?

Všiml jsem si že skoro všichni tady používají stejné řídící jednotky jen se mění jejich první trojčíslí. Co jsem se díval do ETKY tak na passat se používá 3C0 919 283.

Vyzná se v tom někdo - bude mi to fungovat i přes CAN ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím

Našel jsem tady na fóru příspěvek od tebe , kde jsi uveřejnil schéma zapojení senzorů k řídící jednotce. Chtěl bych se Tě zeptat:

- máš zapojené i přední senzory?

- jakou máš ŘJ já jsem koupil 5J0 919 283 (na štítku je uvedeno META SYSTEM a znak Škodovky)?

- v jakém autě to máš nainstalované?

Já bych to chtěl dát do passatu (B6-3C) s tím že jsem to chtěl připojit i na CAN BUS. Teď ale nevím jestli to půjde. Asi ne že ?

Všiml jsem si že skoro všichni tady používají stejné řídící jednotky jen se mění jejich první trojčíslí. Co jsem se díval do ETKY tak na passat se používá 3C0 919 283.

Vyzná se v tom někdo - bude mi to fungovat i přes CAN ?

to znační na které se ptáš je značení pro VW škoda má to co píšeš jako první,myslím že nebude problém aby to fungovalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posilam par fotek z instalace.

Par postrehu k instalaci

1) napajení - staci dokoupit spravne kontakty do pojistkoveho boxu a zapojit

2) CAN Komfort jsem napojil ze svazku ktery vede do ŘJ dveri u ridice (jednotka bezproblému komunikuje, overeno diag. kabelem)

3) tlacitko PA - zem (3) a podsvícení (6) jsem pripojil paralelne k vedlejsimu tlacitku ESP

Jeste me ceka protazeni svazku pro predni cidla ( uz sa na to moc tesim :) )

post-908-1197235237_thumb.jpg

post-908-1197235484_thumb.jpg

post-908-1197235554_thumb.jpg

post-908-1197235618_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak PA asistent je kompletne namontovan a funkcni, ty predni senzory maji fakt neco do sebe :)

Posilam nejke dalsi fotky me instalace.

Par postrehu k instalaci

1) vzhlem k tomu ze svazek vede po leve strane auta tak jsem pouzil pruchod do motoroveho prostoru

na leve strane pod volantem, cekal jsem ze bude problem s protazenim svazku pres tuto gumovou pruchodku,

ale bylo to jednodusi nez jsem myslel vse slo jak po masle, stacilo pouzit starou antenu od CBcka a bylo to.

2) hlavne bylo nutne odpojit, vyndat baterii a plastove kryty viz foto , abych se dostal k jisticimu sroubu baterie

musel jsem povolit kryt vzduchoveho filtru

3) potom jsem svazek zastrcil za tlumici filc

4) vyndat xenon a zacvaknout prednich senzoru konektor ktery koncil pod svetlem

post-908-1197925096_thumb.jpg

post-908-1197925181_thumb.jpg

post-908-1197925260_thumb.jpg

post-908-1197925325_thumb.jpg

post-908-1197925379_thumb.jpg

post-908-1197925448_thumb.jpg

post-908-1197925497_thumb.jpg

post-908-1197925541_thumb.jpg

post-908-1197925602_thumb.jpg

post-908-1197925671_thumb.jpg

post-908-1197925735_thumb.jpg

Editováno: , autor: sathack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Čau všichni. Mám problém s parkovacím asistentem. Je orignál škoda do O1. Namontil sem si ji do OII. Bohužel nefunguje tak jak má. Správně funguje jen při sepnutém zapalování (nikoli nastartovano). Pokud nastartuju tak už nefunguje. Spínání zpátečky jsem zapojil na zpátečkovou žárovku. Nevím kde by mohl být problém, předpokládám asi u toho spínání zpátečky. Neměl někdo nějaký podobný problém? Prosím poraďte, jsem bezradný :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řekl bych, že jsi první co bastli parkovací asistent z OI do OII...

není první

Nikdy ti nepůjde.Prigo park z OII si bere zpátečku a S kontakt z Canu.Do žárovek jde pulsní napětí řízené elektronikou.Nebude to korektně chodit

Nikdy neříkej nikdy (vždycky se najde nějakej blbec, kterej neví že to nejde a udělá to :) )

mě to fungovalo

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám z výroby jenom zadní a jsem velice spokojen .

Já mám problém že mi zadní pravý vnější senzor "ukecává" a signalizuje v pravidelných intervalech přibližující překážku. Ale vypadá že to dělá jen za mokra a ještě při rozsvícených světlech. Diagnostika neukazuje žádnou chybu, ale když měřím vagscopem tak to čidlo v grafu ustřeluje směrem dolů....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nastala první porucha na mé koktě. Ráno sednu do auta, zapnu parkovacího asistenta, protože někdo zastavil tak blízko před mojím autem a co se nestalo - ozval se delší tón a tlačítko asistenta začalo blikat (porucha). Několikrát jsem to zkusil vypnout a nic. Odpoledne jsem přijel domů, tak jsem to zkusil a zase to začalo znovu. Vylezl jsem a zkoušel dávat ruku před čidla. Najednou to fungovalo, tak jak má. To bylo ale bohužel naposledy. Nyní již je to nefunkční. Měl jste někdo podobný problém? Popřípadě nevíte co mohlo odejít? Ještě otázka: když odejde jedno čidlo, tak ostatní fungujou normálně, nebo to přestane fungovat vše?

Asistenta mám v předu i v zadu již z výroby (MR2006)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...