Přejít na obsah

Vymenit kotuče alebo stočit???


yockey

Doporučené příspěvky

Pokud se kotouče zkroutí, měly by se vyměnit a ne ztáčet a to z důvodu, že až se po ztočení zahřejou, meteriál se teplem rozpíná nerovnoměrně a samozřejmě, že v místech nejmenšího odporu tj. tenčí místo po ztočení, se vyboulí znova, ne-li víc, tudíž to nemá smysl, i když praxe hovoří asi jinak, netvrdim, že je to nemožný, ale nešel bych do toho, jinak ty tvoje už chvíli jetý jsou, normálně by ještě chvilku vydržely, ale kup nový, opatrně zajeď a užívej nový bez obav ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono není stočit jako stočit. Samozřejmě já bych je stočil. Dělá mi to můj super kamarád soustružník. On s toho nemá nikdy radost protože piliny z kotoučů na rybinách soustruhu -to je nepříjenmná věc. Upne do univerzálky, obrobí obě strany a nakonec lízne vnitřní dosedací plochu. Pak není nikdy problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono není stočit jako stočit. Samozřejmě já bych je stočil. Dělá mi to můj super kamarád soustružník. On s toho nemá nikdy radost protože piliny z kotoučů na rybinách soustruhu -to je nepříjenmná věc. Upne do univerzálky, obrobí obě strany a nakonec lízne vnitřní dosedací plochu. Pak není nikdy problém.

ako mysliš neni stočit ako stočit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ja som to mal za 10 Eur obidva, aj s odsrobovanim a nahodenim na auto.

Ahoj,

kdy je treba vymenit kotouce? Ja mam na zadnich vykousnute z te hmoty cca 3 mm a nevim jestli to je jeste good nebo ne. Budu muset menit desticky tak nevim jestli mam rovnou vymenit i kotouce nebo ne...

Specha... :)

Ondra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NECHAL SEM SI STOČIT KOTOUČE A BYLA TO TRAGÉDIE :wallbash: UŽ BYCH TO NJKDY NEUDĚLAL.

KDYŽ JE TO DOBRÝ SOUSTRUŽNÍK, TAK SE TO DÁ STOČIT, ALE JAK TO MÁ ČLOVĚK PŘEDEM VĚDĚT JESTLI JE DOBRÝ NEBO NE.

TAK ŽE V MÉM PŘÍPADĚ.......JEDINĚ NOVÉ :palec2: A JE KLID.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NECHAL SEM SI STOČIT KOTOUČE A BYLA TO TRAGÉDIE :wallbash: UŽ BYCH TO NJKDY NEUDĚLAL.

KDYŽ JE TO DOBRÝ SOUSTRUŽNÍK, TAK SE TO DÁ STOČIT, ALE JAK TO MÁ ČLOVĚK PŘEDEM VĚDĚT JESTLI JE DOBRÝ NEBO NE.

TAK ŽE V MÉM PŘÍPADĚ.......JEDINĚ NOVÉ :palec2: A JE KLID.

Ako hovoris. Zalezi na zrucnosti kazdeho súdruha. Ked to niekto prehreje, ohne a zvlni uz na mašine, tak to radsej nove... S brzdovym kotucom sa treba pohrat pri stacani...

Editováno: , autor: Eresto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...