Přejít na obsah

Tapec dvere - demontaz (O II FL)


Shaarky

Doporučené příspěvky

tak na to zapoměň ;)

jediné, co je stejné, tak šrouby pod madlem a pod ovladačem zrcátka/okna

dole jsou pak dva torxy a zbytek drží na nacvakávacích příchytkách, při demontáži se většinou několik zničí

Demontaz je taka ista jak na OC1 okrem tych srobikou po obvode. :);) OC2 ma narazacie cupliky jak F1 :)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Za malo. Dat to dolu bez poskodenia tych plastovych uchytov je podstate ani nejde, muselo byt to byt fakt stastie. Vzdy sa nejake poskodia. Je ich tam 6, ja som znicil 2 z nich. V spodnej casti a na boku (tam kde je aky-taky pristup) sa to da trocha podpacit srobovakom a znizit riziko zlomenia. Ja to mam momentalne nasadene uplne bez tych uchytov (len na sroboch) kedze to este budem davat dolu a drzi to celkom OK. Myslim ze uchyty by sa mali dat kupit v skoda servisoch, ked som to spravne pozrel mal by to byt kod:

6Y0 867 260 | prichytka (6ks)

Daval som to dolu z dovodu premazania casti el. stahovania okien kedze mi to vydavalo velmi neprijemny zvuk (dam video ak by niekto chcel), a ostal som nemilo prekvapeny, ze ten plech za ktorym su kolajnice a ine casti stahovania okna je prinitovany!!! (vid foto) Takze sa k tym vrzgajucim castiam v podstate neda dostat. Jedine odvrtat tie nity ale co s tym potom... Neriesili ste to niekto nahodou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Supr práce, já si o víkendu taky hrál a dopadlo to: 2 šroub(hroty) v pérdeli a hlavně jeden urvanej držák těch hrotů, prostě jsem to blbec blbě páčil, a stejně jsem to nesundal, nevím totiž jak sundat kličku stahovaní okna, nevítě někdo v DP jsem to nenašel tam maj všechny v elektrice pouze na manuál zapomněli:-(((( PS naštěstí mám ty zadní tapecy náhradní ale potřebuju je nějak sundat:-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Supr práce, já si o víkendu taky hrál a dopadlo to: 2 šroub(hroty) v pérdeli a hlavně jeden urvanej držák těch hrotů, prostě jsem to blbec blbě páčil, a stejně jsem to nesundal, nevím totiž jak sundat kličku stahovaní okna, nevítě někdo v DP jsem to nenašel tam maj všechny v elektrice pouze na manuál zapomněli:-(((( PS naštěstí mám ty zadní tapecy náhradní ale potřebuju je nějak sundat:-))

Klička jde sundat celkem jednoduše. Na kličce je takový kroužek, ten se vymačkne směrem od kličky a klička se stáhne - viz foto

post-35751-1246039822_thumb.jpg

post-35751-1246039859_thumb.jpg

post-35751-1246039882_thumb.jpg

post-35751-1246039904_thumb.jpg

post-35751-1246039912_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Kedze som sa medzicasom pustil aj do demontaze tapacira na strane vodica, pridavam fotky, niekomu sa mozu zist. Chcem podakovat clenovi morgana za napad ohladne pomocneho nastroja na vyber platovych trnov (dreveny a zelezny variant, zelezny prilis skriabe lak, odporucam vyrobit si dreveny) - vdaka nemu sa mi podarilo bez poskodenia vybrat 5 trnov zo 6, ten posledny som bohuzial zle zapacil a utrhol som z cely plastovy uchyt ako to vidno aj na foto. Tych 5 zvysnych to drzi dobre, takze to v podstate ani nevadi.

post-34243-1249302176_thumb.jpg

post-34243-1249302181_thumb.jpg

post-34243-1249302185_thumb.jpg

post-34243-1249302189_thumb.jpg

post-34243-1249302192_thumb.jpg

post-34243-1249302196_thumb.jpg

post-34243-1249302199_thumb.jpg

post-34243-1249302203_thumb.jpg

post-34243-1249302220_thumb.jpg

post-34243-1249302224_thumb.jpg

post-34243-1249302227_thumb.jpg

post-34243-1249302231_thumb.jpg

post-34243-1249302234_thumb.jpg

post-34243-1249302237_thumb.jpg

post-34243-1249302241_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná práce o dovolené jsem to taky tak natrénoval když jsem komplet dveře vytlumoval, že mi nepraskne ani jeden hrot, jinak ve škodovce už mi dali nový kolíky nejsou zelený ale bílý mají trošku jiný tvar a nezničí se...

Jo, zničený držák na tapecu. taky se m to stalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 8 měsíců později...

Tak jsem se pustil do montáže podsvícení kliček a skončil jsem docela brzo. Vydloubnul jsem celý plast kolem kličky. Ten mi teď visí na táhlu od zámku a nemohu ho vyháknout. U Octavie 1 bylo táhlo dost dlouhé, že šel plast vyndat a vyháknout, tady to tak ale není. Plast povytáhnou jen kousek, tak že tam strčím ruku, ale to je zase lanko tak našponovné, že s ním nehnu. Poradíte mi, jak na to? Je lepší nejdřív vyháknout bovden nebo táhlo a bovden jako druhý?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Jestli to dobře chápu,že když chci vyměnit kliky za chromové to nemusím sundávat celej tapec?

přesně tak,, tapec se sundavat nemusi. Dělal jsem to taky a mam tu nato téma, ktery by ti mohlo pomoct (jestli už to teda nemáš hotové), mrkni sem:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...