Přejít na obsah

Alternativa adaptéru telefonu GSM II


Doporučené příspěvky

Docela mne dostala informace ze Škoda-Auto origo příslušenství, že adaptéry na GSM telefony pro hands-free zakázkovou montáž - stojí (dle typu mobilu) všechny kolem 5 tis Kč. No, koukám jak ...puk. To je víc jak celý mobil. Vždyť ten adaptér vlastně neumí nic víc než dobíjet mobil při jeho vložení... Jinak si vše zajišťuje BT úplně odjinud.

Nenašel náhodou někdo nějakou alternativu/zdroj. Cítím se teď jak hlupák, že jsem si nechal za skoro 4 tis namontovat tu přípravu (držák) pro GSM. Jestli změním typ mobilu tak ... jé...hele... nanovo nějakých 5 tisíc? No nazdar!

Díky předem za event řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, pokud máte BT HF - tak já to řešil tak, že jsem ten "dobíjecí" bržák nechal sundat (auto jsem nekupoval nové a už tam byl držák s BT sadou). Telefon chodí přes BT a držák nehyzdí palubku. Jestli máte starou HF sadu tak z důvodu ceny za držák bych ji asi demontoval a dal tam např. HF BT sadu Parott. Jsou to tedy varianty bez dobíjení - pokud potřebujete dobíjet mobil tak Vás asi výdaj za držák nemine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky resim podobnou vec - mam novyho Supa a dal sem si tam GSM II sadu s ovladanim na volantu. drzak sem si tam nechal dat pac sem chtel aby se mobil dobijel. V navodu sem se docet ze existuje "bluetooth adapter only" - ty origo adaptery za 3900 maji tlacitka na ovladani telefonu hlasove vytaceni a tak. tenhle BT only by mel byt podle navodu ciste drzak jen pro dobijeni tak doufam ze bude levnejsi..

nabijecku do zapalovace sem nechtel, sem zvykly dat telefon do drzaku a nestarat se o nejake zapojovani nebo tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jak píše Kuba78 - existují Bluetooth only adaptéry, které telefon pouze dobíjí a všechno ostatní zprostředkovává Bluetooth. Před pár dny inzeroval v sekci bazar uživatel Kais právě takový adaptér pro Nokii 6300. Posílal mi i fotky tak ho zkuste kontaktovat - nabízel ho za 1500,-, což je velmi slušná nabídka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
taky resim podobnou vec - mam novyho Supa a dal sem si tam GSM II sadu s ovladanim na volantu. drzak sem si tam nechal dat pac sem chtel aby se mobil dobijel. V navodu sem se docet ze existuje "bluetooth adapter only" - ty origo adaptery za 3900 maji tlacitka na ovladani telefonu hlasove vytaceni a tak. tenhle BT only by mel byt podle navodu ciste drzak jen pro dobijeni tak doufam ze bude levnejsi..

nabijecku do zapalovace sem nechtel, sem zvykly dat telefon do drzaku a nestarat se o nejake zapojovani nebo tak.

To není tak úplně pravda. Nápis "Bluetooth only" znamená. že tento adaptér již komunikuje s GSM jednotkou pouze po bluetooth a ne po kabelech jako dříve. Obě verze nadále obsahují HW tlačítka pro aktivaci hlasového ovládání, SOS a v případě nakódování i servisního a nouzového volání. Na trhu mohou být varianty s jedním či se dvěma tlačítky (PTT vs. SOS).

Cena držáků (bluetooth vs ne-bluetooth) by měla být velmi podobná. Také pro info - v držáku není jen přívod 12 V, ale také vlastní procesor pro zajištění regulace nabíjení telefonu, diagnostiky...

Důležitá je také informace, že paleta držáků je velmi omezená... a v poslední době nejnovější držák je na Nokii E51 a iPhona... nové se zatím nepřipravují, není dostatečný zájem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký typ SE?

potrebuju to na K790/K800. 3 a pul tisice se mi zda dost. a ze se nove nepripravuji protoze neni zajem? a mel by byt, pro 3 a pul tacu za kus plastiku???

co se tyce procesoru, nabijeni atd - ano to tam je - ale na desticce, ktera je jiz v tom drzaku na palubce. takze to za co chce skoda takove nehorazne penize, je opravdu jen kus plastu, ktery se nasadi na to koleno (ve kterem sou kabely a logika) a jen protahne draty do nabijeciho konektoru telefonu.. tedy co co v original SE provedeni stoji tak maximalne petikilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potrebuju to na K790/K800. 3 a pul tisice se mi zda dost. a ze se nove nepripravuji protoze neni zajem? a mel by byt, pro 3 a pul tacu za kus plastiku???

co se tyce procesoru, nabijeni atd - ano to tam je - ale na desticce, ktera je jiz v tom drzaku na palubce. takze to za co chce skoda takove nehorazne penize, je opravdu jen kus plastu, ktery se nasadi na to koleno (ve kterem sou kabely a logika) a jen protahne draty do nabijeciho konektoru telefonu.. tedy co co v original SE provedeni stoji tak maximalne petikilo.

O ceně se nemá cenu bavit - to není naštěstí/bohužel má záležitost. Má úloha je vyvinout a ověřit, zbytek je na marketingu :)

Odkud jsi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 roky později...
  • o 6 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...