Přejít na obsah

GSM III / Bluetooth


Doporučené příspěvky

Prosim potrebujem poradit, mam BB Bold 9700, ktory som uz opakovane sparoval a vzdy po odpojeni sa chce nanovo sparovat. Pri posledom pokuse o sparovanie mi napisalo, ze telefon nie je kompatibilny a vobec mi neponukne moznost zadania 16 miestneho kodu pre sparovanie. Viete mi niekto pomoct co s tym ?

Editováno: , autor: wrc5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Náhrát poslední fw...jednotka 5N0 035 730C(lze nejdřív zkusit s původní), vypnout šifrování komunikace a hlavně předtím jak to popisuješ bych vyndal baterku a vrátil po chvíli...možná že se "borůvka" jen nějak hryzla.

Ahoj,

od loňska se trápím s BB8900 a GSM III s Columbusem. Před měsícem se spojily a přenesly i adresář, pak nic. Včera jsem byl na servisu (garančce), když jsem odjížděl opět se spojily a vše OK. Dnes ráno bez spojení...

BB modře bliká a zeptá se na svolení se spojením s SKODA rSAP, dám potvrdit (a příště se již neptat), ale MaxiDOT nahlásí "spojení se nezdařilo". BB8900 má firmware v5.0.0.681 (platforma 5.2.0.67), servis hlásí, že diagnostika elektroniky je OK, ale jsem si jistý, že tomu rozumí jako koza petrželi...:)

Proč to někdy jde a někdy ne?

Díky za pomoc, klidně kamkoliv přijedu.

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poznam to doverne...

vymaz z bb v BT menu parove zariadenia, restartni BB(vyber baterku) a daj nanovo vyhladat a sparovat... vacsinou pomohlo iba raz sa to "zaseklo" tak som prehral soft v bb a fungovalo vzdy...

Ak ta to ukludni riesil som to aj na Curve aj na Bolde z casu na cas to tak proste je...

Kedze sa ti uz raz spojili tak predpokladam ze rSAP mas povoleny...

Editováno: , autor: wrc5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poznam to doverne...

vymaz z bb v BT menu parove zariadenia, restartni BB(vyber baterku) a daj nanovo vyhladat a sparovat... vacsinou pomohlo iba raz sa to "zaseklo" tak som prehral soft v bb a fungovalo vzdy...

Ak ta to ukludni riesil som to aj na Curve aj na Bolde z casu na cas to tak proste je...

Kedze sa ti uz raz spojili tak predpokladam ze rSAP mas povoleny...

Díky, zkusím - jen drobnost, kde má zkontrolovat povolený vzdálený přístup SIM rSAP?

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, zkusím - jen drobnost, kde má zkontrolovat povolený vzdálený přístup SIM rSAP?

Petr

Das si moznosti v BT cez BB tlacitko(menutlacitko) a potom v polozke sluzby skontrolujes ci mas zaskrtnuty pristupovy profil SIM...

Ak nerozchodis napis cez SZ zavolas mi a skusime nejako po telefone krok po kroku

Editováno: , autor: wrc5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Das si moznosti v BT cez BB tlacitko(menutlacitko) a potom v polozke sluzby skontrolujes ci mas zaskrtnuty pristupovy profil SIM...

Ak nerozchodis napis cez SZ zavolas mi a skusime nejako po telefone krok po kroku

Díkas za pomoc, pomohl restart (vyndání baterky) BB...:) Momentálně to šlape jak hodnky.

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zajímavou zkušenost. Je pravda, že Windows Mobile běží dál, ale pokud spustím např. navigaci TomTom (tj. aktivuje se interní GPS), tak telefon ztratí GSM signál a po chvíli se odpojí. Nevíte někdo co s tím?

Nakoľko je toto vlákno o GSM III, tak predpokladám, že máš v aute GSM III. A to znamená, že po pripojení sa telefónu k autu preberie kompletnú komunikáciu so sieťou na seba telefónny modul zabudovaný v aute a telefón sa kompletne odpojí od siete. Takže ten signál by sa mal stratiť už hneď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám trošku problém s BB 9700, nenačítá se mi seznam do Columbuse. Mám nový po vykradení, předtím to chodilo OK. GSMII nejspíš (neumí rSAP). Nevíte někdo co se s tím dá dělat? Vyzkoušená cesta je nahrát nižší soft, ale přijdu o hlas obvládání atd. Díky za každý nápad (už jsem zkusil milion nastavení, včetně upgrade OS na verzi 6 a nic. S jinými typy BB to také nechodí)...

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám trošku problém s BB 9700, nenačítá se mi seznam do Columbuse. Mám nový po vykradení, předtím to chodilo OK. GSMII nejspíš (neumí rSAP). Nevíte někdo co se s tím dá dělat? Vyzkoušená cesta je nahrát nižší soft, ale přijdu o hlas obvládání atd. Díky za každý nápad (už jsem zkusil milion nastavení, včetně upgrade OS na verzi 6 a nic. S jinými typy BB to také nechodí)...

M.

Jednoznačne je to tým, že máš teraz novší firmware v navigácii. Ja som mal rovnaký problém (ale mal som Windows Mobile 6.5), keď som nahral novší FW, ale výhody, ktoré mi nový FW priniesol (prepínanie formátov obrazu u TV, hlasové vytáčanie, zobrazovanie max. rýchlosti na mape,...) boli pre mňa natoľko zaujímavé, že som sa už k satrému FW nevrátil a hľadal som spôsob, ako ten telefónny zoznam zase dostať na displej navigácie. Bohužiaľ som však žiadny rozumný spôsob nenašiel. Pomohla by výmena RJ GSM II za novšiu z faceliftového modelu, to by sa mi však nezobrazovali žiadne informácie o hovore a ani kontakty na MaxiDote. Skúšal som aj GSMIII, ale to my tiež nevyhovovalo. Tak som sa zase vrátil k GSM II. Keď som vymenil WM telefón za telefón s Androidom, tak sa situácia vyriešila a zrazu mám telefónny zoznam ako na navi, tak aj na MaxiDot-e. Tak by som asi hľadal problém v telefóne resp. ak to ide by som ho vymenil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoznačne je to tým, že máš teraz novší firmware v navigácii. Ja som mal rovnaký problém (ale mal som Windows Mobile 6.5), keď som nahral novší FW, ale výhody, ktoré mi nový FW priniesol (prepínanie formátov obrazu u TV, hlasové vytáčanie, zobrazovanie max. rýchlosti na mape,...) boli pre mňa natoľko zaujímavé, že som sa už k satrému FW nevrátil a hľadal som spôsob, ako ten telefónny zoznam zase dostať na displej navigácie. Bohužiaľ som však žiadny rozumný spôsob nenašiel. Pomohla by výmena RJ GSM II za novšiu z faceliftového modelu, to by sa mi však nezobrazovali žiadne informácie o hovore a ani kontakty na MaxiDote. Skúšal som aj GSMIII, ale to my tiež nevyhovovalo. Tak som sa zase vrátil k GSM II. Keď som vymenil WM telefón za telefón s Androidom, tak sa situácia vyriešila a zrazu mám telefónny zoznam ako na navi, tak aj na MaxiDot-e. Tak by som asi hľadal problém v telefóne resp. ak to ide by som ho vymenil.

hmmm, jsem se něčeho podobného bál... No já potřebuji hlavně telefon, adresář se přes volant nedá použít a tv není zrovna fce, kterou hledám :-(. Rychlost s "hlasem" je fajň, ale asi půjdu do na nižší fw. Už to mám domluvené předběžně s Ferdou, protože se asi nic jiného nevymyslí :-(. Ale pěkně mi to s... Šel bych klidně do jiné jednotky, ale rSAP nechci (nemůžu se dívat třebas do tel. - kalendáře atd, což dělám dost často) a na jinou GSMII by to prý znamenalo vyměnit půlku auta, což se mi opravdu nechce... No kdyby někdo věděl jak nato, opravdu by to bylo super!

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ale rSAP nechci (nemůžu se dívat třebas do tel. - kalendáře atd, což dělám dost často) a na jinou GSMII by to prý znamenalo vyměnit půlku auta...

Jen poznamka :

- rSAP rezim je pouzit u GSMIII (tzn. plnohodnotneho autotelefonu), u GSMII (coz je jen handsfree) nema zadny vyznam

- v rezimu rSAP, tzn. pokud ma telefon sparovanou SIM kartu s autotelefonem, je na mobilnim telefonu bez potizi pristupny jak kalendar, tak jine aplikace, netykajici se telefonovani...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen poznamka :

- rSAP rezim je pouzit u GSMIII (tzn. plnohodnotneho autotelefonu), u GSMII (coz je jen handsfree) nema zadny vyznam

- v rezimu rSAP, tzn. pokud ma telefon sparovanou SIM kartu s autotelefonem, je na mobilnim telefonu bez potizi pristupny jak kalendar, tak jine aplikace, netykajici se telefonovani...

aha, tak to musím ještě vyzkoušet, když jsem to testoval naposledy, tak to bloklo telefon úplně, ale třebas je to už vymakanější :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Jen poznamka :

- rSAP rezim je pouzit u GSMIII (tzn. plnohodnotneho autotelefonu), u GSMII (coz je jen handsfree) nema zadny vyznam

- v rezimu rSAP, tzn. pokud ma telefon sparovanou SIM kartu s autotelefonem, je na mobilnim telefonu bez potizi pristupny jak kalendar, tak jine aplikace, netykajici se telefonovani...

Tak zase až tak všetky funkcie dostupné nie sú. A v mojom prípade ani všetky kontakty neboli prístupné. Z cca 300 kontaktov bolo dostupných asi 200 a u tej zvyšnej stovky som si ich všetky vypísal, ale nepodarilo sa mi nájsť žiadny spoločný znak tých nezobrazených kontaktov, takže ani príčinu. A samozrejme z telefónu nijaké číslo vytočiť nešlo. A taktiež telefón nemá v čase spojenia s GSMIII prístup na net. Tak som sa vrátil k GSMII a som spokojný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj,

vlastním Škodu Octavia v edici Laurin a Klement. V ní mám rádio s názvem BOLERO. Rok výroby auta je březen 2010.

Problém je ten, že si chci koupit Apple iPhone 4 16Gb, ale zjistil sem, že mám v autě handsfree GSM III - UHV Premium nebo či co. Prostě to nepodporuje iPhone 4. Jenže, když jsem koukal na stránky Škodovky tak auta vyrobená v červenci 2011 mají GMS III - UHV Premium UMTS, které už iPhone 4 podporuje.

Proto bych se rád zeptal jestli nevíte zda-li se dá do auta nahrát nějaká aktualizace softwaru nebo tak něco, aby to podporovalo iPhone 4?

Budu vděčný za každou radu.

Předem díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, přečítal jsem toto forum. Je zde pospáno plno problémů s připojení přes BT s různými telefony. Nenašel jsem svůj připad, ikdyž se některým podobá. Mám v aute GSMIII a telefon HTC Wildfire. Podaří se mi spárovat přes BT, ale nedojde k přenosu seznamu (na displeji Seznam není k dispozici). Může mi někdo poradit, zda to jde vyřešit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě to nejpodstatnější. Jaká je jednotka HF?

Je to HF z výroby nebo dodělávané?

Jednotka je pod sedadlem spolujezdce pod plastovým krytem.

U 2010 bude možná ještě plechová. Tam není vidět označení.

Na plastové jednotce je vidět při pohledu zezadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě to nejpodstatnější. Jaká je jednotka HF?

Je to HF z výroby nebo dodělávané?

Jednotka je pod sedadlem spolujezdce pod plastovým krytem.

U 2010 bude možná ještě plechová. Tam není vidět označení.

Na plastové jednotce je vidět při pohledu zezadu.

NO to je trochu problém, zjištuji to. Byla dodělávaná dodatečně, ale jako originální příslušenství. Jak to zjistím, hned dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO to je trochu problém, zjištuji to. Byla dodělávaná dodatečně, ale jako originální příslušenství. Jak to zjistím, hned dám vědět.

Tak už jsem odhalil typ - je to doplnění k pro radio Bolero - HF-BT VW Golf 03. Jednotka je umístěna přimo za radiem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto HF neznám, ale jestli se nebaví se systémy auta, tak tel. seznam nemůže být nikde vidět.

Pravděpodobně je napojený jen mikrofon a zvuk do rádia.

Lze dodělat HF sadu stejnou jaká se dává z výroby. Včetně zobrazování na displej maxidot a na displej Bolera.

Mám na prodej vhodnou sadu a můžu namontovat. Více kdyžtak přes soukromou zprávu.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...