Přejít na obsah

Jaký diesel do Fabie I


Marousek

Doporučené příspěvky

Tak už je vybráno :)

Teď jsem byl v Porsche Olomouc a svezl se s Fábii combi 1.4 TDI 59 KW a musím říct že ten motor mě docela překvapil. Klapot uvnitř není tak hrozný a co je venku mne nezájímá.

A byls v poslední době na ušním? Vypadá to, že máš problémy se sluchem...... :feve::)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A byls v poslední době na ušním? Vypadá to, že máš problémy se sluchem...... :feve::)

Na ušním jsem byl asi před rokem na výplachu tak možná je mám trochu zanesený lol

Je pravda že jak to technik poprvé nastartoval (stálo to venku pár dní) tak jsem se až lek, ale nechal to bežet a mezitím se to postupně trochu stišilo a uklidnilo. Pak jsme vyjeli na zkušebku. Jo jasně když to člověk vytočí nad 4000 tak zvuk nic moc, ale do této hranice to není tak hrozný (čekal jsem to horší). Neříkám že nejsou lepší motory, určitě jsou, ale na moje potřeby mi to vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ušním jsem byl asi před rokem na výplachu tak možná je mám trochu zanesený lol

Je pravda že jak to technik poprvé nastartoval (stálo to venku pár dní) tak jsem se až lek, ale nechal to bežet a mezitím se to postupně trochu stišilo a uklidnilo. Pak jsme vyjeli na zkušebku. Jo jasně když to člověk vytočí nad 4000 tak zvuk nic moc, ale do této hranice to není tak hrozný (čekal jsem to horší). Neříkám že nejsou lepší motory, určitě jsou, ale na moje potřeby mi to vyhovuje.

Jakýkoliv ropák je lepší než 3 válec TDI PD :feve: A hluk ropáku je horší právě v nižších otáčkách a na volnoběh, ve vysokých už hlučí i benzín. A jestli ti zvuk 1.4 TDi PD vyhovuje, tak amen dolores s tebou :prc:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To víš každej nejezdí v RSu :)

To si mě teda dojal... :feve: a to si jako myslíš, že FRS má zvuk sametového benzínového šestiválce? FRS má zrovna tak na**vno zvukovou kulisu jako ostatní 4válcové PD ropáky koncernu VW. Z toho dunění mě při delší jízdě na dálnici bolí hlava a na volnoběh mám pocit, že sedím v Zetoru. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si mě teda dojal... :feve: a to si jako myslíš, že FRS má zvuk sametového benzínového šestiválce? FRS má zrovna tak na**vno zvukovou kulisu jako ostatní 4válcové PD ropáky koncernu VW. Z toho dunění mě při delší jízdě na dálnici bolí hlava a na volnoběh mám pocit, že sedím v Zetoru. :feve:

Já jsem to myslel spíš výkonově...Jasně že je to PDčko, ale má aspoň 4 hrnky a né 3. Ale já si nestežuju jsem spokojenej a to je hlavní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

No já mám 1,9 SDi, sice nevím jestli je to modernější než u Felicie, ale tento motor není žádnej dravec, ale spotřeba je super.. měl jsem možnost se projet s 1,4 TDi a ten motor je trašně hlučnej, asi bych ho nechtěl.. Jinak 1,9 TDi bude asi dobrej, přece jenom 74 Kw už bude asi hodně znát.. těch mejch 47 kW je fakt slabota.. ale na běžný ježdění to stačí.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, rozhodně 1,9tdi - jsem s ním max spokojenej, dá se s ním jezdit za hubičku a když potřebuješ tak máš pod pedálem vždycky dost síly. 1.9 Sdi je sice "nezničitelnej" motor, ale to turbo tam chybý a o nějaký dynamice jízdy se vůbec nedá mluvit :feve: Ta 1,4tdi je good na povinný ručení, ale znatelně víc klepe než 1,9 a ten jeden válec chybý - navíc pokud budeš jezdit s plným autem, natožpak ještě s naloženým kufrem + klimou, tak i ta 1,4ka není to pravý"ořechový". U nafty oběm nahradit nejde. Dle mýho názoru je 1,9tdi nej volba :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...